Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (2621 entries)

en:  (opens in a new window)
ca:  (s'obre en una finestra nova)

en:  Check out our <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">customization guide</a> for instructions on template modifications.
ca:  Consulteu la nostra <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">guia de personalització</a> per obtenir instruccions sobre modificacions de les plantilles.

en:  and
ca:  i

en:  ask the site administrator to set a different Events URL slug.
ca:  demaneu a l'administrador del lloc que estableixi un àlies d'URL d'esdeveniment diferent.

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
ca: Crea o troba %s

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
ca: Crea o troba %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
ca: Cerca %1$s %2$s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
ca: Cerca %1$s %2$s

en: $25 towards any Stellar product using code <u>%s</u>
ca: 25 $ per a qualsevol producte de Stellar amb el codi <u>%s</u>

en: %1$d already-imported %2$s was skipped. | %1$d already-imported %2$s were skipped.
ca[0]: %1$d ja importat %2$s s'ha omès.
ca[1]: %1$d ja importats %2$s s'han omès.

en: %1$d existing %2$s was updated. | %1$d existing %2$s were updated.
ca[0]: %1$d %2$s existent s'ha actualitzat.
ca[1]: %1$d %2$s existents s'han actualitzat.

en: %1$d import used out of %2$d available today | %1$d imports used out of %2$d available today
ca[0]: %1$d d'importació consumida del %2$d disponible per avui
ca[1]: %1$d d'importacions consumides del %2$d disponible per avui

en: %1$d new %2$s was imported. | %1$d new %2$s were imported.
ca[0]: S'ha importat %1$d nou %2$s.
ca[1]: S'han importat %1$d nous %2$s.

en: %1$d new event category was created. | %1$d new event categories were created.
ca[0]: S'ha creat %1$d nova categoria d'esdeveniment.
ca[1]: S'han creat %1$d noves categories d'esdeveniment.

en: %1$d new event tag was created. | %1$d new event tags were created.
ca[0]: S'ha creat %1$d nova etiqueta d'esdeveniment.
ca[1]: S'han creat %1$d noves etiquetes d'esdeveniment.

en: %1$d new image was imported. | %1$d new images were imported.
ca[0]: S'ha importat %1$d imatge nova.
ca[1]: S'han importat %1$d imatges noves.

en: %1$d new image was scheduled for import. | %1$d new images were scheduled for import.
ca[0]: S'ha programat la importació d'%1$d imatge nova.
ca[1]: S'ha programat la importació de %1$d imatges noves.

en: %1$d new organizer was imported. | %1$d new organizers were imported.
ca[0]: S'ha importat %1$d organitzador nou.
ca[1]: S'han importat %1$d organitzadors nous.

en: %1$d new venue was imported. | %1$d new venues were imported.
ca[0]: S'ha importat %1$d recinte nou.
ca[1]: S'han importat %1$d recintes nous.

en: %1$s %2$s iCal Feed
ca: %1$s %2$s Canal iCal

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
ca: %1$s esborrany actualitzat. %2$s Previsualitza el %3$s

en: %1$s for %2$s - %3$s
ca: %1$s per %2$s - %3$s

en: %1$s from %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: %1$s or %2$s
ca: %1$s o %2$s

en: %1$s published. %2$sView %3$s
ca: %1$s publicats. %2$sVisualitza %3$s

en: %1$s restored to revision from %2$s
ca: %1$s restaurat amb la revisió de %2$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
ca: %1$s programat per a: %2$s.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
ca: %1$s programat per a: %2$s. %3$sPrevisualitza %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
ca: %1$s enviats. %2$sPrevisualitza %3$s

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
ca: %1$s actualitzat. %2$sVisualitza %1$s%3$s

en: %1$sBuy a license%2$s for the Event Aggregator service to access additional import features.
ca: %1$s Compreu una llicència%2$s perquè el servei Event Aggregator accedeixi a característiques d'importació addicionals.

en: %1$sSometimes things just don’t work as expected. The %2$stroubleshooting page%3$s has a wealth of resources to get you back on track.%4$s
ca: %1$sDe vegades les coses no funcionen com s'espera. La %2$spàgina de resolució de problemes%3$s té una gran quantitat de recursos per corregir la situació.%4$s

en: %1$sThe Events Calendar comes with a default API key for basic maps functionality. If you’d like to use more advanced features like custom map pins or dynamic map loads, you’ll need to get your own %2$sGoogle Maps API key%3$s.%4$s
ca: %1$sThe Events Calendar incorpora una clau d'API predeterminada per a la funcionalitat bàsica dels mapes. Si voleu utilitzar funcions més avançades, com ara marcadors de mapa personalitzats o càrregues dinàmiques del mapa, haureu d'obtenir la vostra pròpia %2$sclau de l'API de Google Maps%3$s.%4$s

en: %d%% complete
ca: %d%% completat

en: %s (post ID %d) created.
ca: %s (ID d'entrada %d) creat.

en: %s (post ID %d) updated.
ca: %s (ID d'entrada %d) actualitzat.

en: %s Categories
ca: Categories d'%s

en: %s Category
ca: Categoria d'%s

en: %s Category Link
ca: Enllaç de la categoria d'%s

en: %s Cost
ca: Cost de l'%s

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
ca: Tot %s

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
ca: Tots els %s

en: %s Information
ca: Informació de %s

en: %s Link
ca: Enllaç de %s

en: %s Name Already Exists
ca: El nom de l'%s ja existeix

en: %s Name already exists
ca: El nom %s ja existeix

en: %s Name can not be empty
ca: El nom de %s no pot estar buit

en: %s Name:
ca: Nom de l'%s:

en: %s Navigation
ca: Navegació d'%s

en: %s Options
ca: Opcions d'%s

en: %s Search and Views Navigation
ca: Navegació visual i cerca d'%s

en: %s Settings
ca: Opcions de %s

en: %s Tags:
ca: Etiquetes de l'%s:

en: %s Views Navigation
ca: Navegació de visualitzacions %s

en: %s Website
ca: Lloc web de %s

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s and other common installation issues.
ca: %s i altres problemes d'instal·lació habituals.

en: %s cannot be a duplicate
ca: %s no pot ser un duplicat

en: %s cannot be the same as %s.
ca: %s no pot ser el mateix que %s.

en: %s draft updated.
ca: %s esborrany actualitzat.

en: %s from now
ca: %s a partir d'ara

en: %s item | %s items
ca[0]: %s element
ca[1]: %s elements

en: %s must be a list of valid email addresses separated by commas or semicolons.
ca: %s ha de ser una llista d'adreces electròniques vàlides separades per comes o punt i coma.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ca: %s ha de ser un número entre 0 i 21.

en: %s must be a number or percentage.
ca: %s ha de ser un número o un percentatge.

en: %s must be a phone number.
ca: %s ha de ser un número de telèfon.

en: %s must be a positive number or percent.
ca: %s ha de ser un nombre positiu o percentatge.

en: %s must be a positive number.
ca: %s ha de ser un nombre positiu.

en: %s must be a valid HTML color code.
ca: %s ha de ser un codi de color HTML vàlid.

en: %s must be a valid URL.
ca: %s de ser una adreça URL vàlida.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ca: %s ha de ser un àlies vàlid (nombres, lletres, guions i guions baixos).

en: %s must be a whole number.
ca: %s ha de ser un nombre enter.

en: %s must be an email address.
ca: %s ha de ser una adreça electrònica.

en: %s must consist of 5 numbers.
ca: %s ha de contenir només 5 números.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ca: %s ha de consistir només de lletres, números, guions, apòstrofs i espais,

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ca: %s ha de consistir només de lletres, espais, apòstrofs i guions.

en: %s must contain numbers and letters only
ca: %s ha de contenir només números i lletres

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ca: %s ha de contenir només números, lletres i punts

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
ca: %s només ha de contenir números, lletres, guions i no descors

en: %s must have a value that's part of its options.
ca: %s ha de tenir un valor que sigui part de les seves opcions.

en: %s must not be empty
ca: %s no pot estar buit

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
ca[0]: %s entrada enviada a la paperera.
ca[1]: %s entrades enviades a la paperera.

en: %s post restored. | %s posts restored.
ca[0]: %s entrada recuperada.
ca[1]: %s entrades recuperades.

en: %s published privately.
ca: %s publicats en privat.

en: %s published.
ca: %s publicat.

en: %s restored to revision from %s
ca: %s restaurat a la revisió de %s

en: %s reverted to draft.
ca: %s revertit a esborrany.

en: %s saved.
ca: %s desat.

en: %s scheduled.
ca: %s programat.

en: %s submitted.
ca: %s enviat.

en: %s updated.
ca: %s actualitzat.

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
ca: %s. Totes les respostes comunes (i no tan comunes) a les preguntes que veiem són aquí. Sovint és el camí més ràpid per trobar una resposta!

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
ca: %s. La prova d'un conflicte existent és el millor començament per a la solució de problemes en profunditat. Sovint us demanarem que seguiu aquests passos quan obriu un fil nou, de manera que fer-ho amb antelació serà molt útil.

en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the help desk is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
ca: %s. Hi ha molt pocs problemes que no haguem vist i és probable que un altre usuari ja hagi fet la vostra pregunta i hagi obtingut una resposta del nostre personal d'assistència. Tot i que la publicació al servei d'ajuda només està oberta a clients de pagament, qualsevol persona pot cercar-hi i revisar-ne els continguts.

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
ca: %s: Una ullada completa a les funcions que podeu esperar per veure directament fora de la caixa, així com com utilitzar-les.

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
ca: %s: un passeig exhaustiu per The Events Calendar i la configuració que teniu a la vostra disposició.

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
ca: %s: Un resum de les plantilles i estils predeterminats que s'inclouen en l'extensió, així com de com canviar-los.

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
ca: %s: Codi i guies per personalitzar el vostre calendari de maneres útils i interessants.

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
ca: %s: Veus un problema amb el calendari? Vés primer aquí per trobar d'on ve i com arreglar-ho.

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
ca: %s: el nostre esquema més complet per personalitzar el calendari segons les vostres necessitats, inclosos dissenys i estils personalitzats.

en: &Aring;land Islands
ca: Illes d'Åland

en: (DEMO) This event has been postponed.
ca: (DEMO) Aquest esdeveniment s'ha ajornat.

en: (Estimated time: %1$s minute)
ca: (Temps estimat: %1$s minut)

en: (Estimated time: %1$s minutes)
ca: (Temps estimat: %1$s minuts)

en: (Untitled Venue)
ca: (Lloc sense títol)

en: (Untitled)
ca: (sense títol)

en: (View Full %1$s Description Here: %2$s)
ca: (Visualitza la descripció completa %1$s aquí: %2$s)

en: (click here for details)
ca: (feu clic aquí per veure els detalls)

en: (do not override)
ca: (no ho substitueixis)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ca: (filtrat de _MAX_ entrades totals)

en: * Your system information will only be used by The Events Calendar support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
ca: * L'equip de suport de The Events Calendar només utilitzarà la informació del sistema. Tota la informació s'emmagatzema de forma segura. No compartim aquesta informació amb tercers.

en: + %d More | + %d More
ca[0]: +%d més
ca[1]: +%d més

en: + Google Map
ca: + Mapa de Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ca: 0 = lluny; 21 = prop.

en: 1 import was scheduled.
ca: S'ha programat 1 importació.

en: 1 month
ca: 1 mes

en: 1 year
ca: 1 any

en: 2 years
ca: 2 anys

[ctx: 2018 user survey]
en: <strong>The Events Calendar Annual Survey:</strong> share your feedback with our team—%1$s!
ca: <strong>Enquesta anual The Events Calendar:</strong> compartiu la vostra opinió amb el nostre equip —%1$s!

[ctx: 2018 user survey]
en: take the survey now
ca: completa l'enquesta

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: 3 months
ca: 3 mesos

en: 3 years
ca: 3 anys

en: 6 months
ca: 6 mesos

en: 72 hours
ca: 72 hores

en: 9 months
ca: 9 mesos

en: : Selected %d rows
ca: : %d files seleccionades

en: : Selected 1 row
ca: : 1 fila seleccionada

en: : activate to sort column ascending
ca: : activa per ordenar la columna ascendent

en: : activate to sort column descending
ca: : activa per ordenar la columna descendent

en: <b>%1$s</b> requires <b>PHP %2$s</b> or higher. | <b>%1$s</b> require <b>PHP %2$s</b> or higher.
ca[0]: <b>%1$s</b> necessita <b>PHP %2$s</b> o superior.
ca[1]: <b>%1$s</b> necessita <b>PHP %2$s</b> o superior.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
ca: <strong>Busqueu suport més immediat?</strong> Oferim %1$s amb la compra de qualsevol de les nostres extensions prèmium (com %2$s). Adquiriu una llicència i podreu publicar-hi directament i esperar una resposta en un termini de 24-48 hores entre setmana.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
ca: <strong>Busqueu suport més immediat?</strong> Oferim %s amb la compra de qualsevol de les nostres extensions prèmium. Adquiriu una llicència i podreu publicar-hi directament i esperar una resposta en un termini de 24-48 hores entre setmana

en: A Google Map API KEY is required to view the map
ca: Es requereix una clau d'API de Google Maps per veure el mapa

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
ca: Un tema totalment dissenyat per a les vostres pàgines d'esdeveniments.

[ctx: A link telling users to disable an extension that may conflict.]
en: You are using the Inherit Theme Fonts extension. Font control is now built into %1$sThe Events Calendar's options in the WordPress Customizer.%2$s Please disable the Inherit Theme Fonts extension to prevent conflicts with The Events Calendar.
ca: Esteu utilitzant l'extensió Inherit Theme Fonts. El control dels tipus de lletra ara està integrat a les %1$sopcions de The Events Calendar al personalitzador de WordPress%2$s. Desactiveu l'extensió Inherit Theme Fonts per evitar conflictes amb The Events Calendar.

en: A link to a particular %s category.
ca: Un enllaç a una categoria de %s concreta.

en: A link to a particular %s.
ca: Un enllaç a un %s concret.

en: A list of links to the term own, archive and parent REST URL
ca: Una llista d'enllaços al terme propi, arxiu i URL rest principal

[ctx: A message shown in the mobile version when a day without events is selected.]
en: There are no events on this day.
ca: No hi ha esdeveniments en aquest dia.

[ctx: A message to indicate there are no upcoming events.]
en: There are no upcoming %1$s.
ca: No hi ha %1$s pròxims.

[ctx: A mock venue name for the widget preview]
en: Mock Venue
ca: Recinte de mostra

[ctx: A mock venue name for the widget preview]
en: Mock Venue 2
ca: Recinte de mostra 2

en: A new look for The Events Calendar is here!
ca: Ja tenim un nou aspecte per a The Events Calendar!

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
ca: Un problema ha provocat l'aturada del procés d'actualització de la zona horària abans d'hora. Actualitzeu la pàgina i proveu-ho de nou.

en: A record already exists with these settings, %1$s.
ca: Ja existeix un registre amb aquesta configuració, %1$s.

en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ca: Falta un paràmetre necessari o un paràmetre d'entrada té un format incorrecte

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
ca: Una matriu ordenada de tots els valors numèrics del cost

en: A valid license has been entered by your network administrator.
ca: L'administrador de la xarxa ha introduït una llicència vàlida.

en: A valid license key is required for support and updates
ca: Una clau de llicència vàlida es obligatòria per a gaudir de suport i actualitzacions

en: A venue with the specified post ID does not exist.
ca: No existeix cap recinte amb l'identificador d'entrada especificat.

en: A warning was generated while fetching the results from your import:
ca: S'ha generat un advertiment en obtenir els resultats de la importació:

en: API Keys
ca: Claus API

en: Accent Color
ca: Color d'èmfasi

en: Access more event sources and automatic imports!
ca: Accediu a més orígens d'esdeveniments i importacions automàtiques!

en: Action-based Logger
ca: Registrador basat en accions

en: Activate
ca: Activa

en: Activate %s
ca: Activa %s

en: Activate Block Editor for Events
ca: Activa l'editor de blocs per als esdeveniments

en: Activate Event Tickets
ca: Activa Events Tickets

en: Activate Plugin
ca: Activa l'extensió

en: Active
ca: Actiu

en: Active Users:
ca: Usuaris actius:

en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Add Button Text
ca: Afegeix el text del botó

en: Add Commerce Tools
ca: Afegeix eines per al comerç

en: Add Content Restriction
ca: Afegeix restricció de continguts

en: Add Cost Currency Symbol
ca: Afegeix el símbol monetari del cost

en: Add Courses
ca: Afegeix cursos

en: Add Description...
ca: Afegeix una descripció…

en: Add Donations
ca: Afegeix donatius

en: Add Event Categories in document settings
ca: Afegeix categories d’esdeveniments a la configuració del document

en: Add Event Website
ca: Afegeix un lloc web de l'esdeveniment

en: Add HTML after event content
ca: Afegeix HTML després del contingut de l'esdeveniment

en: Add HTML before event content
ca: Afegeix HTML abans del contingut de l'esdeveniment

en: Add New
ca: Afegeix

en: Add New %s
ca: Afegeix nou %s

en: Add New %s Category
ca: Afegeix nova categoria d'%s

en: Add New Aggregator Record
ca: Afegeix un registre d'agregador nou

en: Add Phone
ca: Afegeix un telèfon

en: Add Price
ca: Afegeix preu

en: Add Security
ca: Afegeix seguretat

en: Add Starter Templates
ca: Afegeix plantilles d'iniciació

en: Add a Featured Image from the Document Settings sidebar
ca: Afegeix una imatge destacada de la barra lateral de la configuració del document

en: Add another %s
ca: Afegeix un altre %s

en: Add email
ca: Afegeix un correu electrònic

en: Add existing Organizer
ca: Afegeix organitzador existent

en: Add keywords by displaying linked tags.
ca: Afegeix paraules clau en mostrar etiquetes enllaçades.

en: Add license key
ca: Afegeix la clau de llicència

en: Add me to the list
ca: Afegeix-me a la llista

en: Add more sources
ca: Afegeix més fonts

en: Add or Find
ca: Afeix o troba

en: Add or find a venue
ca: Afegeix o troba un lloc

en: Add or find an organizer
ca: Afegeix o troba un organitzador

en: Add tickets and RSVP to any post
ca: Afegeix tiquets i RSVP a qualsevol entrada

en: Add to Calendar
ca: Afegeix al calendari

en: Add to Google Calendar
ca: Afegeix a Google Calendar

en: Add to calendar
ca: Afegeix al calendari

en: Add to iCalendar
ca: Afegeix a iCalendar

en: Add website
ca: Afegeix una pàgina web

en: Additional Content
ca: Contingut addicional

en: Additional Functionality
ca: Funcionalitats addicionals

[ctx: Additional content settings section header]
en: Additional Content
ca: Contingut addicional

en: Additional views
ca: Vistes addicionals

en: Address
ca: Adreça

en: Address Text
ca: Text de l'adreça

en: Address:
ca: Adreça:

en: Adds a new settings panel in Events > Settings that gives more control over the ticket and rsvp emails that are sent to attendees after registration.
ca: Afegeix un nou panell d'opcions a Esdeveniments > Opcions que ofereix més control sobre els tiquets i els correus electrònics de rsvp que s'envien als assistents després del registre.

en: Adjust Appearance
ca: Ajusta l'aparença

en: Adjust Label
ca: Ajusta l'etiqueta

en: Adjust colors, fonts, and more with the WordPress Customizer.
ca: Ajusteu els colors, els tipus de lletra i molt més amb el personalitzador de WordPress.

en: Adjust your timezone
ca: Ajusteu la vostra zona horària

en: Advanced Google Maps functionality
ca: Funcionalitat avançada del Google Maps

en: Advanced Post Manager
ca: Administrador de correus avançat

en: Advanced event filtering
ca: Filtrat d'esdeveniments avançat

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: After
ca: Després

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Alignment
ca: Alineació

en: All
ca: Tots

en: All %s
ca: Tots els %s

en: All %s Categories
ca: Totes les categories d'%s

en: All Aggregator Records
ca: Tots els registres agregadors

en: All Day
ca: Tot el dia

en: All Day Event
ca: Tot el dia

en: All Extensions
ca: Totes les extensions

en: All FAQs
ca: Totes les PMF

en: All Solutions
ca: Totes les solucions

en: All calendar and event pages
ca: Tots els calendaris i pàgines d'esdeveniments

en: All data present within a CSV or ICS file and external URLs (for events, venues, organizers, and tickets)
ca: Totes les dades presents en un fitxer CSV o ICS i URL externs (per a esdeveniments, recintes, organitzadors i tiquets)

en: All day
ca: Tot el dia

[ctx: All day label for event]
en: All day
ca: Tot el dia

en: All information (data) is retained in the local database indefinitely, unless otherwise deleted.
ca: Tota la informació (dades) es conserva a la base de dades local indefinidament, tret que se suprimeixi.

en: All items on this page were selected.
ca: Tots els elements d'aquesta pàgina s'han seleccionat.

en: All of our premium events management plugins at a deep discount.
ca: Tots les nostres extensions de gestió d'esdeveniments prèmium amb un gran descompte.

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
ca: Totes les importacions programades estan suspeses actualment i no s'importarà cap esdeveniment.

en: All-day Events
ca: Esdeveniments de tot el dia

en: Allow users to search for events by category, tag, venue, organizer, day of the week, time of day, and price.
ca: Permet als usuaris cercar esdeveniments per categoria, etiqueta, recinte, organitzador, dia de la setmana, hora del dia i preu.

en: Already Installed
ca: Ja s'ha instal·lat

en: Alternative photo view
ca: Vista alternativa de la foto

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: An Array containing the lineage of where this event comes from, this should not change after the event is created.
ca: Una matriu que contingui el llinatge d'on prové aquest esdeveniment, això no hauria de canviar després de crear l'esdeveniment.

en: An Array containing the lineage of where this organizer comes from, this should not change after the organizer is created.
ca: Una matriu que contingui el llinatge d'on prové aquest organitzador, això no hauria de canviar després de crear l'organitzador.

en: An Unknown error occurred
ca: S'ha produït un error desconegut

en: An array of each component of the event end date
ca: Una matriu de cada component de la data de finalització de l'esdeveniment

en: An array of each component of the event end date in UTC time
ca: Una matriu de cada component de la data d'acabament de l'esdeveniment en temps UTC

en: An array of each component of the event start date
ca: Una matriu de cada component de la data d'inici de l'esdeveniment

en: An array of each component of the event start date in UTC time
ca: Una matriu de cada component de la data d'inici de l'esdeveniment en temps UTC

en: An email marketing solution for events and the people running them
ca: Una solució de màrqueting per a correu electrònic per a esdeveniments i persones que els organitzen

en: An event category with the specified term ID does not exist.
ca: No existeix una categoria d'esdeveniments amb l'identificador de terme especificat.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (12-hour) is not valid. Make sure it is from 1 to 12.
ca: Un esdeveniment que tingui un valor de l'hora «%s» (12 hores) no és vàlid. Assegureu-vos que estigui entre 1 i 12.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (24-hour) is not valid. Make sure it is from 0 to 23.
ca: Un esdeveniment que tingui un valor de l'hora «%s» (24 hores) no és vàlid. Assegureu-vos que estigui entre 0 i 23.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (am/pm) is not valid. Make sure it is from 1 to 12.
ca: Un esdeveniment que tingui un valor de l'hora «%s» (am/pm) no és vàlid. Assegureu-vos que estigui entre 1 i 12.

en: An event having a post meta value of `%s` meridian is not valid. Make sure it is either `am` or `pm`, or remove it entirely if using the 24-hour format.
ca: Un esdeveniment que tingui un valor de meta de «%s» meridià no és vàlid. Assegureu-vos que sigui «am» o «pm», o suprimiu-lo completament si utilitzeu el format de 24 hores.

en: An event having a post meta value of `%s` minutes is not valid. Make sure it is from 0 to 59.
ca: Un esdeveniment que tingui un valor de l'hora «%s» (24 hores) no és vàlid. Assegureu-vos que estigui entre 0 i 23.

en: An event tag with the specified term ID does not exist.
ca: No existeix una etiqueta d'esdeveniments amb l'identificador de terme especificat.

en: An event with the specified ID does not exist.
ca: No existeix un esdeveniment amb l'identificador especificat.

en: An invalid frequency was used when trying to create this scheduled import.
ca: S'ha utilitzat una freqüència no vàlida en intentar crear aquesta importació programada.

en: An invalid import type was used when trying to create this import record.
ca: S'ha utilitzat un tipus d'importació no vàlid en intentar crear aquest registre d'importació.

en: An organizer with the specified event does not exist.
ca: No existeix un organitzador amb l'esdeveniment especificat.

en: And if you skip this, that's okay! %1$s will still work just fine.
ca: I si us salteu això, cap problema! %1$s encara funcionarà correctament.

en: And if you skip this, that’s okay! Our products still work just fine.
ca: I si us salteu això, cap problema! Els nostres productes seguiran funcionarà correctament.

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Appends the time zone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different time zones.
ca: Afegeix el fus horari al final de la informació de programació d'esdeveniments: això pot ser útil quan teniu esdeveniments en molts fusos horaris diferents.

en: Apply
ca: Aplica

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: Abril

en: Are you sure you want to reverse the recurring event system migration process?
    
    - You will no longer be able to use the new recurring event and Series features.
    - All event edits you have made since migration will be lost.
    - As with migration, you will not be able to edit events or calendar options during this process and some frontend actions will be paused.
    - Reverse migration should take less time than the original migration, but there is no time estimate available.
ca: Segur que voleu revertir el procés de migració del sistema d'esdeveniments recurrents?
    
    - Ja no podreu utilitzar les noves característiques d'esdeveniments recurrents i sèries.
    - Es perdran totes les modificacions d'esdeveniments que hàgiu fet des de la migració.
    - Igual que amb la migració, no podreu editar esdeveniments ni opcions de calendari durant aquest procés i algunes accions de la portada s'aturaran.
    - La migració inversa hauria de trigar menys que la migració original, però no hi ha cap estimació de temps disponible.

en: Armenia
ca: Armènia

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
ca: Demaneu a l'administrador del lloc que editi l'àlies de %s

en: Asynchronous
ca: Asíncron

en: Attendee reports
ca: Informes dels assistents

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: Agost

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Authorize Promoter
ca: Autoritza Promoter

en: Auto-Publish Events Submitted By Logged-In Users
ca: Publica automàticament els esdeveniments enviats pels usuaris connectats

en: Automate email touchpoints
ca: Automatitza els punts de contacte del correu electrònic

en: Automated imports for your calendar
ca: Importacions automatitzades per al vostre calendari

en: Automatic Updates
ca: Actualitzacions automàtiques

en: Automatic imports will be paused until migration is complete.
ca: Les importacions automàtiques estarà pusades fins que la migració es completi.

en: Automatically import your events
ca: Importa automàticament els esdeveniments

en: Available %s
ca: %s disponibles

en: Average Number of Attendees per Event
ca: Mitjana d'assistents per esdeveniment

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Beautiful display options for your favorite photos.
ca: Atractives opcions de visualització per a les vostres fotos preferides.

en: Before
ca: Abans

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Between
ca: Entre

en: Block Editor enabled for %1$s
ca: Editor de blocs activat per a %1$s

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Border Radius
ca: Radi de la vora

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Browse Extensions
ca: Navega per les extensions

en: Build better WordPress websites with Kadence.
ca: Creeu millors llocs web del WordPress amb Kadence.

en: Built with developers in mind.
ca: Creat tenint en compte els desenvolupadors.

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulk Actions
ca: Accions en massa

en: Button Color
ca: Color del botó

en: Button Styles
ca: Estils dels botons

en: Button Styles on Hover
ca: Estils dels botons en passar el ratolí

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to Google Calendar
ca: Afegeix l'esdeveniment a Google Calendar

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to iCal
ca: Afegeix l'esdeveniment a iCal

en: Buy Event Aggregator
ca: Compreu l'Event Aggregator

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
ca: Compreu Event Aggregator per tenir més fonts d'esdeveniments i importacions automàtiques!

en: By date range
ca: Per rang de dates

en: By number of events
ca: Per nombre d'esdeveniments

en: C&ocirc;te d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: CSV File
ca: Fitxer CSV

en: CSV File Formatting and Examples
ca: Format i exemples de fitxers CSV

en: CSV Import Settings
ca: Opcions d'importació de CSV

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar & Ticket Shortcodes
ca: Codis de substitució de calendari i tiquets

en: Calendar Date Bar Color
ca: Color de la barra de data del calendari

en: Calendar Header Color
ca: Color de la capçalera del calendari

en: Calendar Highlight Color
ca: Color de marcatge del calendari

en: Calendar Table Color
ca: Color de la taula del calendari

en: Calendar links
ca: Enllaços del calendari

en: Calendar of %s
ca: Calendari de %s

en: Calendar powered by %s
ca: Calendari generat per %s

en: Calendar widget areas
ca: Àrees del giny de calendari

en: Calendars, ticketing, and powerful WordPress tools to manage your events from start to finish.
ca: Calendaris, tiquets i potents eines de WordPress per a gestionar els esdeveniments des del començament fins al final.

en: California
ca: Califòrnia

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Can I have a seating chart associated with my tickets?
ca: Puc tenir una taula de seients associada amb els meus tiquets?

en: Can I have more than one calendar?
ca: Puc tenir més d'un calendari?

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Migration
ca: Cancel·la la migració

en: Cancel Migration Preview
ca: Cancel·la la previsualització de la migració

en: Cancelation complete.
ca: Cancel·lació completa.

en: Cancelation in progress
ca: Cancel·lació en marxa

[ctx: Canceled label for filter bar to hide canceled events.]
en: Hide canceled events
ca: Amaga els esdeveniments cancel·lats

[ctx: Canceled label.]
en: Canceled
ca: Cancel·lat

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
ca: No es poden cercar termes sense una taxonomia

en: Cannot set %s as the current logging engine
ca: No es pot definir %s com a motor de registre actual

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

[ctx: Capitalized label for the event website link.]
en: View %s Website
ca: Visualitza el lloc web de %s

[ctx: Capitalized label for the organizer website link.]
en: View %s Website
ca: Visualitza el lloc web de %s

[ctx: Capitalized label for the venue website link.]
en: View %s Website
ca: Visualitza el lloc web de %s

en: Category
ca: Categoria

en: Category:
ca: Categoria

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Center
ca: Centre

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Certain data may be exported or removed upon users’ requests via the existing Exporter or Eraser. Please note, however, that several “edge cases” exist in which we are unable to perfect the gathering and export of all data for your end users. We suggest running a search in your local database, as well as within the WordPress Dashboard, in order to identify all data collected and stored for your specific user requests.
ca: És possible que algunes dades s'exportin o se suprimeixin a petició dels usuaris a través de l'exportador o esborrador existent. Tingueu en compte, però, que hi ha diversos "casos extrems" en els quals no podem perfeccionar la recopilació i exportació de totes les dades per als usuaris finals. Us suggerim que executeu una cerca a la vostra base de dades local, així com al tauler de WordPress, per tal d'identificar totes les dades recopilades i emmagatzemades per a les vostres sol·licituds d'usuari específiques.

en: Chad
ca: Txad

en: Change "Events" to "Webinars," or "Venues" to "Livestream," or "Organizers" to "Hosts." Tailor your calendar for virtual events and meetings.
ca: Canvieu "Esdeveniments" a "Webinars" o "Recintes" a "Livestream" o "Organitzadors" a "Amfitrions". Adapteu el calendari per a esdeveniments i reunions virtuals.

en: Change Event Update Authority
ca: Canvia l'autoritat d'actualització d'esdeveniments

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Check our Knowledgebase
ca: Consulteu la nostra base de coneixement

en: Check out Event Aggregator.
ca: Consulteu l'Event Aggregator.

en: Check out our %s for developers.
ca: Consulteu la nostra %s per a desenvolupadors.

en: Check out our Filter Bar add-on
ca: Feu un cop d'ull al nostre complement Filter Bar

en: Check out our suite of add-ons
ca: Feu un cop d'ull a la nostra suite de complements

en: Check out the %savailable add-ons%s.
ca: Feu un cop d'ull als %scomplements disponibles%s.

en: Check out the guide
ca: Consulteu la guia

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
ca: Marqueu aquesta casella si voleu substituir la clau de llicència de xarxa amb la vostra pròpia

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">Read more</a>.
ca: Activeu aquesta opció per desar el codi HTML de la vista mensual a les dades transitòries. Això pot millorar la velocitat del calendari a les webs amb molts esdeveniments. <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">Més informació</a>.

en: Check to enable maps for events and venues.
ca: Marca per activar els mapes en els esdeveniments i els recintes.

en: Check your license key
ca: Comprova la clau de llicència

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Choose File
ca: Trieu un fitxer

en: Choose File:
ca: Trieu un fitxer:

en: Choose a CSV file
ca: Trieu un fitxer CSV

en: Choose a status for the event(s) to be imported with and/or define an Event Category to automatically assign. An assigned category will be added to the event in addition to any Event Categories from the import source.
ca: Trieu l'estat amb què voleu importar els esdeveniments i/o definiu una categoria d'esdeveniment per assignar-la automàticament. S'afegirà una categoria assignada a l'esdeveniment a més de les categories d'esdeveniments de l'origen d'importació.

en: Choose where you are importing from.
ca: Trieu des d'on voleu importar.

en: Choose whether to open the link in the same window or a new window.
ca: Trieu si voleu obrir l'enllaç a la mateixa finestra o a una nova finestra.

en: Choosing a UTC timezone for your site or individual events may cause problems when importing events or with Daylight Saving Time. %1$s
ca: Triar una zona horària UTC per al vostre lloc web o esdeveniments individuals pot causar problemes en importar esdeveniments o amb l'horari d'estiu. %1$s

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: City:
ca: Ciutat:

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Selection.
ca: Neteja la selecció.

en: Click here
ca: Feu clic aquí

en: Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ca: Feu clic a aquest botó per combinar automàticament recintes i organitzadors idèntics.

en: Click this button to update your database and take advantage of additional time zone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct time zone before clicking this button!
ca: Feu clic a aquest botó per actualitzar la base de dades i aprofiteu les capacitats addicionals del fus horari. <a href="%s" target="_blank">Configureu WordPress</a> per utilitzar el fus horari correcte abans de fer clic a aquest botó!

en: Click to toggle datepicker
ca: Cliqueu per desplegar la selecció de data

en: Click to view a Google Map
ca: Feu clic per veure un mapa de Google

en: Close this dialog window
ca: Tanca aquesta finestra de diàleg

en: Close this modal window
ca: Tanca aquesta finestra modal

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Collect RSVPs and sell tickets
ca: Recolliu RSVPs i veneu tiquets

en: Collectivity of Saint Martin
ca: Col·lectivitat de Sant Martí

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Column Mapping:
ca: Assignació de columnes:

en: Common Error Messages
ca: Missatges d'error comuns

en: Common Issues
ca: Problemes comuns

en: Common Problems
ca: Problemes comuns

en: Community
ca: Comunitat

en: Community Manager Bundle
ca: Paquet d'administradors de comunitats

en: Community Tickets
ca: Tiquets comunitaris

en: Comoros
ca: Comores

en: Compact date format
ca: Format de data compacte

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ca: La validació per comparació ha fallat perquè no s'ha indicat el valor a comparar per al camp %s

en: Completed!
ca: Completat!

en: Configurable set of filters
ca: Conjunt configurable de filtres

en: Configure Settings
ca: Configura les opcions

en: Configuring Paypal for Tickets
ca: Configuració de Paypal per a tiquets

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm your upgrade
ca: Confirmeu la vostra actualització

en: Congo, Democratic Republic of the
ca: Congo, La República Democràtica del

en: Connect to Eventbrite
ca: Connecta amb Eventbrite

en: Connect to Meetup
ca: Connecta amb Meetup

en: Connected to %s
ca: Connectat a %s

en: Connection timed out while transferring the feed. If you are dealing with large feeds you may need to customize the tribe_aggregator_connection_timeout filter.
ca: La connexió ha superat el temps d'espera en transferir el canal de continguts. Si esteu tractant amb canals de continguts grans, pot ser que s'hagi de personalitzar el filtre tribe_aggregator_connection_timeout.

en: Contact your Host or your system administrator and ask to upgrade to the latest version of PHP.
ca: Contacteu amb el vostre allotjament web o amb el vostre administrador de sistemes i demaneu-li que actualitzi a la última versió de PHP.

en: Contain
ca: Conté

en: Content
ca: Contingut

en: Content Styles
ca: Estils del contingut

en: Content Styling
ca: Estils del contingut

en: Content Type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Continue Reading
ca: Continua llegint

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
ca: Copieu l'adreça URL proporcionada en aquest camp per importar els esdeveniments al vostre lloc de WordPress.

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: Copy to clipboard button text.]
en: Copy to clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

[ctx: Copy to clipboard instructions]
en: Press "Cmd + C" to copy
ca: Premeu «Cmd + C» per copiar

[ctx: Copy to clipboard success message]
en: System info copied
ca: Informació del sistema copiada

en: Cost Content
ca: Contingut del cost

en: Cost Header
ca: Capçalera del cost

[ctx: Cost range separator]
en:  –
ca:  -

en: Could not delete post with ID
ca: No s'ha pogut suprimir la publicació amb l'identificador

en: Could not process queue for Import Record %1$d: %2$s
ca: No s'ha pogut processar la cua per al registre d'importació %1$d: %2$s

en: Could not save %s.
ca: No s'ha pogut desar %s.

en: Country
ca: País

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ca: La llista de països ha de contenir només un país per línia de la següent manera: <br>US, Estats Units<br> UK, Regne Unit.

en: Country:
ca: País:

en: Create Eventbrite tickets and events right from your WordPress dashboard.
ca: Creeu tiquets i esdeveniments d'Eventbrite directament des del vostre tauler de WordPress.

en: Create New %s
ca: Crea un nou %s

en: Create Organizer
ca: Crea un organitzador

en: Create a strong call-to-action for attendees to "Join Webinar" instead of only sharing a website address.
ca: Creeu una bona crida a l'acció per als assistents "Uniu-vos al Webinar" en lloc de compartir només una adreça web.

en: Create an Event
ca: Crea un esdeveniment

en: Create or Find a Venue
ca: Crea o troba un recinte

en: Create or Find an Organizer
ca: Crea o troba un organitzador

en: Create: <%= term %>
ca: Crea: <%= term %>

en: Created:
ca: Creat:

en: Creating RSVPs
ca: Creació de RSVPs

en: Creating Tickets
ca: Creació de tiquets

en: Creating Tickets & RSVPs
ca: Creació de tiquets i RSVPs

en: Credentials have been saved
ca: S'han desat les credencials

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ca: Croàcia (Nom local: Hrvatska)

en: Cron-based
ca: Basat en Cron

en: Currency
ca: Moneda

en: Currency Symbol:
ca: Símbol monetari:

[ctx: Currency settings section header]
en: Currency
ca: Moneda

en: Currency symbol follows value
ca: Posició del símbol monetari

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
ca: Després del cost

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
ca: Abans del cost

en: Current Page
ca: Pàgina actual

en: Current usage
ca: Ús actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Color
ca: Color personalitzat

en: Custom Venue Links
ca: Enllaços del recinte personalitzats

en: Custom attendee registration fields
ca: Camps de registre d'assistent personalitzats

en: Custom field deleted.
ca: S'ha suprimit el camp personalitzat.

en: Custom field updated.
ca: S'ha actualitzat el camp personalitzat.

en: Custom registration fields
ca: Camps de registre personalitzats

en: Customizable
ca: Personalitzable

en: Customizable ticket template
ca: Plantilla d'entrada personalitzable

en: Customize email templates
ca: Personalitza les plantilles de correu electrònic

en: Customizer
ca: Personalitzador

[ctx: Customizer static front page setting]
en: Main %s Page
ca: Pàgina %s principal

en: Customizing
ca: Personalització

en: Customizing CSS (Video)
ca: Personalització de CSS (Vídeo)

en: Customizing the Events plugins
ca: Personalització de les extensions d'esdeveniments

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Darken
ca: Enfosqueix

en: Date
ca: Data

en: Date & Time
ca: Dia i hora

en: Date & Time Content
ca: Contingut del dia i hora

en: Date & Time Header
ca: Capçalera del dia i hora

en: Date Time Separator
ca: Separador de la data i l'hora

en: Date Time Settings
ca: Configuració de Data i Hora

[ctx: Date and Time settings section header]
en: Date & Time
ca: Dia i hora

en: Date out of range.
ca: Data fora de rang.

en: Date time separator
ca: Separador de data i hora

en: Date with year format
ca: Data amb format d'any

en: Date without year format
ca: Data sense format d'any

en: Date:
ca: Data:

en: Day
ca: Dia

[ctx: Day hover color setting label.]
en: Day Hover
ca: En passar el ratolí sobre un dia

en: Day view
ca: Vista diària

en: Debug Bar Plugin
ca: Extensió Debug Bar

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

en: Default
ca: Predeterminada

en: Default (uses temporary files)
ca: Per defecte (utilitza fitxers temporals)

en: Default Event Category
ca: Categoria d'esdeveniment per defecte

en: Default Events Template
ca: Plantilla d'esdeveniments predeterminada

en: Default Google Maps API key
ca: Clau d'API de Google Maps per defecte

en: Default Page Template
ca: Plantilla de pàgina predeterminada

en: Default Status
ca: Estat per defecte

en: Default Styles
ca: Estils per defecte

en: Default currency code
ca: Codi de moneda predeterminat

en: Default currency symbol
ca: Símbol monetari predeterminat

[ctx: Default error message for system info optin]
en: Something has gone wrong!
ca: Alguna cosa ha anat malament!

en: Default stylesheet used for events templates
ca: Full d'estil predeterminat per les plantilles d'esdeveniments

en: Default view
ca: Vista per defecte

en: Define the date, time, and duration for your event.
ca: Defineix la data, hora i durada del vostre esdeveniment.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
ca: Suprimeix &#8220;%s&#8221; permanentment

en: Delete Permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Delete this
ca: Suprimeix això

en: Deleted Attachment: %d
ca: Adjunt suprimit: %d

en: Deletes a venue and returns its data
ca: Suprimeix un recinte i retorna les seves dades

en: Deletes an event and returns its data
ca: Suprimeix un esdeveniment i retorna les seves dades

en: Deletes an event category and returns its data
ca: Suprimeix una categoria d'esdeveniment i retorna les seves dades

en: Deletes an event tag and returns its data
ca: Suprimeix una etiqueta d'esdeveniment i retorna les seves dades

en: Deletes an organizer and returns its data
ca: Suprimeix un organitzador i retorna les seves dades

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

[ctx: Description in iCal content for events with hidden/protected content.]
en: Content is protected.
ca: El contingut està protegit.

en: Details
ca: Mostra els detalls

en: Difference
ca: Diferència

en: Dig deeper
ca: Investigueu més profundament

en: Disable Event Aggregator imports
ca: Desactiva les importacions de l'Event Aggregator

en: Disable the event search bar
ca: Desactiva la barra de cerca d'esdeveniments

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disclaimer:
ca: Avís legal:

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Display
ca: Visualització

en: Display Custom HTML
ca: Mostra HTML personalitzat

[ctx: Display settings tab header]
en: Display Settings
ca: Configuració de visualització

en: Display the featured image in the post content.
ca: Mostra la imatge destacada en el contingut de la publicació.

en: Displays the information collected by “attendee meta fields” in the WooCommerce order screens as well.
ca: També mostra la informació recopilada pels "camps de metadades d'assistents" a les pantalles de comanda de WooCommerce.

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: Do Not Import
ca: No importis

en: Do more with Eventbrite Tickets
ca: Feu més coses amb Eventbrite Tickets

en: Do not limit (not recommended)
ca: Cap límit (no recomanable)

en: Do not re-import events. Changes made locally will be preserved.
ca: No tornis a importar esdeveniments. Els canvis fets localment es conservaran.

en: Documentation
ca: Documentació

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Done
ca: Fet

en: Download
ca: Baixa

en: Download .ics file
ca: Baixa el fitxer .ics

en: Download log
ca: Registre de baixades

en: Download our Events Gutenberg extension and start using the block editor on your events!
ca: Baixeu la nostra extensió Events Gutenberg i comenceu a utilitzar l'editor de blocs als vostres esdeveniments!

en: Download report
ca: Descarrega l'informe

en: Dropdown Options
ca: Opcions del desplegable

en: Dropdown Typography
ca: Tipografia del desplegable

en: Duplicate events
ca: Duplica esdeveniments

en: During scheduled import, the limit of HTTP requests was reached and the import was rescheduled.
ca: Durant la importació programada, s'ha arribat al límit de sol·licituds HTTP i s'ha reprogramat la importació.

en: Each paid add-on has its own unique license key. Paste the key into its appropriate field below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message. Then click Save Changes.
ca: Cada complement de pagament té la seva pròpia clau de llicència única. Enganxeu la clau en el seu camp apropiat a continuació i doneu-li un moment per validar-la. Ja sabeu que esteu preparat quan apareix una data de caducitat verda al costat d'un missatge «vàlid». A continuació, feu clic a Desa els canvis.

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Easy-to-use WooCommerce plugins work perfectly together, with any theme. Create a fast and profitable eCommerce store without any technical knowledge.
ca: Extensions de WooCommerce fàcils d'utilitzar y que funcionen perfectament, amb qualsevol tema. Creeu una botiga de comerç electrònic ràpida i rendible sense cap coneixement tècnic.

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %s
ca: Edita %s

en: Edit %s Category
ca: Edita la categoria d'%s

en: Edit Aggregator Record
ca: Edita el registre de l'agregador

en: Edit Import
ca: Edita la importació

en: Edit Import Settings
ca: Edita les opcions d'importació

en: Edit Organizer
ca: Edita l'organitzador

en: Edit Venue
ca: Edita el recinte

en: Edit the %s slug
ca: Edita l'alies de %s

en: Effortlessly fill your calendar with events from Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar, and more.
ca: Ompliu el vostre calendari sense esforç amb esdeveniments de Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar i més.

en: Egypt
ca: Egipte

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Header
ca: Capçalera del correu electrònic

en: Email Text
ca: Text del correu electrònic

en: Email marketing to promote your events
ca: Màrqueting per correu electrònic per promocionar els vostres esdeveniments

en: Email notifications
ca: Avisos per correu electrònic

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Empty data set for this dropdown
ca: Buida el conjunt de dades per a aquest desplegable

en: Enable 3rd party event submissions.
ca: Activa els enviaments d'esdeveniments de tercers.

en: Enable Maps
ca: Activa els mapes

en: Enable Time Zone support
ca: Activa el suport de zona horària

en: Enable WordPress Custom Fields on events in the classic editor.
ca: Activa els camps personalitzats de WordPress sobre esdeveniments a l'editor clàssic.

en: Enable comments on event pages.
ca: Activa els comentaris a les pàgines dels esdeveniments.

en: Enable event views
ca: Activa les vistes d'esdeveniments

en: Enable the Gutenberg block editor interface for creating events.
ca: Activa la interfície de l'editor de blocs Gutenberg per crear esdeveniments.

en: Enable the Month View Cache
ca: Activa la memòria cau de la vista mensual

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %1$s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ca: Activeu aquesta opció per registrar la informació de depuració. Per defecte, això registrarà al registre d'errors PHP del vostre servidor. Si voleu veure els missatges de registre al vostre navegador, us recomanem que instal·leu el %1$s i cerqueu la pestanya «Tribe» a la sortida de depuració.

en: Enabled
ca: Activat

en: Encourage visitors to add your event to their calendars with handy sharing buttons.
ca: Animeu els visitants a afegir l'esdeveniment als seus calendaris amb pràctics botons per compartir.

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End of day cutoff
ca: Límit per al final del dia

en: End:
ca: Finalització:

en: English
ca: Anglès

en: Ensure result set exclude specific IDs
ca: Assegureu-vos que el conjunt de resultats exclogui els ID específics

en: Enter Event Aggregator License
ca: Introduïu la llicència de l'Event Aggregator

en: Enter Keyword. Search for %s by Keyword.
ca: Introduïu la paraula clau. Cerqueu %s per paraula clau.

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
ca: Introduïu un 0 per als %s que són gratuïts o deixeu-ho en blanc per amagar el camp.

en: Enter a URL-formatted event name
ca: Introduïu un nom d'esdeveniment amb format d'URL

en: Enter a custom API key
ca: Introduïu una clau API personalitzada

en: Enter an Eventbrite event URL, e.g. https://www.eventbrite.com/e/example-12345
ca: Introduïu un URL de l'esdeveniment d'Eventbrite, per exemple, https://www.eventbrite.com/e/example-12345

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view. Example: %1$s
ca: Introduïu el format que voleu utilitzar per a la visualització de dates que mostren només un mes i un any. S'utilitza a la vista mensual. Exemple: %1$s

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when showing an event from a future year. Example: %1$s
ca: Introduïu el format que voleu utilitzar per mostrar les dates amb l'any. S'utilitza per mostrar un esdeveniment d'un any futur. Exemple: %1$s

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year. Example: %1$s
ca: Introduïu el format que voleu utilitzar per a la visualització de dates sense any. S'utilitza quan es mostra un esdeveniment de l'any en curs. Exemple: %1$s

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
ca: Introdueix el separador que es col·locarà entre la data i l'hora, quan es mostren totes dues.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
ca: Introduïu el separador que s'utilitzarà entre l'hora d'inici i la de finalització d'un esdeveniment.

en: Enter the url for a Facebook group or page. You can also enter the url of a single Facebook event.
ca: Introduïu l'URL d'un grup o pàgina de Facebook. També podeu introduir l'URL d'un esdeveniment individual de Facebook.

en: Enter the url for a Meetup group, page, or individual. You can also enter the url of a single Meetup event.
ca: Introduïu l'URL d'un grup, una pàgina o una persona física de Meetup. També podeu introduir l'URL d'un esdeveniment individual de Meetup.

en: Enter the url for the Google Calendar feed you wish to import.
ca: Introduïu l'URL del canal de Google Calendar que voleu importar.

en: Enter the url for the calendar, website, or event you would like to import. Event Aggregator will attempt to import events at that location.
ca: Introduïu l'URL del calendari, el lloc web o l'esdeveniment que voleu importar. L'Event Aggregator intentarà importar esdeveniments en aquesta ubicació.

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
ca: Introduïu l'adreça URL del canal de continguts d'iCalendar que voleu importar, per exemple, https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

[ctx: Error code label for system info optin]
en: Code:
ca: Codi:

en: Error restoring from Ignored Events.
ca: S'ha produït un error en restaurar des d'esdeveniments ignorats.

[ctx: Error status label for system info optin]
en: Status:
ca: Estat:

en: Error, a unknown bug happened and it was impossible to migrate the Legacy Ignored Events, try again later.
ca: Error, s'ha produït un error desconegut i ha estat impossible migrar els esdeveniments ignorats heretats, torneu-ho a provar més tard.

en: Error: %d scheduled import was not %s.
ca: Error: %d'ha %s la importació planificada.

en: Error: we were not able to migrate your Facebook Events settings to Event Aggregator. Please try again later.
ca: Error: no hem pogut migrar la configuració d'esdeveniments de Facebook a l'Event Aggregator. Torneu-ho a provar més tard.

en: Error: we were not able to migrate your iCal Importer settings to Event Aggregator. Please try again later.
ca: Error: no hem pogut migrar la configuració de l'importador d'iCal a l'Event Aggregator. Torneu-ho a provar més tard.

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event %d: %s
ca: Esdeveniment %d: %s

en: Event Add-Ons
ca: Complements de l'esdeveniment

en: Event Aggregator Control
ca: Control de l'Event Aggregator

en: Event Aggregator System Status
ca: Estat del sistema de l'Event Aggregator

en: Event Aggregator cannot import events because this site is running an outdated version of The Events Calendar.
ca: Event Aggregator no pot importar esdeveniments perquè aquest lloc està executant una versió obsoleta de The Events Calendar.

en: Event Aggregator cannot import events from this site.
ca: Event Aggregator no pot importar esdeveniments d'aquest lloc.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
ca: L'Event Aggregator no pot arribar a Meetup.com perquè heu superat el límit de sol·licituds de la clau de l'API Meetup.

en: Event Aggregator includes a new, better system for removing unwanted imported events from your calendar. Click the button below to transition previously deleted events. This process will remove unwanted records from your database and include recent or upcoming trashed events in your Ignored archive.
ca: L'Event Aggregator inclou un nou i millor sistema per suprimir esdeveniments importats no desitjats del calendari. Feu clic al botó següent per fer la transició dels esdeveniments suprimits anteriorment. Aquest procés suprimirà els registres no desitjats de la base de dades i inclourà esdeveniments trasmàtiques recents o propers a l'arxiu ignorat.

en: Event Aggregator server has blocked your request. Please try your import again later or contact support to know why.
ca: El servidor de l'Event Aggregator ha blocat la vostra sol·licitud. Torneu a provar la importació més tard o poseu-vos en contacte amb el servei tècnic per saber per què.

en: Event Aggregator system status
ca: Estat del sistema d'Event Aggregator

en: Event Aggregator will try to fetch %s events starting from the current date or the specified date;
ca: L'Event Aggregator intentarà obtenir %s esdeveniments a partir de la data actual o la data especificada;

en: Event Aggregator will try to fetch events starting within the next %s from the current date or the specified date;
ca: L'Event Aggregator intentarà recuperar els esdeveniments a partir de la propera %s partir de la data actual o la data especificada;

en: Event Allow Comments
ca: Permet comentaris a l'esdeveniment

en: Event Allow Trackbacks and Pingbacks
ca: L'esdeveniment permet els retrocessos i els pingbacks

en: Event Blocks
ca: Blocs d'esdeveniments

en: Event Categories
ca: Categories de l'esdeveniment

en: Event Category
ca: Categoria de l'esdeveniment

en: Event Category:
ca: Categoria de l'esdeveniment:

en: Event Cost
ca: Cost de l'esdeveniment

en: Event Currency Position
ca: Posició de la moneda de l'esdeveniment

en: Event Currency Symbol
ca: Símbol monetari de l'esdeveniment

en: Event Date & Time
ca: Data i hora de l'esdeveniment

en: Event Date and Time
ca: Data i hora de l'esdeveniment

en: Event Date:
ca: Data de l'esdeveniment:

en: Event Dates
ca: Dates de l'esdeveniment

en: Event Description
ca: Descripció de l'esdeveniment

en: Event Details Background Color
ca: Color de fons dels detalls de l'esdeveniment

en: Event End Date
ca: Data de finalització de l'esdeveniment

en: Event End Time
ca: Hora de finalització de l'esdeveniment

en: Event Excerpt
ca: Extracte d'esdeveniments

en: Event Featured Image
ca: Imatge destacada de l'esdeveniment

en: Event ID
ca: Identificador de l'esdeveniment

en: Event ISO Currency Code
ca: Codi de moneda ISO de l'esdeveniment

en: Event Image
ca: Imatge de l'esdeveniment

en: Event Importer Bundle
ca: Paquet d'importació d'esdeveniments

en: Event Log
ca: Registre d'esdeveniments

en: Event Name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Event Navigation
ca: Navegació de l'esdeveniment

en: Event Organizer
ca: Organitzador de l'esdeveniment

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
ca: Noms o identificadors de l'organitzador de l'esdeveniment

en: Event Organizers
ca: Organitzadors de l'esdeveniment

en: Event Price
ca: Preu de l'esdeveniment

en: Event Query
ca: Consulta de l'esdeveniment

en: Event Settings
ca: Opcions dels esdeveniments

en: Event Sharing
ca: Compartir esdeveniment

en: Event Show Map
ca: Mostra el mapa

en: Event Show Map Link
ca: Mostra l'enllaç al mapa

en: Event Slug
ca: Àlies de l'esdeveniment

en: Event Start Date
ca: Data d'inici de l'esdeveniment

en: Event Start Time
ca: Hora d'inici de l'esdeveniment

[ctx: Event State of being Online only checkbox label]
en: Mark as an online event
ca: Marca com a esdeveniment en línia

en: Event Status
ca: Estat de l'esdeveniment

en: Event Sticky in Month View
ca: Esdeveniment fixat a la vista mensual

en: Event Tags
ca: Etiquetes de l'esdeveniment

en: Event Tags:
ca: Etiquetes d'esdeveniments:

en: Event Tickets plugin is not activated.
ca: L'extensió Event Tickets no està activada.

en: Event Time Zone
ca: Zona horària de l'esdeveniment

en: Event Title
ca: Títol de l'esdeveniment

en: Event Title Color
ca: Color del títol de l'esdeveniment

en: Event Update Authority
ca: Autoritat d'actualització d'esdeveniments

en: Event Venue
ca: Recinte de l'esdeveniment

en: Event Venue Name
ca: Nom del recinte de l'esdeveniment

en: Event Website
ca: Web de l'esdeveniment

en: Event block patterns
ca: Patrons de blocs d'esdeveniments

en: Event cannot be synced to Eventbrite because we received an error from Eventbrite.
ca: L'esdeveniment no es pot sincronitzar amb Eventbrite perquè hem rebut un error d'Eventbrite.

en: Event information: website, cost, description, date, time, image
ca: Informació de l'esdeveniment: web, preu, descripció, data, hora, imatge

[ctx: Event location on the Ticket Email]
en: Event Location
ca: Ubicació de l'esdeveniment

en: Event log
ca: Registre d'esdeveniments

en: Event not owned, you cannot edit it.
ca: No podeu editar l'esdeveniment ja que no en sou el propietari.

[ctx: Event status label the select field]
en: Set status:
ca: Estableix l'estat:

[ctx: Event status label.]
en: Event Status
ca: Estat de l'esdeveniment

en: Event submissions and automatic imports will be paused until migration is complete.
ca: Els enviaments d'esdeveniments i les importacions automàtiques es posaran en pausa fins que es completi la migració.

en: Event submissions will be paused until migration is complete.
ca: L'enviament d'events estarà pausada fins que la migració es completi.

en: Event, Venue, and Organizer Information
ca: Informació d'esdeveniments, recintes i organitzadors

en: Eventbrite Authentication
ca: Autenticació d'Eventbrite

en: Eventbrite Import Settings
ca: Opcions d'importació d'Eventbrite

en: Eventbrite Ticket information: name, description, cost, type, quantity
ca: Informació del tiquet Eventbrite: nom, descripció, cost, tipus, quantitat

en: Eventbrite event not found.
ca: No s'ha trobat l'esdeveniment a Eventbrite.

en: Eventbrite organizer not found.
ca: No s'ha trobat l'organitzador a Eventbrite.

en: Eventbrite parsed object ID is empty.
ca: L'identificador de l'objecte analitzat a Eventbrite és buit.

en: Eventbrite parsed object is empty.
ca: L'objecte analitzat a Eventbrite és buit.

en: Eventbrite parsed object type is empty.
ca: El tipus d'objecte analitzat a Eventbrite és buit.

en: Eventbrite sync data invalid.
ca: Les dades de sincronització d'Eventbrite no són vàlides.

en: Eventbrite token is not valid.
ca: El testimoni d'Eventbride no és vàlid.

en: Eventbrite user not found.
ca: No s'ha trobat l'usuari d'Eventbrite.

en: Eventbrite venue not found.
ca: No s'ha trobat el recinte a Eventbrite.

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events Aggregator Record
ca: Registre de l'Event Aggregator

en: Events Bar
ca: Barra d'esdeveniments

en: Events Calendar Pro runs alongside The Events Calendar and enhances...
ca: Events Calendar Pro funciona juntament amb The Events Calendar i millora...

en: Events Happening Now
ca: Esdeveniments que succeeixen ara

en: Events Import
ca: Importació d'esdeveniments

en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: Events Marketing Bundle
ca: Paquet de màrqueting d'esdeveniments

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
ca: Events Tickets és una extensió acuradament elaborada i extensible que us permet vendre fàcilment tiquets per als vostres esdeveniments.

en: Events URL slug
ca: Àlies de l'URL dels esdeveniments

en: Events can migrate with no changes!
ca: Els esdeveniments poden migrar-se sense canvis!

en: Events cannot be imported because Eventbrite has returned an error. This could mean that the event ID does not exist, the event or source is marked as Private, or the event or source has been otherwise restricted by Eventbrite. You can <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank">read more about Eventbrite restrictions in our knowledgebase</a>.
ca: Les esdeveniments no es poden importar perquè Eventbrite ha retornat un error. Això podria significar que l'identificador de l'esdeveniment no existeix, que l'esdeveniment o el codi d'origen està marcat com a privat o que Eventbrite ha restringit l'esdeveniment o l'origen. Pots <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank">llegir més sobre les restriccions d'Eventbrite a la nostra base de coneixements</a>.

en: Events cannot be imported because we received an error from Eventbrite:
ca: Els esdeveniments no es poden importar perquè hem rebut un error d'Eventbrite:

en: Events cannot be imported because we received an error from Facebook:
ca: Els esdeveniments no es poden importar perquè hem rebut un error de Facebook:

en: Events could not be imported. Event Aggregator does not yet support events from that URL. We have noted your request and will review it for support in the future.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. L'Event Aggregator encara no admet esdeveniments d'aquesta adreça URL. Hem pres nota de la vostra sol·licitud i la revisarem per donar-li resposta en el futur.

en: Events could not be imported. The Events Calendar REST API is disabled on the requested URL.
ca: No s'han pogut importar els esdeveniments. L'API REST de The Events Calendar està desactivada a l'URL sol·licitat.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned an empty archive page.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però ha retornat una pàgina d'arxiu buida.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned empty event data.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però ha retornat dades d'esdeveniments buits.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data in regard to the total number of events.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però ha retornat dades mal formades pel que fa al nombre total d'esdeveniments.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però ha retornat dades mal formades.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching an archive page.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però s'ha produït un error en obtenir una pàgina d'arxivament.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the archive control data.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però s'ha produït un error en obtenir les dades de control d'arxiu.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the event data.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però s'ha produït un error en obtenir les dades de l'esdeveniment.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the total number of events.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. S'ha pogut accedir l'adreça URL proporcionada i aquesta té habilitada l'API Rest de The Events Calendar, però s'ha produït un error en obtenir el nombre total d'esdeveniments.

en: Events could not be imported. The URL provided could not be reached.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. No s'ha pogut accedir a l'adreça URL proporcionada.

en: Events could not be imported. The URL provided did not have events in the proper format.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. L'adreça URL proporcionada no tenia esdeveniments en el format adequat.

en: Events could not be imported. The import parameters were invalid.
ca: No s'han pogut importar les esdeveniments. Els paràmetres d'importació no són vàlids.

en: Events on or after
ca: Esdeveniments a o després de

en: Events should be assigned one of the specified categories slugs or IDs
ca: S'ha d'assignar als esdeveniments l'àlies o l'identificador d'una de les categories especificades

en: Events should be assigned one of the specified organizer IDs
ca: S'han d'assignar esdeveniments a un dels ID de l'organitzador especificats

en: Events should be assigned one of the specified tags slugs or IDs
ca: S'ha d'assignar als esdeveniments l'àlies o l'identificador d'una de les etiquetes especificades

en: Events should be assigned one of the specified venue IDs
ca: Les esdeveniments s'han d'assignar a un dels identificadors de recinte especificats

en: Events should be filtered by their featured status
ca: Els esdeveniments s'han de filtrar pel seu estat destacat

en: Events should be filtered by their post_parent being the specified one.
ca: Els esdeveniments s’han de filtrar perquè el seu post_parent sigui l’especificat.

en: Events should contain the specified string in the title or description
ca: Els esdeveniments han de contenir la cadena especificada al títol o a la descripció

en: Events template
ca: Plantilla d'esdeveniments

en: Events that end after the specified date
ca: Esdeveniments que finalitzen després de la data especificada

en: Events that end before the specified date
ca: Esdeveniments que finalitzen abans de la data especificada

en: Events that end on the specified date
ca: Esdeveniments que finalitzen a la data especificada

en: Events that start after the specified date
ca: Esdeveniments que comencen després de la data especificada

en: Events that start before the specified date
ca: Esdeveniments que comencen abans de la data especificada

en: Events that start on the specified date
ca: Esdeveniments que comencen a la data especificada

en: Events will be imported with the same timezone as defined on eventbrite.com. You can make use of The Events Calendar's
ca: Els esdeveniments s'importaran amb la mateixa zona horària que s'ha definit a eventbrite.com. Podeu fer ús de The Events Calendar's

en: Events will be imported with the time zone defined by the source. If no time zone is specified, events will be assigned your site's default time zone ( see
ca: Els esdeveniments s'importaran amb el fus horari definit per l'origen. Si no s'especifica cap fus horari, se'ls assignarà el fus horari per defecte del vostre lloc (vegeu

en: Every %d Minutes
ca: Cada %d minuts

en: Every time you rate %1$s5 stars%2$s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
ca: Cada vegada que ens doneu %1$s5 estrelles%2$s neix una fada. D'acord, potser no, però que hi hagi més usuaris contents implica que hi hagi més contribucions i ajuda als fòrums. La comunitat NECESSITA la vostra veu.

en: Exclude
ca: Exclou

en: Exclusion
ca: Exclusió

en: Existing calendar customizations will be overridden.
ca: Se substituiran les personalitzacions de calendari existents.

en: Existing theme overrides that may need revision:
ca: Substitucions de temes existents que poden necessitar una revisió:

en: Expired license keys and subscriptions
ca: Claus de llicència i subscripcions caducades

en: Expired license. Consult your network administrator.
ca: Llicència caducada. Poseu-vos en contacte amb l'administrador de la xarxa.

en: Export %s
ca: Exporta %s

en: Export .ics file
ca: Exporta el fitxer .ics

en: Export Events
ca: Exporta esdeveniments

en: Export Outlook .ics file
ca: Exporta el fitxer .ics d'Outlook

en: Extensions are quick solutions our team came up with to solve specific issues you may need. (Note - extensions are not covered by our support team.)
ca: Les extensions són solucions ràpides que el nostre equip ha plantejat per a resoldre problemes específics que podeu necessitar. (Nota: les extensions no estan cobertes pel nostre equip d'assistència.)

en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: FAQs
ca: PMF

en: FREE
ca: GRATIS

en: Facebook Events
ca: Esdeveniments de Facebook

en: Failed to import record in row %d.
ca: No s'ha pogut importar el registre de la fila %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Favorite Imports
ca: Importacions preferides

en: Feature Event
ca: Esdeveniment destacat

en: Featured
ca: Destacats

en: Featured Events
ca: Esdeveniments destacats

en: Featured Highlight Color
ca: Color de marcatge destacat

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Featured events are highlighted on the front end in views, archives, and widgets.
ca: Els esdeveniments destacats es ressalten a la part frontal en vistes, arxius i estris.

en: Features overview
ca: Resum de les característiques

en: February
ca: Febrer

en: Fetch source event's settings (e.g. Show Maps Link or Sticky in Month View) when importing from another site using The Events Calendar.
ca: Obtingui la configuració de l'esdeveniment d'origen (per exemple, mostrar l'enllaç del mapa o la vista el mes) a l'importar des d'un altre lloc utilitzant The Events Calendar

en: Field ID:
ca: Identificador del camp:

en: Fill your calendar with events from across the web, including Google Calendar, Meetup, and more.
ca: Ompliu el calendari amb esdeveniments de tota la web, com ara Google Calendar, Meetup i molts més.

en: Filter
ca: Filtra

en: Filter Bar
ca: Barra de filtre

en: Filter Bar Color
ca: Color de la barra de filtres

en: Filter By Frequency
ca: Filtra per freqüència

en: Filter By Origin
ca: Filtra per origen

en: Filter category, price, and more
ca: Filtreu la categoria, el preu i molt més

en: Filter distance (for Events Calendar Pro)
ca: Filtreu la distància (per a Events Calendar Pro)

en: Filter events with or without tickets.
ca: Filtra els esdeveniments amb o sense tiquets.

en: Filters
ca: Filtres

en: Find %s
ca: Troba %s

en: Find a Venue
ca: Troba un recinte

en: Find an Organizer
ca: Troba una organització

en: Finding & extending your calendar.
ca: Trobeu i amplieu el calendari.

en: Finding your calendar.
ca: Trobeu el calendari.

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First Steps
ca: Primers passos

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Fixed Price or Range
ca: Preu fixe o rang

en: For classic editor
ca: Per l'editor clàssic

en: For displayed URLs
ca: Per als URL que es mostren

en: For the best results, import venue and organizer files before importing event files.
ca: Per obtenir els millors resultats, importeu fitxers de recinte i organitzador abans d'importar fitxers d'esdeveniments.

en: France
ca: França

en: Free
ca: Gratuït

en: Free extensions
ca: Extensions gratuïtes

en: Free extensions to power up your plugins
ca: Extensions gratuïtes per potenciar les extensions

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs Franceses

en: Fri
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: From registration to attendance history, view every step of the event lifecycle with this HubSpot integration.
ca: Des de la inscripció fins a l'historial d'assistència, consulteu cada pas del cicle de vida de l'esdeveniment amb aquesta integració de HubSpot.

en: From this preview, we estimate that the full migration process will take approximately %3$d minutes. During this time, %1$syou will not be able to create, edit, or manage your events.%2$s Your calendar will still be visible on your site.
ca: A partir d'aquesta previsualització, calculem que el procés de migració complet trigarà aproximadament %3$d minuts. Durant aquest temps, %1$s no podreu crear, editar ni gestionar els vostres esdeveniments.%2$s El calendari encara serà visible al lloc web.

en: Front page calendar
ca: Calendari de portada

en: Full debug (all events)
ca: Depuració completa (tots els esdeveniments)

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: General Theme
ca: Tema general

en: Geocoded Events
ca: Esdeveniments geocodificats

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get feedback on your calendar, be the first to learn about updates, and share ideas.
ca: Rebeu comentaris sobre el vostre calendari, sigueu el primer a assabentar-vos de les actualitzacions i compartiu idees.

en: Get help for these products and learn more about products you don't have.
ca: Obteniu ajuda per a aquests productes i obteniu més informació sobre els productes que no teniu.

en: Get ready for the new recurring events!
ca: Prepareu-vos per als nous esdeveniments recurrents!

en: Get support from humans
ca: Obteniu el suport d'humans

en: Getting More Help
ca: Obtenir més ajuda

en: Getting Started Guide
ca: Guia d'introducció

en: Getting Started Guides
ca: Guies d'introducció

en: Getting Support
ca: S'està obtenint assistència tècnica

en: Getting started guide
ca: Guia d'introducció

en: Getting started with customizations
ca: Primers passos amb les personalitzacions

en: GiveWP makes it easy to raise money online with donation forms, donor databases, and fundraising reporting.
ca: GiveWP facilita la recaptació de diners en línia amb formularis de donació, bases de dades de donants i informes de recaptació de fons.

en: Global Elements
ca: Elements globals

en: Global Import Settings
ca: Opcions de la importació global

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
ca: Configuracions globals per a l'estil de The Events Calendar

en: Go check out your new calendar designs! Each calendar view has been updated, so feel free to enable views you may not have been using. If necessary, you can revert back to the legacy calendar views in the Display tab of your Event Settings.
ca: Feu un cop d'ull als vostres nous dissenys de calendari! S'ha actualitzat cada vista de calendari, de manera que no dubteu en activar les vistes que no heu utilitzat fins ara. Si cal, podeu tornar a les vistes de calendari heretades a la pestanya Visualització de les opcions de l'esdeveniment.

en: Go to Settings &gt; Calendars and select the calendar you wish to import.
ca: Aneu a Opcions > Calendaris i seleccioneu el calendari que voleu importar.

en: Go to WordPress Updates page
ca: Vés a la pàgina d'actualitzacions del WordPress

en: Go to plugins page
ca: Vés a la pàgina d'extensions

en: Google Calendar Import Settings
ca: Opcions d'importació de Google Calendar

en: Google Maps default zoom level
ca: Nivell de zoom predeterminat de Google Maps

en: Google maps iframe displaying the address to %s
ca: Iframe de Google Maps que mostra l'adreça a %s

en: Got it
ca: D'acord

en: Graphic with an electrical plug and gears
ca: Gràfic amb un endoll elèctric i engranatges

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: HTML Tag
ca: Etiqueta HTML

en: Haiti
ca: Haití

en: Handle event submissions with ticket sales and everything you need to build a robust community.
ca: Gestioneu els enviaments d'esdeveniments amb la venda de tiquets i tot el que necessiteu per construir una comunitat robusta.

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
ca: Teniu esdeveniments que passen de la mitjanit? Indiqueu quan finalitza el dia per evitar que aquests esdeveniments es mostrin el dia següent.

en: Having trouble?
ca: Teniu problemes?

en: Header
ca: Capçalera

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Content
ca: Contingut de la capçalera

en: Header Styles
ca: Estils de la capçalera

en: Header Styling
ca: Estils de la capçalera

en: Header Tag
ca: Etiqueta de la capçalera

en: Heading Styles
ca: Estils de capçalera

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Height
ca: Alçada

en: Hello,
ca: Hola,

en: Help
ca: Ajuda

en: Help page?
ca: Pàgina d'ajuda?

en: Help users find exactly the right event
ca: Ajudeu els usuaris a trobar exactament l'esdeveniment adequat

en: Helpful Links:
ca: Pot ser d'ajuda:

en: Helpful Resources
ca: Recursos útils

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ca: Aquí teniu l'URL del canal iCal dels vostres esdeveniments:

en: Here’s an overview of %s and what they mean.
ca: Aquí teniu una resum de %s i el que signifiquen.

en: Hey there... did you check out the %s
ca: Hola... heu fet una ullada a la %s

en: Hi, %1$s! This is an invitation to help our %2$s community. If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be shared with our teams (so they can work their butts off to improve). We will also share some helpful info on events management, WordPress, and our products from time to time.
ca: Hola, %1$s! Aquesta és una invitació a ajudar la nostra comunitat %2$s. Si l'acceptes, algunes dades sobre l'ús de %2$s es compartiran amb els nostres equips (perquè puguin millorar). També compartirem informació útil sobre la gestió d'esdeveniments, WordPress i els nostres productes de tant en tant.

en: Hi, %1$s! This is an invitation to help our StellarWP community.
ca: Hola, %1$s! Això és una invitació per ajudar la nostra comunitat StellarWP.

en: Hi, %1$s! This is an invitation to help our StellarWP community. If you opt-in, some data about your usage of TEC Common and future StellarWP Products will be shared with our teams (so they can work their butts off to improve). We will also share some helpful info on WordPress, and our products from time to time. And if you skip this, that's okay! Our products still work just fine.
ca: Hola, %1$s! Aquesta és una invitació per ajudar la nostra comunitat de StellarWP. Si ho accepteu, es compartiran algunes dades sobre el vostre ús de TEC Common i futurs productes de StellarWP amb els nostres equips (per tal que puguin millorar-los). També compartirem informació útil sobre el WordPress i els nostres productes de tant en tant. I si us salteu això, cap problema! Els nostres productes continuaran funcionant correctament.

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide & Ignore
ca: Amaga i ignora

en: Hide Event From Event Listings
ca: Amaga l'esdeveniment de les llistes d'esdeveniments

en: Hide Filters
ca: Amaga els filtres

en: Hide From %s Listings
ca: Amaga de la llista d'%s

en: Hide Others’ Organizers and Venues
ca: Amaga els organitzadors i els recintes dels altres

en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
ca: Amaga i ignora &#8220;%s&#8221;

en: Hide the following settings tabs on every site:
ca: Amaga les següents pestanyes d'opcions a cada lloc:

en: Hide the search field on all views.
ca: Amaga el camp de cerca a totes les vistes.

en: History
ca: Historial

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %1$ssupport%2$s.
ca: S'ha produït un error amb el validador. Contacteu amb %1$ssuport%2$s.

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Estat del Vaticà)

en: Honduras
ca: Hondures

en: Horizontal or vertical
ca: Horitzontal o vertical

en: Hover
ca: En passar el ratolí

en: Hover Animation
ca: Animació en passar el ratolí

en: Hover Link Color
ca: Color dels enllaços en passar el ratolí

en: How Do I Set Up E-Commerce Plugins for Selling Tickets?
ca: Com puc configurar les extensions de comerç electrònic per vendre tiquets?

en: How Do I create events with Tickets or RSVP’s?
ca: Com puc crear esdeveniments amb tiquets o RSVPs?

en: How Long You Retain this Data
ca: Quant de temps conserveu aquestes dades

en: How do I process refunds for tickets?
ca: Com puc processar els reemborsaments dels tiquets?

en: How do I sell tickets to events?
ca: Com puc vendre tiquets per a esdeveniments?

en: How to Customize Template Files
ca: Com personalitzar fitxers de plantilla

en: Hungary
ca: Hongria

en: I couldn't understand how to make it work.
ca: No he aconseguit entendre com fer-la funcionar.

en: I found a better plugin.
ca: He trobat una extensió millor.

en: I installed the calendar and it crashed my site.
ca: He instal·lat el calendari i m'ha fet caure el meu lloc.

en: I keep getting “Page Not Found” on events.
ca: Continuo rebent el missatge «Pàgina no trobada» als esdeveniments.

en: I need a specific feature it doesn't provide.
ca: Necessito una característica específica que no ofereix.

en: I'm not ready
ca: No estic preparat

en: ICS File
ca: Fitxer ICS

en: ICS File Import Settings
ca: Opcions d'importació de fitxers ICS

en: ID %1$d (Untitled)
ca: Identificador %1$d (Sense títol)

en: ISO Currency Code:
ca: Codi de moneda ISO:

en: Iceland
ca: Islàndia

en: If all goes according to plan, you will have your preview in a few moments.
ca: Si tot va segons allò previst, tindreu la vostra previsualització en uns moments.

en: If the Featured highlight color is set to Custom, the following color will be used:
ca: Si el color de ressaltat destacat està definit com a Personalitzat, s'utilitzarà el color següent:

en: If this event is re-imported, event fields that have not been changed locally will be overwritten with any changes from the source.
ca: Si es torna a importar aquest esdeveniment, els camps d'esdeveniment que no s'hagin canviat localment se sobreescriuran amb qualsevol canvi de l'origen.

en: If this event is re-imported, event fields will be overwritten with any changes from the source.
ca: Si es torna a importar aquest esdeveniment, els camps d'esdeveniment se sobreescriuran amb qualsevol canvi de l'origen.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si esteu familiaritzat amb HTML, podeu afegir codi addicional després de la plantilla de l'esdeveniment. Alguns temes poden necessitar-ho per ajudar amb els estils o el disseny.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si esteu familiaritzats amb HTML, podeu afegir codi addicional abans de la plantilla de l'esdeveniment. Alguns temes poden necessitar-ho per ajudar amb els estils o el disseny.

en: If you create, submit, import, save, or publish Event, Venue, or Organizer information, such information is retained in the local database:
ca: Si creeu, envieu, importeu, deseu o publiqueu informació d'esdeveniments, recintes o organitzadors, aquesta informació es conserva a la base de dades local:

en: If you do not add your own API key, the built-in API key will always populate this field and some map-related functionality will be limited
ca: Si no afegiu la vostra pròpia clau d'API, la clau de l'API incorporada sempre omplirà aquest camp i es limitarà alguna funcionalitat relacionada amb el mapa

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
ca: Si teniu una llicència vàlida per a un dels nostres complements de pagament, podeu %s als nostres fòrums de suport premium. El nostre equip d'assistència supervisa els fòrums i respondrà al teu fil en un termini de 24-48 hores (entre setmana).

en: If you have any template overrides, custom calendar CSS, or other code customizations to your calendar, those modifications will be overridden by the new designs.
ca: Si teniu substitucions de plantilles, CSS de calendari personalitzat o altres personalitzacions de codi al calendari, aquestes modificacions se substituiran pels nous dissenys.

en: If you have extended our plugin(s) to send data to a third-party service such as Eventbrite, Google Maps, or PayPal, user information may be passed to these external services. These services may be located abroad.
ca: Si heu ampliat les nostres extensions per enviar dades a un servei de tercers, com ara Eventbrite, Google Maps o PayPal, la informació de l'usuari es pot transmetre a aquests serveis externs. Aquests serveis poden estar situats a l'estranger.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
ca: Si heu provat els passos anteriors i encara teniu problemes, podeu publicar un fil nou al nostre %s. El nostre personal de suport supervisa aquests fòrums un cop per setmana i estaria encantat d'atendre-vos allà.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
ca: Si heu provat els passos anteriors i encara teniu problemes, podeu publicar un fil nou als nostres fòrums de WordPress.org per a %1$s o %2$s. El nostre personal de suport supervisa aquests fòrums un cop per setmana i estaria encantat d'atendre-vos allà.

en: If you like %1$sEvent Tickets%2$s please leave us a %3$s. It takes a minute and it helps a lot.
ca: Si us agrada %1$sEvent Tickets%2$s, deixeu-nos una %3$s. Només és un minut i ens ajuda molt.

en: If you want to stop and clear current asynchronous import processes %1$s.
ca: Si voleu aturar i esborrar els processos d'importació asíncrons actuals %1$s.

en: If you've purchased a premium add-on, you'll need to enter your license key here in order to have access to automatic updates when new versions are available.
ca: Si heu comprat un complement premium, haureu d'introduir la clau de llicència aquí per poder accedir a les actualitzacions automàtiques quan hi hagi versions noves disponibles.

en: If you’re enjoying The Events Calendar, give us kudos by including a link in the footer of calendar views. It really helps us a lot.
ca: Si us agrada The Events Calendar, feliciteu-nos incloent un enllaç al peu de pàgina de les vistes del calendari. Ens ajuda molt.

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Ignorat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Ignorats <span class="count">(%s)</span>

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
ca: Els esdeveniments ignorats no es mostren al calendari, però es poden actualitzar amb futures importacions

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
ca: Els esdeveniments ignorats que se suprimeixin s'eliminaran permanentment. Es poden tornar a crear mitjançant la importació.

en: Import
ca: Importa

en: Import & export events
ca: Importa i exporta esdeveniments

en: Import All
ca: Importa-ho tot

en: Import All (%d)
ca: Importa-ho tot (%d)

en: Import Checked (%d)
ca: Importació marcada (%d)

en: Import Date Range Limit
ca: Límit de l'interval de dates d'importació

en: Import Event Settings
ca: Importa les opcions dels esdeveniments

en: Import Limit Type
ca: Tipus de límit d'importació

en: Import Name:
ca: Importeu:

en: Import Origin:
ca: Origen de la importació:

en: Import Process System
ca: Sistema de procés d'importació

en: Import Quantity Limit
ca: Límit de quantitat d'importació

en: Import Services
ca: Importa els serveis

en: Import Source
ca: Origen d'importació

en: Import Type:
ca: Tipus d'importació:

en: Import complete!
ca: S'ha completat la importació!

en: Import completed
ca: S'ha completat la importació

en: Import created
ca: Importació creada

en: Import events but preserve local changes to event fields.
ca: Importa esdeveniments però conserva els canvis locals als camps d'esdeveniment.

en: Import events directly from a public Eventbrite.com URL. Please note that only Live events (i.e. published events) can be imported via URL.
ca: Importa esdeveniments directament des d'una adreça URL pública Eventbrite.com. Tingues en compte que només els esdeveniments en directe (és a dir, els esdeveniments publicats) es poden importar mitjançant URL.

en: Import events directly from your connected Eventbrite.com account or from a public Eventbrite.com URL.
ca: Importa esdeveniments directament des del teu compte Eventbrite.com connectat o des d'un URL públic Eventbrite.com.

en: Import events from Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar, and more.
ca: Importeu esdeveniments de Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar i més.

en: Import events with Event Aggregator
ca: Importeu esdeveniments amb l'Event Aggregator

en: Import events with ease
ca: Importeu esdeveniments amb facilitat

en: Import failed
ca: Ha fallat la importació

en: Import from Eventbrite
ca: Importa des d'Eventbrite

en: Import from Eventbrite URL
ca: Importa des de l'adreça URL d'Eventbrite

en: Import from your Eventbrite account
ca: Importeu des del vostre compte Eventbrite

en: Import is complete
ca: Importació completada

en: Import origin data (URL from where events are being imported—such as Eventbrite, MeetUp, other compatible URL sources, and more, which can include similar or same data as listed above)
ca: Importa les dades d'origen (URL des d'on s'importen els esdeveniments, com ara Eventbrite, MeetUp, altres fonts d'URL compatibles i molt més, que poden incloure dades similars o similars a les anteriors)

en: Import pending
ca: Importació pendent

en: Import preview
ca: Visualització prèvia d'importació

en: Import queued
ca: Importació a la cua

en: Import records must be finalized before posts can be inserted.
ca: Els registres d'importació s'han de finalitzar per poder inserir publicacions.

en: Import runs daily at approximately
ca: La importació s'executa cada dia a les

en: Import runs monthly on day
ca: La importació s'executa mensualment el dia

en: Import runs weekly on
ca: La importació s'executa setmanalment els

en: Import schedule
ca: Programació d'importació

en: Imported Event
ca: Esdeveniment importat

en: Importing Calendar Data From a CSV File
ca: Importació de dades de calendari des d'un fitxer CSV

en: Importing Events, Venues, and Organizers:
ca: Importació d'esdeveniments, recintes i organitzadors:

en: Imports
ca: Importacions

en: Imports Enabled in Settings
ca: Les importacions estan activades a les opcions

en: Imports disabled in Settings
ca: Les importacions estan desactivades a les opcions

en: In a location
ca: A una ubicació

en: In order to register a plugin license, you'll first need to %1$sdownload and install%2$s the plugin you purchased. You can download the latest version of your plugin(s) from %3$syour account's downloads page%4$s. Once the plugin is installed and activated on this site, the license key field will appear below.
ca: Per tal de registrar la llicència d'un complement, primer haureu de %1$sdescarregar i instal·lar%2$s el complement que heu comprat. Podeu baixar l'última versió dels complements des de %3$sla pàgina de baixades del compte%4$s. Un cop instal·lat i activat el complement en aquest lloc, el camp de la clau de llicència apareixerà a continuació.

en: Include
ca: Inclou

en: Include %1$s in main blog loop
ca: Inclou %1$s al bucle principal del blog

en: Include Google Calendar
ca: Inclou Google Calendar

en: Include Outlook 365
ca: Inclou Outlook 365

en: Include Outlook Live
ca: Inclou Outlook Live

en: Include events in main blog loop
ca: Inclou els esdeveniments en el bucle principal del blog

en: Include events with one of the post IDs specified in the array of CSV list, date filters will be ignored.
ca: Incloeu esdeveniments amb un dels ID de publicació especificats a la matriu de la llista CSV, els filtres de data s'ignoraran.

en: Include iCal and Google event links in this email.
ca: Inclou enllaços d'esdeveniments d'iCal i de Google en aquest correu electrònic.

en: Include iCalendar
ca: Inclou iCalendar

en: Included with our premium products
ca: Inclòs amb els nostres productes prèmium

en: Includes
ca: Inclou

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}" when the {post type name} starts with a vowel, e.g. "Find an Organizer".]
en: an
ca: un

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}. Will be replaced with "an" if the {post type name} starts with a vowel.]
en: a
ca: un

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
ca: A continuació es proporciona informació sobre els canvis recents de les plantilles i les substitucions de plantilles potencialment afectada.

en: Initializing Tribe Events on %s
ca: Inicialitzant Tribe Events a %s

en: Install %s
ca: Instal·la %s

en: Install Event Tickets
ca: Instal·la Events Tickets

en: Install Plugin
ca: Instaŀla l'extensió

en: Install max has been reached
ca: S'ha arribat al màxim d'instal·lacions

en: Integrated with your events on Eventbrite
ca: Integrat amb els esdeveniments a Eventbrite

en: Integrations
ca: Integracions

en: Invalid Eventbrite URL
ca: L'adreça URL d'Eventbrite no és vàlida

en: Invalid Facebook URL
ca: L'adreça URL de Facebook no és vàlida

en: Invalid Frequency
ca: Freqüència no vàlida

en: Invalid Key
ca: Clau no vàlida

en: Invalid Meetup URL
ca: L'adreça URL de Meetup no és vàlida

en: Invalid credential save nonce
ca: Credencial no vàlida en guardar el nonce

en: Invalid credential save request
ca: La sol·licitud de desament de credencials no és vàlida

en: Invalid data provided for CSV import.
ca: Les dades proporcionades per a la importació de CSV no són vàlides.

en: Invalid field type specified
ca: El tipus de camp especificat és incorrecte

en: Invalid or incomplete field passed
ca: El camp facilitat no és vàlid o és incomplet

en: Iran, Islamic Republic of
ca: Iran, República Islàmica de l'

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Is All Day Event
ca: L'esdeveniment dura tot el dia

en: Is there another website for this event? Link to it with a button!
ca: Hi ha un altre lloc web per a aquest esdeveniment? Enllaceu-lo amb un botó!

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
ca: Sembla com si no es poguessin trobar les biblioteques tribe-common! El directori ha d'estar a la carpeta "common/" de l'extensió de calendari d'esdeveniments.

en: It looks like you are using our legacy plugin, %1$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugin plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s. | It looks like you are using our legacy plugins, %1$s and %2$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugins plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s and %2$s.
ca[0]: Sembla que esteu utilitzant l'extensió obsoleta %1$s, juntament amb el nou Event Aggregator. L'Event Aggregator inclou totes les característiques de l'extensió substituida i noves funcions. Desactiveu %1$s per aconseguir els millors resultats.
ca[1]: Sembla que esteu utilitzant extensions obsoletes %1$s i %2$s, juntament amb el nou Event Aggregator. L'Event Aggregator inclou totes les característiques de l'extensió substituida i noves funcions. Desactiveu %1$s i %2$s per aconseguir els millors resultats.

en: It looks like you're using %1$s, but the license key is invalid. Please download the latest version %2$sfrom your account%3$s. | It looks like you're using %1$s, but the license keys are invalid. Please download the latest versions %2$sfrom your account%3$s.
ca[0]: Sembla que esteu utilitzant %1$s, però la clau de llicència no és vàlida. Baixeu l'última versió %2$s des del vostre compte %3$s.
ca[1]: Sembla que esteu utilitzant %1$s, però les claus de llicència no són vàlides. Baixeu les últimes versions %2$s des del vostre compte %3$s.

en: It's important to use the most recent versions of our plugins so that you have access to the latest features, bug fixes, and security updates. Plugin functionality can be comprimised if your site is running outdated or mis-matched versions.
ca: És important utilitzar les versions més recents de les nostres extensions perquè tingueu accés a les últimes característiques, correccions d'errors i actualitzacions de seguretat. La funcionalitat de l'extensió es pot reduir si el vostre lloc té versions obsoletes o que no coincideixen.

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: Gener

en: Japan
ca: Japó

en: Join our Facebook Group today!
ca: Uniu-vos avui al nostre grup de Facebook!

en: Jordan
ca: Jordània

en: July
ca: Juliol

en: Jump to the %1$snext upcoming %2$s%3$s.
ca: Aneu als %1$spropers %2$s%3$s.

en: June
ca: Juny

en: Justified
ca: Justificat

en: Kadence lets you unlock your creativity in the WordPress Block Editor with expertly designed blocks, a robust theme, and a massive library of starter templates.
ca: Kadence us permet desbloquejar la vostra creativitat a l'editor de blocs del WordPress amb blocs dissenyats per experts, un tema robust i una biblioteca massiva de plantilles d'iniciació.

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
ca: Manteniu l'extensió principal %sGRATUÏTA%s!

en: Keep this list of links on hand and stay subscribed to receive tips and tricks about The Events Calendar products.
ca: Mantingueu aquesta llista d'enllaços a mà i subscriviu-vos per a rebre consells i trucs sobre els productes de The Events Calendar.

en: Key
ca: Clau

en: Keyword(s)
ca: Paraula clau

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Knowledgebase
ca: Base de coneixements

en: Known Issues
ca: Problemes coneguts

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: Corea del Nord

en: Korea, Republic of
ca: Corea del Sud

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

[ctx: Label for event status reason field]
en: Reason (optional)
ca: Motiu (opcional)

[ctx: Label for live stream URL field]
en: Live Stream URL
ca: URL de la reproducció en directe

[ctx: Label for option to leave white (default).]
en: White
ca: Blanc

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Select Custom Color
ca: Seleccioneu un color personalitzat

[ctx: Label for option to use default TEC fonts.]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: Label for option to use the accent color (default). Links to the accent color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">Accent Color</a>
ca: Utilitza el <a href="%1$s">color d'èmfasi</a>

[ctx: Label for option to use the accent color. Links to the accent color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">Accent Color</a>
ca: Utilitza el <a href="%1$s">color d'èmfasi</a>

[ctx: Label for option to use the event background color. Links to the event background color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">General Background Color</a>
ca: Utilitza el <a href="%1$s">color de fons general</a>

[ctx: Label for option to use the events background color. Links to the background color setting.]
en: Use the Calendar <a href="%1$s">Background Color</a>
ca: Utilitza el <a href="%1$s">color de fons</a> del calendari

[ctx: Label for option to use theme fonts.]
en: Inherit theme font(s)
ca: Hereta els tipus de lletra del tema

[ctx: Label for the Filters tab.]
en: Filters
ca: Filtres

[ctx: Label for the Photo View checkbox.]
en: Photo
ca: Foto

[ctx: Label for the Summary View checkbox.]
en: Summary
ca: Resum

[ctx: Label for the Week View checkbox.]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: Label for the default option.]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: Label for tooltip background color setting.]
en: Event Preview Background
ca: Fons de la previsualització de l'esdeveniment

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República Democràtica Popular de Laos

en: Last Import
ca: Darrera importació

en: Last Import:
ca: Darrera importació:

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Latest Import:
ca: Darrera importació:

en: Latest Past %s
ca: Darrers %s

en: Latest Version:
ca: Última versió:

en: Latvia
ca: Letònia

en: Learn More
ca: Més informació

en: Learn more
ca: Més informació

en: Learn more about the migration
ca: Més informació sobre la migració

en: Learn more about the upgrade
ca: Aprèn més sobre l'actualització

en: Learn more.
ca: Més informació.

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Border Color
ca: Color de la vora esquerra

en: Let's go!
ca: Anem-hi!

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: License & Usage
ca: Llicència i ús

en: License &amp; Usage
ca: Ús de la llicència

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License Key Status:
ca: Estat de la llicència:

en: License key(s) updated.
ca: Clau(s) de llicència actualitzada(es).

en: License keys can only be used on a limited number of sites, which varies depending on your license level. You'll need to remove the license from one or more other site's in order to use it on this one.
ca: Les claus de llicència només es poden utilitzar en un nombre limitat de llocs, que varia en funció del nivell de llicència. Haureu d'eliminar la llicència d'un o més llocs per utilitzar-la en aquest.

en: Licenses
ca: Llicències

en: Licenses for Multisites
ca: Llicències per a multisites

en: Lighten
ca: Aclareix

en: Limit result set to specific IDs
ca: Limita el conjunt de resultats a IDs específics

en: Limit result set to terms assigned to a specific event (an alias of the "post" parameter)
ca: Limita el resultat definit en termes assignats a un esdeveniment específic (àlies del paràmetre "post")

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent
ca: Limita el resultat definit en termes assignats a un element principal específic

en: Limit result set to terms assigned to a specific post
ca: Limitar el resultat definit en termes assignats a una publicació específica

en: Limit result set to terms with a specific slug
ca: Limita el resultat establert a termes amb un àlies específic

en: Limit results to those matching a string
ca: Limita els resultats als que coincideixin amb una cadena

en: Limit the number of imported events by number, date range, or not at all; on slower websites this may impact the success of imports. Selecting a shorter time period or a smaller number of events may improve results.
ca: Limita el nombre d'esdeveniments importats per número, interval de dates o gens; en llocs web més lents, això pot afectar l'èxit de les importacions. Seleccionar un període de temps més curt o un nombre més reduït d'esdeveniments pot millorar els resultats.

en: Limited connectivity with Eventbrite
ca: Connectivitat limitada amb Eventbrite

en: Limited connectivity with Meetup
ca: Connectivitat limitada amb Meetup

en: Link Controls
ca: Controls d'enllaç

en: Link Directly to Webinar
ca: Enllaça directament al Webinar

en: Link Text
ca: Text de l'enllaç

[ctx: Link on the Ticket Email]
en: Get Directions
ca: Com arribar-hi

[ctx: Link text added to the TEC->Settings->Display tab.]
en: %1$sCustomize The Events Calendar%2$s
ca: %1$sPersonalitza The Events Calendar%2$s

[ctx: Link to full description. %1$s: pre=translated event term. %2$s: event url.]
en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
ca:  (Visualitza la descripció completa de %1$s aquí: %2$s)

en: Links
ca: Enllaços

en: List a host or coordinator for this event.
ca: Llista lloc o coordinadors per l'esdeveniment.

en: List-style Views
ca: Visualitzacions d'estil de llista

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Loading %s
ca: Carregant %s

en: Loading the Image
ca: S'està carregant imatge

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log into Eventbrite
ca: Inicia sessió a Eventbrite

en: Log into Facebook
ca: Inicia sessió a Facebook

en: Log into Meetup
ca: Inicia sessió a Meetup

en: Logging level
ca: Nivell d'informe

en: Looking for Something Special?
ca: Busqueu alguna cosa especial?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ca: Esteu buscant funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, metadades personalitzades, esdeveniments comunitaris, venda de tiquets i més?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ca: Busques funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, venda de tiquets, esdeveniments afegits pel públic, vistes addicionals i més?

en: Looking for front-end Event Filters so that your website visitors can find exactly the event they are looking for?
ca: Esteu cercant filtres d'esdeveniments públics perquè els visitants del vostre lloc web puguin trobar exactament l'esdeveniment que cerquen?

en: Looks like you are using Gutenberg on this WordPress installation. %1$s
ca: Sembla que utilitzeu Gutenberg en aquesta instal·lació de WordPress. %1$s

en: Luminosity
ca: Lluminositat

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

en: Main Border Color
ca: Color de la vora principal

en: Main date and time display on views and single event pages
ca: Visualització principal de data i hora en vistes i pàgines d'esdeveniments individuals

en: Make organizer email a mailto link.
ca: Feu que el correu electrònic de l'organitzador sigui un enllaç mailto.

en: Make sure Google Maps Library is included on this page.
ca: Assegureu-vos que la llibreria de Google Maps està inclosa en aquesta pàgina.

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Manage
ca: Gestiona

en: Manage Active Plugins
ca: Gestiona les extensions actives

en: Manage ticketing and RSVPs
ca: Gestiona els tiquets i els RSVPs

en: Manage tickets from WordPress
ca: Gestiona els tiquets des del WordPress

en: Manage your licenses
ca: Gestioneu les vostres llicències

en: Managing Submissions
ca: Gestió d'enviaments

en: Managing Submissions Overview
ca: Resum de la gestió d'enviaments

en: Manually enter event ID
ca: Introduïu manualment l'identificador de l'esdeveniment

en: Map
ca: Mapa

en: Map Link
ca: Enllaç al mapa

en: Map Pin
ca: Mapa Pin

[ctx: Map settings section header]
en: Maps
ca: Mapes

en: Map:
ca: Mapa:

en: Maps
ca: Mapes

en: March
ca: Març

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Massachusetts
ca: Massachussets

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Max Width
ca: Amplada màxima

en: May
ca: Maig

en: Meetup
ca: Trobada

en: Meetup Authentication
ca: Autenticació de Meetup

en: Meetup Import Settings
ca: Opcions d'importació de Meetup

[ctx: Menu item text for the TEC Customizer section link.]
en: Customize The Events Calendar
ca: Personalitza The Events Calendar

en: Merge Duplicates
ca: Combina els duplicats

en: Merge duplicate Venues &amp; Organizers
ca: Fusiona els organitzadors i recintes duplicats

[ctx: Meridian: am]
en: AM
ca: A. M.

[ctx: Meridian: pm]
en: PM
ca: P. M.

[ctx: Message notifying users they need to upgrade PHP]
en: Starting February 2023, %1$s will require PHP 7.4 or later. Currently, your site is using PHP version %2$s. Please update to a newer version. %3$sRead more%4$s.
ca: A partir del febrer de 2023, %1$s necessitarà PHP 7.4 o posterior. Actualment, el vostre lloc web utilitza la versió %2$s de PHP. Actualitzeu-lo a una versió més recent. %3$sMés informació%4$s.

en: Meta Data
ca: Metadades

[ctx: Meta box title for the Event Status]
en: Events Status
ca: Estat de l'esdeveniment

[ctx: Metabox title]
en: Location
ca: Ubicació

en: Method
ca: Mètode

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Migrate Legacy Ignored Events
ca: Migra els esdeveniments ignorats heretats

en: Migrate iCal Importer settings
ca: Migra les opcions de l'importador d'iCal

en: Migrating events from another calendar?
ca: Esteu migrant esdeveniments d'un altre calendari?

en: Migration attempted
ca: Migració intentada

en: Migration canceled
ca: S'ha cancel·lat la migració

en: Migration complete!
ca: S'ha completat la migració!

en: Migration completed
ca: S'ha completat la migració.

en: Migration failed
ca: Migració fallida

en: Migration failure
ca: Fallo a la migració

en: Migration help
ca: Ajuda amb la migració

en: Migration in progress
ca: Migració en curs

en: Migration preview in progress
ca: Previsualització de la migració en marxa

en: Migration reversed
ca: S'ha revertit la migració

en: Migration: %d Legacy Ignored Post failed to be migrated. | Migration: %d Legacy Ignored Posts failed to be migrated.
ca[0]: Migració: %d No es pot migrar l'entrada heredada ignorada.
ca[1]: Migració: %d No es poden migrar les entrades heredades ignorades.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated but %d failed. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated but %d failed. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
ca[0]: Migració: %d la migració de l'entrada heredada ignorada s'ha intentat però %d ha fallat.
ca[1]: Migració: %d la migració de les entrades heredades ignorades s'han intentat però %d han fallat.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated successfully. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated successfully. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
ca[0]: Migració: %d L'entrada heredada ignorada s'ha migrat correctament. Heu de recarregar la pantalla per veure l'element migrat.
ca[1]: Migració: %d Entrades heredades ignorades s'han migrat correctament. Heu de recarregar la pantalla per veure els elements migrats.

en: Missing data source for this dropdown
ca: Falta l'origen de dades per a aquest desplegable

en: Missing required argument: %s
ca: Falta l'argument obligatori: %s

en: Missing required fields in row %d.
ca: Falten camps obligatoris a la fila %d.

en: Mississippi
ca: Mississipí

en: Mock Data
ca: Dades de mostra

en: Moldova, Republic of
ca: Moldàvia, República de

en: Mon
ca: Dl

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Monday
ca: Dilluns

en: Monetize your events
ca: Monetitzeu els vostres esdeveniments

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Month View
ca: Vista mensual

en: Month and year format
ca: Format de mes i any

en: Month view events per day
ca: Esdeveniments per dia a la vista mensual

en: More...
ca: Més...

en: Morocco
ca: Marroc

en: Most issues are caused by conflicts with the theme or other plugins. Follow these steps as a first point of action. %s
ca: La majoria dels problemes són causats per conflictes amb el tema o altres extensions. Seguiu aquests passos com a primer punt d'acció. %s

en: Move to trash events older than
ca: Moure a la paperera els esdeveniments més antics que

en: Moving your license keys
ca: Moure les claus de llicència

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Multi-Day
ca: Múltiples Dies

en: Multi-Image Support
ca: Assistència tècnica de Multi-Image

en: Multi-day Events
ca: Esdeveniments de diversos dies

en: Multiple views
ca: Múltiples punts de vista

en: Multiply
ca: Multiplica

en: My %s
ca: El meu %s

en: My calendar doesn’t look right.
ca: El meu calendari no es veu correctament.

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Need a language other than English? We've got you covered here.
ca: Necessiteu un idioma que no sigui l'anglès? Tenim la solució.

en: Need additional support?
ca: Necessiteu suport addicional?

en: Need assistance? You can find more information here:
ca: Necessiteu ajuda? Podeu trobar més informació aquí:

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Settings
ca: Opcions de xarxa

en: New %s
ca: Nou %s

en: New %s Category Name
ca: Nom de la nova categoria d'%s

en: New Aggregator Record
ca: Nou registre d'agregador

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: New Import
ca: Nova importació

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New User Primer
ca: Manual del nou usuari

en: New York
ca: Nova York

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New to The Events Calendar? Here's everything you need to get started.
ca: Nou a The Events Calendar? Aquí teniu tot el que necessiteu per començar.

en: News For Events Users
ca: Notícies per usuaris de Events

en: News and Tutorials
ca: Notícies i tutorials

en: News from The Events Calendar
ca: Notícies de The Events Calendar

en: Next
ca: Següent

en: Next %1$s
ca: %1$s posteriors

en: Next Day
ca: Següent dia

en: Next day
ca: Dia següent

en: Next month
ca: Mes següent

en: Next month, %1$s
ca: Proper mes, %1$s

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No %1$s scheduled for %2$s.
ca: No hi ha cap %1$s programat per a %2$s.

en: No %1$s scheduled for %2$s. %3$s
ca: No hi ha cap %1$s programat per a %2$s. %3$s

en: No %1$s were imported or updated.
ca: No s'ha importat ni actualitzat cap %1$s.

en: No %s found
ca: No s'han trobat %s

en: No %s found in Trash
ca: No s'han trobat %s a la paperera

en: No Additional Categories
ca: Sense categories addicionals

en: No Aggregator Records found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap registre de l'agregador a la paperera.

en: No Aggregator Records found.
ca: No s'ha trobat cap registre de l'agregador.

en: No asynchronous queue processes to clear.
ca: No hi ha processos de cua asíncrons per esborrar.

en: No checkbox options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No data available in table
ca: No hi ha dades disponibles a la taula

en: No default category
ca: Sense categoria per defecte

en: No description provided
ca: No s'ha proveït cap descripció

en: No event tags match the query or the requested page was not found.
ca: No s'ha trobat cap etiqueta d'esdeveniment que coincideixi amb la consulta o que la pàgina sol·licitada no s'hagi trobat.

en: No file chosen
ca: No s' ha triat cap fitxer

en: No importer defined for %s
ca: Cap importador definit per %s

en: No license entered. Consult your network administrator.
ca: No s'ha introduït cap llicència. Poseu-vos en contacte amb l'administrador de la xarxa.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
ca: No hi ha cap %1$s coincident a %2$s. Proveu de visualitzar el calendari complet per obtenir una llista completa de %3$s.

en: No matching records found
ca: No s'han trobat registres coincidents

en: No notable changes detected
ca: No s'ha detectat cap canvi notable

en: No notable template changes detected.
ca: No s'ha detectat cap canvi notable de plantilla.

en: No previous %s
ca: Cap %s anterior

en: No radio options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
ca: No s'ha trobat cap resultat per a %1$s a %2$s o a prop.

en: No saved %s exists.
ca: No existeix cap %s desat.

en: No select options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
ca: No hi ha %1$s propers a la llista de %2$s. Consulteu els propers %3$s per a aquesta categoria o visualitzeu el calendari complet.

en: No upcoming Eventbrite events found.
ca: No s'ha trobat cap esdeveniment d'Eventbrite proper.

en: No, but you can use event categories or tags to display certain events like having...
ca: No, però podeu utilitzar categories o etiquetes d'esdeveniments per mostrar certs esdeveniments que tinguin…

en: Non-existant field validation function passed
ca: La funció de validació de camp indicada és inexistent

en: None
ca: Cap

en: None of your settings were saved. Please try again.
ca: Cap opció s'ha desat. Torneu-ho a provar.

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: North Macedonia
ca: Macedònia del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes Septentrionals

en: Norway
ca: Noruega

en: Not connected to %s
ca: No connectat a %s

[ctx: Note about what these settings control.]
en: These settings control the search and options bar that appears above calendar views.
ca: Aquestes opcions controlen la barra de cerca i opcions que apareix a sobre de les vistes de calendari.

en: November
ca: Novembre

en: Null logger (will log nothing)
ca: Registre nul (no registrarà res)

en: Number of Ticketed Events
ca: Nombre d'esdeveniments amb tiquets

en: Number of Ticketed Events Happening Now
ca: Nombre d'esdeveniments amb tiquets que estan passant ara

[ctx: Number of events awaiting migration]
en: %1$s%2$d%3$s remaining
ca: %1$s%2$d%3$s restants

[ctx: Number of events awaiting preview]
en: %1$s%2$d%3$s remaining
ca: %1$s%2$d%3$s restants

[ctx: Number of events migrated]
en: %1$s%2$d%3$s events migrated
ca: %1$s%2$d%3$s esdeveniments migrats

[ctx: Number of events previewed]
en: %1$s%2$d%3$s events previewed
ca: %1$s%2$d%3$s esdeveniments previsualitzats

en: Number of events to show per page
ca: Nombre d'esdeveniments a mostrar per pàgina

en: Numeric Array
ca: Matriu numèrica

en: OK
ca: D'acord

en: Object Position
ca: Posició de l'objecte

en: October
ca: Octubre

en: Okay
ca: D'acord

en: Once Every 30 Mins
ca: Un cop cada 30 minuts

en: One Time
ca: Una vegada

en: One calendar. Countless ways to make it your own.
ca: Un calendari. Moltíssimes maneres de fer-lo vostre.

en: One month
ca: Un mes

en: One more thing left to do...
ca: Una cosa més a fer...

en: One or more of the specified query variables has a bad format
ca: Una o més de les variables de consulta especificades tenen un format incorrecte

en: One week
ca: Una setmana

en: One-Time Import
ca: Importació puntual

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Eventbrite on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ca: Les importacions puntuals inclouen tots els esdeveniments actualment llistats, mentre que les importacions programades agafen automàticament nous esdeveniments i actualitzacions d'Eventbrite en una planificació establerta. Els esdeveniments individuals es poden afegir mitjançant una importació puntual.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Facebook on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ca: Les importacions puntuals inclouen tots els esdeveniments actualment llistats, mentre que les importacions programades agafen automàticament nous esdeveniments i actualitzacions de Facebook en una planificació establerta. Els esdeveniments individuals es poden afegir mitjançant una importació puntual.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ca: Les importacions puntuals inclouen tots els esdeveniments actualment llistats, mentre que les importacions programades agafen automàticament nous esdeveniments i actualitzacions de Meetup en una planificació establerta. Els esdeveniments individuals es poden afegir mitjançant una importació puntual.

en: One-time imports include all events in the current feed, while scheduled imports automatically grab new events and updates from the feed on a set schedule.
ca: Les importacions puntuals inclouen tots els esdeveniments del canal actual, mentre que les importacions programades agafen automàticament nous esdeveniments i actualitzacions del canal en una programació establerta.

en: One-time imports include currently listed upcoming events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from this url on a set schedule.
ca: Les importacions puntuals inclouen els propers esdeveniments de la llista actual, mentre que les importacions programades agafen automàticament nous esdeveniments i actualitzacions d'aquest URL en una programació establerta.

en: Ongoing
ca: En marxa

en: Only All-day Events
ca: Només esdeveniments que durin tot el dia

en: Only Featured Events
ca: Només esdeveniments destacats

en: Only Geocoded Events
ca: Només esdeveniments geocodificats

en: Only Multi-day Events
ca: Només esdeveniments de diversos dies

en: Only Recurring Events
ca: Només esdeveniments recurrents

en: Only errors
ca: Només errors

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
ca: Només inclou el css suficient per aconseguir dissenys complexos com la vista del calendari i de la setmana.

en: Only scheduled import records can be edited.
ca: Només es poden editar els registres d'importació programats.

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open a ticket
ca: Obre un tiquet

en: Open the dialog window
ca: Obre la finestra de diàleg

en: Open the modal window
ca: Obre la finestra modal

en: Optional
ca: Opcional

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections.
ca: Les opcions seleccionades aquí substituiran el que s'ha seleccionat a les seccions «Tema general» i «Elements globals».

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section.
ca: Les opcions seleccionades aquí substituiran el que s'ha seleccionat a la secció «Tema general».

en: Options selected here will override what was selected in the "Global Elements" section on Single Event views.
ca: Les opcions seleccionades aquí substituiran el que s'ha seleccionat a la secció «Elements globals» a les vistes d'esdeveniments individuals.

en: Order sort attribute ascending or descending
ca: Atribut d'ordenació ascendent o descendent

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Organizer Description
ca: Descripció de l'organització

en: Organizer Email
ca: Correu electrònic de l'organitzador

en: Organizer Featured Image
ca: Imatge destacada de l'organitzador

en: Organizer Name
ca: Nom de l'organitzador

en: Organizer Notification Email
ca: Correu electrònic d'avís de l'organitzador

en: Organizer Phone
ca: Telèfon de l'organitzador

en: Organizer Settings
ca: Configuració de l'organitzador

en: Organizer Website
ca: Web de l'organitzador

en: Organizer information: name, phone, website, email
ca: Informació de l'organització: nom, telèfon, pàgina web, correu electrònic

en: Organizers
ca: Organitzadors

en: Organizers should be related to this event
ca: Els organitzadors han d'estar relacionats amb aquest esdeveniment

en: Organizers should contain the specified string in the title, description or custom fields
ca: Els organitzadors han de contenir la cadena especificada al títol, la descripció o els camps personalitzats

en: Organizers should have events associated to them
ca: Els organitzadors han de tenir esdeveniments associats a ells

en: Organizers should have upcoming events associated to them
ca: Els organitzadors han de tenir els propers esdeveniments associats a ells

en: Origin:
ca: Origen:

en: Other
ca: Altres

en: Other URL
ca: Una altra adreça URL

en: Other URL Import Settings
ca: Altres opcions d'importació d'URL

en: Other URLs
ca: Altres URLs

en: Our flagship free calendar
ca: El nostre calendari gratuït insígnia

en: Our plugins include many shortcodes that do everything from embedding the calendar...
ca: Les nostres extensions inclouen molts codis de substitució que fan de tot, des d'incrustar el calendari…

[ctx: Our support page for TEC]
en: contact support
ca: contacteu amb suport

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
ca: El %s del nostre lloc web és un lloc fantàstic per trobar consells i trucs per utilitzar i personalitzar les nostres extensions.

en: Override network license key
ca: Salta la clau de llicència de xarxa

en: Overwrite my event with any changes from the original source.
ca: Sobreescriu el meu esdeveniment amb qualsevol canvi de l'origen original.

en: PHP Render Context
ca: Context de renderització de PHP

en: PSST... Want a Discount?
ca: Voleu un descompte?

[ctx: Page title for the TEC Customizer section.]
en: Customize The Events Calendar
ca: Personalitza The Events Calendar

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Parent %s Category
ca: Categoria d'%s superior

en: Parent %s Category:
ca: Categoria d'%s superior:

en: Parent Aggregator Record:
ca: Registre de l'agregador principal:

en: Past %1$s from %2$s
ca: %1$s passats de %2$s

en: Past %s
ca: %s passats

en: Paypal integration
ca: Integració amb PayPal

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: Permanently delete events older than
ca: Suprimeix permanentment els esdeveniments més antics que

en: Permission Error
ca: Error de permís

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone Header
ca: Capçalera del telèfon

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone Text
ca: Text del telèfon

en: Phone:
ca: Telèfon:

[ctx: Placeholder used for the facebook restriction link]
en: Events cannot be imported because Facebook has returned an error. This could mean that the event ID does not exist, the event or source is marked as Private, or the event or source has been otherwise restricted by Facebook. You can %1$s.
ca: Els esdeveniments no es poden importar perquè Facebook ha retornat un error. Això podria significar que l'ID de l'esdeveniment no existeix, que l'esdeveniment o la font estan marcats com a privats, o que Facebook ha restringit l'esdeveniment o la font. Pots %1$s.

[ctx: Placeholder used for the meetup API changes]
en: Meetup is no longer supporting API keys, and will restrict access using your existing key starting from August 2019. As an alternative, you should use OAuth2 and update The Events Calendar to the latest version. Learn more at %1$s
ca: Meetup ja no dona suport a les claus de l'API i restringirà l'accés amb la clau existent a partir de l'agost de 2019. Com a alternativa, hauríeu d'utilitzar OAuth2 i actualitzar The Events Calendar a la versió més recent. Més informació a %1$s

[ctx: Placeholder used for the meetup API changes link when the KEY is plain]
en: Meetup is no longer supporting API keys, and has restricted access using your existing key starting from August 2019. As an alternative, you must use OAuth2 and update The Events Calendar to the latest version. Learn more at %1$s.
ca: Meetup ja no dona suport a les claus de l'API i té accés restringit amb la clau existent a partir d'agost de 2019. Com a alternativa, heu d'utilitzar OAuth2 i actualitzar The Events Calendar a la versió més recent. Més informació a %1$s.

en: Please authorize to continue onboarding.
ca: Accepteu per continuar la posada en marxa.

en: Please check with your hosting provider or system administrator to ensure that the below is accessible:
ca: Consulteu amb el vostre proveïdor d'allotjament o administrador del sistema per assegurar-vos que el següent és accessible:

en: Please continue to wait while your preview is generated.
ca: Continueu esperant mentre es generi la visualització prèvia.

en: Please log in to continue
ca: Inicieu la sessió per continuar

en: Please log in to enable event imports from Eventbrite.
ca: Entreu per activar les importacions d'esdeveniments des d'Eventbrite.

en: Please log in to enable event imports from Facebook.
ca: Entreu per activar les importacions d'esdeveniments des de Facebook.

en: Please log in to enable event imports from Meetup.
ca: Entreu per activar les importacions d'esdeveniments des de Meetup.

en: Please log out and log back in as an admin account
ca: Tanqueu la sessió i torneu a iniciar-la amb un compte d'administrador

en: Please note that all hands-on support is provided via the help desk. You can email or tweet at us… ​but we will probably point you back to the help desk 😄
ca: El servei d'ajuda ofereix assistència pràctica. Podeu enviar-nos un correu electrònic o tuitejar... però probablement us indicarem que torneu al servei d'ajuda 😄

en: Please note that to create new events through the Community Events submission form, a user must hold a website account on this domain. This information is retained in the local database. It is also possible to create events anonymously, if the site owner has this option enabled.
ca: Tingueu en compte que per crear nous esdeveniments a través del formulari d'enviament d'esdeveniments comunitaris, un usuari ha de tenir un compte del web en aquest domini. Aquesta informació es conserva a la base de dades local. També és possible crear esdeveniments de forma anònima, si el propietari del lloc té aquesta opció habilitada.

en: Please opt-in below to automatically share your system information with our support team. This will allow us to assist you faster if you post in our help desk.
ca: Accepteu a continuació per compartir automàticament la informació del vostre sistema amb el nostre equip de suport. Això ens permetrà ajudar-vos més ràpidament si publiqueu al nostre centre d'ajuda.

en: Please provide a Eventbrite URL when importing from Eventbrite.
ca: Proporcioneu un URL d'Eventbrite quan importeu des d'Eventbrite.

en: Please provide a Meetup URL when importing from Meetup.
ca: Proporcioneu un URL de Meetup quan importeu des de Meetup.

en: Please provide the URL that you wish to import.
ca: Proporcioneu l'adreça URL que voleu importar.

en: Please provide the file that you wish to import.
ca: Proporcioneu el fitxer que voleu importar.

en: Please refresh the page and try your request again.
ca: Actualitzeu la pàgina i torneu a provar la sol·licitud.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
ca: Espereu mentre la informació de la zona horària s'afegeix als esdeveniments.

en: Please wait while your preview is fetched.
ca: Espereu-vos mentre s'obté la previsualització.

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
ca:  i

en: Plugin Active
ca: Extensió activa

en: Plugin Inactive
ca: Extensió inactiva

en: Plugin Maintenance
ca: Manteniment de l'extensió

en: Plugin(s) are out of date
ca: Les extensions no estan actualitzades

en: Plugins Page
ca: Pàgina d'extensions

en: Poland
ca: Polònia

en: Post Title Color
ca: Color del títol de la publicació

en: Postal Code:
ca: Codi postal:

[ctx: Postponed label]
en: Postponed
ca: Posposat

[ctx: Postponed label for filter bar to hide postponed events.]
en: Hide postponed events
ca: Amaga els esdeveniments ajornats

en: Power up your calendar with Pro
ca: Potencieu el vostre calendari amb la versió Pro

en: Powered by
ca: Funciona amb

en: Premium Add-Ons
ca: Complements prèmium

en: Premium support
ca: Assistència tècnica prèmium

[ctx: Prepare deprecation of legacy views.]
en: test and prepare your site
ca: proveu i prepareu el vostre lloc

en: Prev
ca: Anterior

en: Preventing Spam Submissions
ca: Prevenció d'enviaments brossa

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous %1$s
ca: %1$s anteriors

en: Previous Day
ca: Dia anterior

en: Previous TEC versions
ca: Versions anteriors de TEC

en: Previous day
ca: Dia anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous month, %1$s
ca: Mes anterior, %1$s

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Price Background Color
ca: Color de fons del preu

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Problem loading the block, please remove this block to restart.
ca: S'ha produït un problema en carregar el bloc.

en: Promoter All rights reserved.
ca: Promoter Tots els drets reservats.

en: Promoter Key
ca: Clau de Promoter

en: Promoter would like to sync with your site
ca: Promoter vol sincronitzar amb el vostre lloc

en: Protected: %s
ca: Protegit: %s

en: Providing the details of your calendar plugin and settings (located below) helps our support team troubleshoot an issue faster. %s
ca: Proporcionar els detalls de l'extensió i les opcions del vostre calendari (que es troben a continuació) ajuda el nostre equip de suport a resoldre un problema més ràpidament. %s

en: Publishing Control
ca: Control de publicació

en: Quick Links:
ca: Enllaços ràpids:

[ctx: Radius with abbreviation]
en: Radius (%s)
ca: Radi (%s)

en: Radius:
ca: Radi:

en: Random Images
ca: Imatges aleatòries

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
ca: Puntua %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s

en: Rate It
ca: Valoreu-lo

en: Rating:
ca: Valoració:

en: Re-run preview
ca: Torna a executar la previsualització

en: Reach Attendees
ca: Arriba als assistents

en: Read more
ca: Més informació

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: Read more
ca: Més informació

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: read the FAQs
ca: llegiu les PMF

en: Read more about our support policy
ca: Més informació sobre la nostra política de suport

en: Read more.
ca: Més informació.

en: Reads
ca: Llegeix

en: Ready to dig deeper? Our Knowledgebase can help you get the most out of The Events Calendar suite.
ca: Preparat per a aprofundir? La nostra base de coneixements us pot ajudar a treure el màxim profit de la suite The Events Calendar.

en: Ready to go? The first step is a migration preview.
ca: Esteu preparats? El primer pas és una previsualització de la migració.

en: Recent Template Changes
ca: Canvis recents de plantilla

en: Recent template changes
ca: Canvis recents de plantilla

en: Recommended for all sites using the updated calendar views.
ca: Recomanat per a tots els llocs web que utilitzin les vistes de calendari actualitzades.

en: Record:
ca: Registre:

en: Records per page
ca: Registres per pàgina

en: Recurring Events
ca: Esdeveniments recurrents

en: Recurring event
ca: Esdeveniment recurrent

en: Refine by date, location, or keyword
ca: Restringeix per data, ubicació o paraula clau

en: Refine:
ca: Refina:

en: Refresh your connection to Eventbrite
ca: Actualitza la connexió a Eventbrite

en: Refresh your connection to Meetup
ca: Actualitzar la connexió a Meetup

en: Registered User Settings
ca: Opcions de l'usuari registrat

en: Release notes
ca: Notes de la versió

en: Remove Image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove Organizer
ca: Elimina organitzador

en: Remove event end time
ca: Elimina l'hora de finalització de l'esdeveniment

en: Remove venue
ca: Eliminar lloc

en: Removing this scheduled import will stop automatic imports from the source. No events will be deleted.
ca: Si suprimiu aquesta importació programada, s'aturaran les importacions automàtiques de l'origen. No se suprimirà cap esdeveniment.

en: Renew Your License Now
ca: Renoveu la vostra llicència ara

en: Renew your Event Aggregator Facebook token
ca: Renovar la fitxa de Facebook de l'Event Aggregator

en: Renew your Event Aggregator license
ca: Renoveu la vostra llicència de l'Event Aggregator

en: Renew your license in order to import events from iCalendar, Google, or Meetup.
ca: Renoveu la vostra llicència per importar esdeveniments d'iCalendar, Google o Meetup.

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue latitude location, must also provide geoloc_lng
ca: Requereix Events Calendar Pro. Els esdeveniments s'han de filtrar per la latitud del recinte de celebració, també s'ha de proporcionar la geoloc_lng

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue longitude location, must also provide geoloc_lat
ca: Requereix Events Calendar Pro. Els esdeveniments s'han de filtrar per la longitud del recinte de celebració, també s'ha de proporcionar la geoloc_lat

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by whether their venue has geolocation data
ca: Requereix Events Calendar Pro. Els esdeveniments s'han de filtrar en cas que el seu recinte disposi de dades de geolocalització

en: Requires:
ca: Requereix:

en: Resources
ca: Recursos

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
ca: Restaura "%s" des de la part ignorada

en: Restrict Content Pro is flexible, easy to extend, and chock full of action hooks and filters, making it easy to modify and tweak to your specific needs.
ca: Restrict Content Pro és flexible, fàcil d'ampliar i està ple de filtres i ganxos d'acció, cosa que fa que sigui fàcil de modificar i ajustar a les vostres necessitats específiques.

en: Retry
ca: Reintenta

en: Return to Plugins page
ca: Torna a la pàgina web de les extensions

en: Return to WordPress Updates
ca: Torna a les actualitzacions de WordPress

en: Returns all the event categories matching the search criteria
ca: Retorna totes les categories d'esdeveniments que coincideixen amb els criteris de cerca

en: Returns all the event tags matching the search criteria
ca: Retorna totes les etiquetes d'esdeveniment que coincideixin amb els criteris de cerca

en: Returns all the organizers matching the search criteria
ca: Retorna tots els organitzadors que coincideixin amb els criteris de cerca

en: Returns all the upcoming events matching the search criteria
ca: Retorna tots els esdeveniments propers que coincideixin amb els criteris de cerca

en: Returns all the venues matching the search criteria
ca: Retorna tots els recintes que coincideixin amb els criteris de cerca

en: Returns the data of the created event
ca: Retorna les dades de l'esdeveniment creat

en: Returns the data of the created event category
ca: Retorna les dades de la categoria d'esdeveniment creat

en: Returns the data of the created event tag
ca: Retorna les dades de l'etiqueta d'esdeveniment creada

en: Returns the data of the created organizer
ca: Retorna les dades de l'organitzador creat

en: Returns the data of the created venue
ca: Retorna les dades del recinte creat

en: Returns the data of the event category with the specified term ID
ca: Retorna les dades de la categoria de l'esdeveniment amb l'identificador de terme especificat

en: Returns the data of the event tag with the specified term ID
ca: Retorna les dades de l'etiqueta d'esdeveniment amb l'identificador de terme especificat

en: Returns the data of the event with the specified post ID
ca: Retorna les dades de l'esdeveniment amb l'identificador de publicació especificat

en: Returns the data of the organizer with the specified post ID
ca: Retorna les dades de l'organitzador amb l'identificador de publicació especificat

en: Returns the data of the updated event
ca: Retorna les dades de l'esdeveniment actualitzat

en: Returns the data of the updated event category
ca: Retorna les dades de la categoria d'esdeveniment actualitzada

en: Returns the data of the updated event tag
ca: Retorna les dades de l'etiqueta d'esdeveniment actualitzada

en: Returns the data of the updated venue
ca: Retorna les dades del recinte actualitzat

en: Returns the data of the venue with the specified post ID
ca: Retorna les dades del recinte amb l'identificador d'entrada especificat

en: Returns the documentation for The Events Calendar REST API in Swagger consumable format.
ca: Retorna la documentació de l'API Rest de The Events Calendar en format consumible Swagger.

en: Reunion
ca: Reunió

en: Reverse migration
ca: Reverteix la migració

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
ca: Las regles de reescriptura s'han buidat en carregar aquesta pàgina d'ajuda. El més probable és que hi hagi un buidat de regles de reescriptura en alguna extensió o tema!

en: Right
ca: Dreta

en: Right here
ca: Aquí

en: Run Import
ca: Executa la importació

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Saint Barth&eacute;lemy
ca: Saint-Barthélemy

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Sales-boosting WooCommerce plugins.
ca: Extensions del WooCommerce que augmenten les vendes.

en: Sat
ca: Ds

en: Saturation
ca: Saturació

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Scheduled Import
ca: Desa la importació programada

en: Save With A Bundle
ca: Estalvieu amb un paquet

en: Save over 20%
ca: Estalvieu més d'un 20%

en: Save over 25%
ca: Estalvieu més del 25%

en: Save with Bundles
ca: Estalvieu amb paquets

en: Schedule automated imports
ca: Programa les importacions automatitzades

en: Schedule:
ca: Horari:

en: Scheduled Import
ca: Importació programada

en: Scheduled Imports
ca: Importacions programades

en: Scheduled import was successfully updated.
ca: La importació programada s'ha actualitzat correctament.

en: Scheduled imports may not run reliably
ca: Les importacions programades no es poden executar de manera fiable

[ctx: Scheduled label.]
en: Scheduled
ca: Programat

en: Scheduler Status
ca: Estat del planificador

en: Screen
ca: Pantalla

en: Scroll down to Calendar Address and click the iCal button (note: if your calendar is private, you'll need to click the iCal button next to the Private Address header instead).
ca: Desplaceu-vos cap avall fins a l'adreça del calendari i feu clic al botó iCal (tingueu en compte que si el calendari és privat, haureu de fer clic al botó iCal que hi ha al costat de la capçalera de l'adreça privada).

en: Search
ca: Cerca

en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Search %s Categories
ca: Cerca categories d'%s

en: Search Aggregator Records
ca: Registres de l'agregador de cerca

en: Search for %s
ca: Cerca %s

en: Search for a specific upcoming event
ca: Cerca un esdeveniment proper específic

en: Search for an organizer
ca: Cerca un organitzador

en: Search for events
ca: Cerca esdeveniments

en: Search our support help desk
ca: Cerqueu al nostre tauler de suport

en: Search:
ca: Cerca:

en: Security, backups, and management — that’s Solid Suite.
ca: Seguretat, còpies de seguretat i gestió: això és Solid Suite.

en: Segment your attendee lists
ca: Segmenta les llistes d'assistents

en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Color
ca: Selecciona un color

en: Select Content Type
ca: Seleccioneu el tipus de contingut

en: Select Date
ca: Seleccioneu una data

en: Select Font Family
ca: Seleccioneu la família tipogràfica

en: Select Frequency
ca: Selecciona la freqüència

en: Select Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select Import Type
ca: Seleccioneu el tipus d'importació

en: Select Origin
ca: Selecciona l'origen

en: Select Source
ca: Seleccioneu l'origen

en: Select a Country:
ca: Selecciona un país:

en: Select a State:
ca: Selecciona un estat:

en: Select a specific upcoming event by ID
ca: Seleccioneu un esdeveniment proper específic a partir de l'identificador

en: Select all pages
ca: Selecciona totes les pàgines

en: Select an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select date.
ca: Selecciona una data.

en: Select how often you would like events to be automatically imported.
ca: Seleccioneu la freqüència amb què voleu que els esdeveniments s'importin automàticament.

en: Select the Event Field that best matches your CSV file column. The contents of that column will then be mapped to the specified event field when the event is created.
ca: Seleccioneu el camp d'esdeveniment que s'ajusti millor a la columna del fitxer CSV. El contingut d'aquesta columna s'assignarà al camp d'esdeveniment especificat quan es creïn les esdeveniments.

en: Select the date format used for elements with minimal space, such as in datepickers.
ca: Seleccioneu el format de data utilitzat per als elements amb un espai mínim, com ara els selector de dates.

en: Select your .CSV file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
ca: Seleccioneu el vostre . Csv de la biblioteca multimèdia de WordPress. Pot ser que primer hàgiu de carregar el fitxer de l'ordinador a la biblioteca.

en: Select your ICS file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
ca: Seleccioneu el fitxer ICS de la biblioteca multimèdia de WordPress. Pot ser que primer hàgiu de carregar el fitxer de l'ordinador a la biblioteca.

en: Sep
ca: Set

en: September
ca: Setembre

en: September 22 @ 7:00 pm - 11:00 pm
ca: 22 de setembre de 19:00 a 23:00

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Server Connection
ca: Connexió del servidor

en: Set Font Colors
ca: Estableix el color del text

en: Set Font Size
ca: Estableix la mida del tipus de lletra

en: Set the default currency ISO-4217 code for event costs. This is a three-letter code and is mainly used for data/SEO purposes.
ca: Estableix el codi monetari ISO-4217 predeterminat per als costos de l'esdeveniment. Es tracta d'un codi de tres lletres i s'utilitza principalment amb finalitats de dades/SEO.

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ca: Indica el símbol monetari predeterminat per als costos dels esdeveniments. Tingueu en compte que això només afecta els esdeveniments futurs, i els canvis realitzats no s'aplicaran amb caràcter retroactiu.

en: Settings
ca: Opcions

en: Settings > General
ca: Opcions > General

en: Settings overview
ca: Resum de les opcions

en: Settings saved.
ca: S'han desat les opcions.

en: Shapes and lines for visual interest
ca: Formes i línies d'interès visual

en: Share Settings
ca: Comparteix la configuració

en: Share your system info
ca: Compartiu la informació del vostre sistema

en: Shortcodes
ca: Codis de substitució

en: Shortcodes and blocks
ca: Codis de substitució i blocs

en: Show
ca: Mostra

en: Show Address
ca: Mostra l'adreça

en: Show Custom Fields metabox
ca: Mostra la metabox dels camps personalitzats

en: Show Date (Day, Month)
ca: Mostra la data (dia, mes)

en: Show Element
ca: Mostra l'element

en: Show Email
ca: Mostra el correu electrònic

en: Show Event Status
ca: Mostra l'estat de l'esdeveniment

en: Show Featured Event Images
ca: Mostra imatge destacada de l'esdeveniment

en: Show Google Maps Embed
ca: Mostra el Google Maps incrustat

en: Show Google Maps Link
ca: Mostra l'enllaç de Google Maps

en: Show Header
ca: Mostra la capçalera

en: Show Map
ca: Mostra el mapa

en: Show Map Link
ca: Mostra l'enllaç del mapa

en: Show Map Link:
ca: Mostra l'enllaç del mapa:

en: Show Map:
ca: Mostra el mapa:

en: Show Name
ca: Mostra el nom

en: Show Phone
ca: Mostra el telèfon

en: Show The Events Calendar link
ca: Mostra l'enllaç a The Events Calendar

en: Show Time
ca: Mostra l'hora

en: Show Timezone
ca: Mostra la zona horària

en: Show Two Venues
ca: Mostra dos recintes

en: Show Website
ca: Mostra el lloc web

en: Show Widget Header
ca: Mostra la capçalera del giny

en: Show Year
ca: Mostra l'any

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra les entrades de _MENU_

en: Show assigned event categories as links to their respective archives.
ca: Mostra les categories d'esdeveniments assignades com a enllaços als seus respectius arxius.

en: Show comments
ca: Mostra els comentaris

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
ca: Mostra els esdeveniments juntament amb les altres entrades de la web. Quan s'activa aquesta opció els esdeveniments es continuen mostrant a la pàgina d'esdeveniments.

en: Show map
ca: Mostra el mapa

en: Show map by default on imported event and venues
ca: Mostra l'assignació per defecte en esdeveniments i recintes importats

en: Show map link
ca: Mostra l'enllaç al mapa

en: Show more upcoming %1$s
ca: Mostra més %1$s propers

en: Show past %1$s
ca: Mostra %1$s passats

en: Show time zone
ca: Mostra la zona horària

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ca: Mostrant de 0 a 0 de 0 entrades

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ca: S'estan mostrant _START_ a _END_ d'entrades _TOTAL_

en: Sign Up
ca: Registreu-vos

en: Singapore
ca: Singapur

en: Single Event
ca: Esdeveniment individual

en: Single Event Template
ca: Plantilla d'esdeveniment individual

en: Single Event Templates
ca: Plantilles d'esdeveniment individual

en: Single event URL slug
ca: Àlies de l'URL de l'esdeveniment individual

en: Single event page
ca: Pàgina d'esdeveniment individual

en: Site License Key
ca: Clau de llicència del lloc

en: Site time zone uses UTC
ca: El fus horari del lloc utilitza UTC

en: Skeleton Styles
ca: Estils bàsics

en: Skipped:
ca: Descartat:

en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

en: Slovakia (Slovak Republic)
ca: Eslovàquia (República Eslovaca)

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Small, lightweight WordPress plugins that add new capabilities to our core plugins. Support is not offered for extensions; however they provide enhanced functionality and bonus features.
ca: Extensions de WordPress petites i lleugeres que afegeixen noves capacitats a les nostres extensions bàsiques. No s'ofereix suport per a les extensions; no obstant això, proporcionen una funcionalitat millorada i característiques addicionals.

en: SolidWP, the seriously solid foundation your WordPress site needs. Built with performance in mind.
ca: SolidWP, la base sòlida que el vostre lloc web de WordPress necessita. Construït pensant en el rendiment.

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Something went wrong while inserting the record in the database.
ca: Alguna cosa ha fallat en inserir el registre a la base de dades.

en: Sometimes things just don’t work as expected. We’ve created a wealth of resources to get you back on track.
ca: De vegades les coses no funcionen com s'esperava. Hem creat una gran quantitat de recursos perquè torneu al camí correcte.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
ca: The Events Calendar requereix PHP %s o superior. Parleu amb el vostre proveïdor d'allotjament web per que instal·li una versió de PHP superior.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
ca: The Events Calendar requereix WordPress %s o superior. Actualitzeu la vostra instal·lació de WordPress.

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
ca: Ho sento, però alguna cosa ha anat malament. Torneu-ho a provar.

en: Sorry, key validation server is not available.
ca: El servidor de validació de claus no està disponible.

en: Sorry, unable to authenticate your site. Please contact Promoter support.
ca: No es pot identificar el vostre lloc. Poseu-vos en contacte amb el servei d'assistència de Promoter.

en: Sort collection by term attribute
ca: Ordenar la col·lecció per l'atribut del terme

en: Source
ca: Codi font

en: Source:
ca: Origen:

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Speakers and sponsors
ca: Ponents i patrocinadors

en: Specify an Event
ca: Especifiqueu un esdeveniment

en: Specify the type of content you wish to import, e.g. events.
ca: Especifiqueu el tipus de contingut que voleu importar, per exemple, els esdeveniments.

en: Start Date
ca: Data d'inici

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
ca: fins a

en: Start Here
ca: Comenceu aquí

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: Start an import from this source now, regardless of schedule.
ca: Inicia una importació des d'aquest origen ara, independentment de la planificació.

en: Start date for Eventbrite Tickets is Required
ca: Es requereix data d'inici de les entrades a Eventbrite

en: Start migration
ca: Comença la migració

en: Start migration preview
ca: Inicieu la previsualització de la migració

en: Start selling tickets to your Events
ca: Comenceu a vendre tiquets per als vostres esdeveniments

en: Start selling tickets to your events
ca: Comenceu a vendre tiquets per als vostres esdeveniments

en: Start your upgrade
ca: Comenceu la vostra actualització

en: Start/End:
ca: Inici/Final:

en: Start:
ca: Inici:

en: State
ca: Estat

en: State or Province:
ca: Estat o província:

en: Status Description
ca: Descripció de l'estat

en: Status Label
ca: Etiqueta de l'estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stellar Discounts
ca: Descomptes de Stellar

en: Stellar is a collective of WordPress innovators, and home to WordPress products done right.
ca: Stellar és un col·lectiu d'innovadors de WordPress i acull productes per al WordPress fets correctament.

en: Step 1 of 2
ca: Pas 1 de 2

en: Step 2 of 2
ca: Pas 2 de 2

en: Sticky in Month View
ca: Fixat a la vista mensual

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
ca: Atura l'execució de totes les importacions de l'Event Aggregator. Les esdeveniments importades existents no es veuran afectades. Les importacions mitjançant fitxer CSV encara estaran disponibles.

en: Stop current processes
ca: Atura els processos actuals

en: Streamline your email process
ca: Agilitzeu el vostre procés de correu electrònic

en: Subscribe to calendar
ca: Subscriviu-vos al calendari

en: Success
ca: Correcte

en: Success! The settings from Facebook Events have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
ca: Perfecte! La configuració dels esdeveniments de Facebook s'ha migrat a l'Event Aggregator. Podeu visualitzar les importacions migrades a la pestanya Importacions planificades.

en: Success! The settings from iCal Importer have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
ca: Perfecte! La configuració de l'importador iCal s'ha migrat a l'Event Aggregator. Podeu visualitzar les importacions migrades a la pestanya Importacions planificades.

en: Successfully %s %d scheduled import
ca: La importació planificada %s %d correctament

en: Successfully connected Event Aggregator to Facebook
ca: L'Event Aggregator s'ha connectat correctament a Facebook

en: Successfully connected to Eventbrite
ca: S'ha connectat correctament a Eventbrite

en: Successfully disconnected Eventbrite
ca: Eventbrite s'ha desconnectat correctament

en: Successfully fetched Eventbrite Token
ca: El testimoni d'Eventbrite s'ha recuperat correctament

en: Successfully fetched Facebook Token
ca: S'ha recuperat correctament el testimoni de Facebook

en: Successfully loaded import origins
ca: S'han carregat correctament els orígens d'importació

en: Successfully marked event for import from Eventbrite
ca: S'ha marcat correctament l'esdeveniment per a la importació des d'Eventbrite

en: Successfully stopped and cleared 1 asynchronous queue process. | Successfully stopped and cleared %d asynchronous queue processes.
ca[0]: S'ha aturat i netejat 1 procés asíncron correctament.
ca[1]: S'ha aturat i netejat %d processos asíncrons correctament.

en: Successfully synced event to Eventbrite
ca: L'esdeveniment s'ha sincronitzat correctament amb Eventbrite

en: Suggested text:
ca: Text suggerit:

en: Sun
ca: Dg

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Support
ca: Suport

en: Support for The Events Calendar
ca: Visualitza el meu calendari

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria, República Àrab

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: TEC Logo
ca: Logotip de TEC

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania, United Republic of
ca: Tanzània, República Unida de

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
ca: Las plantilles substituïdes han de moure's al subdirectori correcte: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
ca: Les plantilles substituïdes han de moure's al subdirectori correcte: tribe_get_template_part('%s')

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
ca: Plantilles introduïdes o actualitzades amb aquesta versió (%s):

en: Temporary file not found. Could not save %s.
ca: No es troba el fitxer temporal. No s'ha pogut desar %s.

en: Terms
ca: Termes

en: Test for a theme or plugin conflict
ca: Prova per a un conflicte de temes o complements

en: Test for conflicts
ca: Prova de conflictes

en: Testing for Conflicts
ca: Prova de conflictes

en: Text Array
ca: Matriu de text

en: Text Color
ca: Color del text

[ctx: Text for link to the add-ons page.]
en: Check out the available add-ons.
ca: Feu un cop d'ull als complements disponibles.

[ctx: Text label for control to hide restricted events on main calendar views.]
en: Hide restricted events on calendar views.
ca: Amaga els esdeveniments restringits a les vistes de calendari.

[ctx: Text used for links to the Accent Color setting.]
en: Accent Color
ca: Color d'èmfasi

[ctx: Text used for links to the Event Background Color setting.]
en: General Background Color
ca: Color de fons general

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Thank you for using %s! All of us at The Events Calendar sincerely appreciate your support and we’re excited to see you using our plugins.
ca: Gràcies per utilitzar %s! Tot l'equip de The Events Calendar agraïm sincerament el vostre suport i estem encantats de veure que utilitzeu les nostres extensions.

en: Thanks for activating Event Aggregator! It looks like you have some settings and imports configured on our legacy importer plugins. To complete your transition, we need to transfer those options to our new system.
ca: Gràcies per activar l'Event Aggregator! Sembla que teniu algunes opcions i importacions configurades a les nostres extensions d'importació heredades. Per completar la vostra transició, hem de transferir aquestes opcions al nostre nou sistema.

en: Thanks for installing The Events Calendar! Here are some handy resources for getting started with our plugins.
ca: Gràcies per instal·lar The Events Calendar! Aquests són alguns recursos útils per començar amb les nostres extensions.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
ca: Gràcies per configurar una clau vàlida. Caducarà el %s

en: The "%1$s" source is invalid and cannot be reached on "%2$s" instance.
ca: L'origen «%1$s» no és vàlid i no es pot accedir a la instància «%2$s».

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
ca: pàgina

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
ca: Crea o troba %s

[ctx: The "Find Events" button color setting label.]
en: Find Events Button Color
ca: Color del botó de cerca d'esdeveniments

[ctx: The "Find Events" button text color setting label.]
en: Find Events Button Text
ca: Text del botó de cerca d'esdeveniments

[ctx: The "Find a {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Find %1$s %2$s
ca: Cerca %1$s %2$s

en: The #1 calendar for WordPress
ca: El calendari número 1 per a WordPress

en: The %3$s "%1$s" uses the "/%2$s" slug: the Events Calendar plugin will show its calendar in place of the page.
ca: El %3$s «%1$s» utilitza l'àlies «/%2$s»: l'extensió Events Calendar mostrarà el seu calendari en lloc de la pàgina.

en: The 'categories' parameter contains invalid category slugs or IDs
ca: El paràmetre «categories» conté àlies o identificadors de categoria no vàlids

en: The 'end_date' parameter must be in a supported format
ca: El paràmetre "end_date" ha d'estar en un format admès

en: The 'page' parameter must be a positive integer greater than 1
ca: El paràmetre "pàgina" ha de ser un enter positiu superior a 1

en: The 'per_page' parameter must be a positive integer greater than 1
ca: El paràmetre "per_page" ha de ser un enter positiu superior a 1

en: The 'search' parameter must be a string
ca: El paràmetre "cerca" ha de ser una cadena

en: The 'start_date' parameter must be in a supported format
ca: El paràmetre "start_date" ha d'estar en un format admès

en: The 'tags' parameter contains invalid tag slugs or IDs
ca: El paràmetre «tags» conté àlies d'etiquetes o identificadors d'etiquetes no vàlids

en: The Action Logger will dispatch any logging message using the "tribe_log" action writing, by default, to the PHP error log.
ca: El registre d'accions enviarà qualsevol missatge de registre utilitzant l'acció "tribe_log" escrivint, per defecte, al registre d'errors de PHP.

en: The Asynchronous import process is faster and does not rely on WordPress Cron but might not work correctly in all WordPress installations, try switching to the Cron-based process for maximum compatibility.
ca: El procés d'importació asíncron és més ràpid i no es basa en WordPress Cron, però pot ser que no funcioni correctament en totes les instal·lacions de WordPress, proveu de canviar al procés basat en Cron per obtenir la màxima compatibilitat.

en: The CSV file cannot be found. You may need to re-upload the file.
ca: No es troba el fitxer CSV. Pot ser que hàgiu de tornar a carregar el fitxer.

en: The Event Aggregator API responded with bad data. Please <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">contact support</a>.
ca: L'API de l'Event Aggregator ha respost amb dades incorrectes. Poseu-vos en <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">contacte amb el servei tècnic</a>.

[ctx: The Events Bar background color setting label.]
en: Background Color
ca: Color de fons

[ctx: The Events Bar border color setting label.]
en: Border Color
ca: Color de la vora

[ctx: The Events Bar icon color setting label.]
en: Icons
ca: Icones

en: The Events Calendar - View V2
ca: Vista V2 - The Events Calendar

en: The Events Calendar Context
ca: El context de l'Events Calendar

en: The Events Calendar JSON-LD Data
ca: Dades JSON-LD de l'Events Calendar

en: The Events Calendar REST API
ca: L'API REST de The Events Calendar

en: The Events Calendar REST API allows accessing upcoming events information easily and conveniently.
ca: L'API REST de The Events Calendar permet accedir a la informació dels propers esdeveniments de manera fàcil i còmoda.

en: The Events Calendar Tweaks
ca: Retocs de The Events Calendar

en: The Events Calendar brand logo
ca: Logotip de la marca The Events Calendar

en: The Events Calendar comes with an API key for basic maps functionality. If you’d like to use more advanced features like custom map pins, dynamic map loads, or Events Calendar Pro's Location Search and advanced Map View, you’ll need to get your own Google Maps API key and add it to Events > Settings > Integrations
ca: The Events Calendar inclou una clau API per a la funcionalitat bàsica dels mapes. Si voleu utilitzar característiques més avançades, com ara pins de mapes personalitzats, càrregues de mapes dinàmiques o la cerca d'ubicació d'Events Calendar Pro i la vista de mapa avançada, haureu d'obtenir la vostra pròpia clau API de Google Maps i afegir-la a Esdeveniments > Opcions > Integracions

en: The Events Calendar could not write WPML default config file: please create the file manually.
ca: The Events Calendar no ha pogut escriure el fitxer de configuració per defecte WPML: creeu el fitxer manualment.

en: The Events Calendar does not send any user data outside of your website by default.
ca: The Events Calendar no envia cap dada d'usuari fora del vostre lloc web per defecte.

en: The Events Calendar is API is not providing the site origin correctly.
ca: The Events Calendar és L'API no proporciona l'origen del lloc correctament.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
ca: The Events Calendar és una extensió acuradament elaborada i extensible que us permet compartir fàcilment els vostres esdeveniments.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
ca: The Events Calendar és un extensió acuradament elaborada i extensible que us permet compartir fàcilment els vostres esdeveniments. Bonica. Sòlida. Impressionant.

en: The Events Calendar logo
ca: Logotip de The Events Calendar

en: The Events Calendar offers basic support for themes using Site Editor.
ca: The Events Calendar ofereix suport bàsic per als temes que utilitzen l'editor del lloc.

en: The Events Calendar suite offers the use of third-party API keys. The primary functions are to enhance the features we've built in, some of which use Google Maps, PayPal, Eventbrite, and Meetup. These API keys are not supplied by The Events Calendar.
ca: La suite The Events Calendar ofereix l'ús de claus d'API de tercers. Les funcions principals són millorar les funcions que hem incorporat, algunes de les quals utilitzen Google Maps, PayPal, Eventbrite i Meetup. Aquestes claus de l'API no són subministrades per Modern Tribe.

en: The Events Calendar: Custom Tables v1 - error
ca: The Events Calendar: taules personalitzades v1 - error

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation description]
en: Displays the calendar views.
ca: Mostra les vistes de calendari.

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation title]
en: Calendar Views (%s Archive)
ca: Vistes de calendari (Arxiu de %s)

[ctx: The Full Site editor block navigation description]
en: Displays a single %s.
ca: Mostra un %s individual.

[ctx: The Full Site editor block navigation description]
en: Displays the calendar views.
ca: Mostra les vistes de calendari.

[ctx: The Full Site editor block navigation title]
en: Calendar Views (%s Archive)
ca: Vistes de calendari (Arxiu de %s)

[ctx: The Full Site editor event block navigation description]
en: Displays a single %s.
ca: Mostra un %s individual.

[ctx: The Full Site editor event block navigation title]
en: Single %s
ca: %s individual

en: The Meetup API key is required.
ca: Cal la clau de l'API Meetup.

en: The TEC REST API link to fetch this event
ca: L'enllaç de la TEC REST API per a la realització d'aquest esdeveniment

en: The URL provided could not be reached.
ca: No s'ha pogut accedir a l'adreça URL proporcionada.

en: The URL provided failed to load.
ca: No s'ha pogut carregar l'adreça URL proporcionada.

en: The URL to the event page
ca: L'adreça URL de la pàgina d'esdeveniment

en: The URL to the full size version of the image
ca: L'adreça URL a la versió a mida completa de la imatge

en: The URL to the organizer page
ca: URL de la pàgina web de la organització

en: The URL to the term archive page
ca: L'adreça URL de la página de l'arxiu de termes

en: The URL to the venue page
ca: L'URL de la pàgina del recinte

[ctx: The US state Georgia]
en: Georgia
ca: Geòrgia

en: The WordPress term ID
ca: L'identificador del terme de WordPress

en: The abbreviated event time zone string
ca: La cadena de fus horari d'esdeveniments abreujada

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
ca[0]: L'opció anterior no s'ha desat. Les altres opcions s'han desat correctament.
ca[1]: Les opcions anteriors no s'han desat. Les altres opcions s'han desat correctament.

[ctx: The all-day text for the event date and time widget]
en: All day
ca: Tot el dia

en: The archive page to return
ca: La pàgina d'arxiu a retornar

[ctx: The base font size input setting label.]
en: By Pixel
ca: Per píxel

en: The batch registered does not have all the required fields.
ca: El lot registrat no té tots els camps obligatoris.

en: The best WordPress donation plugin.
ca: La millor extensió de donatius del WordPress.

en: The cost currency symbol
ca: El símbol monetari del cost

[ctx: The country]
en: Georgia
ca: Geòrgia

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
ca: El símbol monetari normalment precedeix al valor. Activant aquesta opció es col·loca el símbol darrere del valor.

en: The current URL for your events page is %1$s. <br><br> You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. In order to edit the slug here, <a href="%2$s">enable pretty permalinks</a>.
ca: L'URL actual de la pàgina d'esdeveniments és %1$s . <br><br> No podeu editar l'àlies de la pàgina d'esdeveniments perquè no teniu enllaços permanents bonics activats. Per editar l'àlies aquí, <a href="%2$s">activeu els enllaços permanents bonics</a>.

en: The current interval, in seconds, between the end of a batch process and the start of the next; as set on the server.
ca: L'interval actual, en segons, entre el final d'un procés per lots i l'inici del següent; tal com s'estableix al servidor.

en: The current status of the import.
ca: Estat actual de la importació.

en: The current user cannot delete the event category with the specified term ID.
ca: L'usuari actual no pot suprimir la categoria d'esdeveniments amb l'identificador de terme especificat.

en: The current user cannot delete the event tag with the specified term ID.
ca: L'usuari actual no pot suprimir l'etiqueta d'esdeveniment amb l'identificador de terme especificat.

en: The current user cannot delete the event with the specified ID.
ca: L'usuari actual no pot suprimir l'esdeveniment amb l'identificador especificat.

en: The current user cannot delete the organizer with the specified ID.
ca: L'usuari actual no pot suprimir l'organitzador amb l'identificador especificat.

en: The current user cannot delete the venue with the specified ID.
ca: L'usuari actual no pot suprimir el recinte amb l'identificador especificat.

en: The daily limit of %d import requests to the Event Aggregator service has been reached. Please try again later.
ca: S'ha assolit el límit diari de %d sol·licituds d'importació al servei de l'Event Aggregator. Torneu-ho a provar més tard.

en: The date day
ca: El dia de la data

en: The date hour
ca: L'hora de la data

[ctx: The date marker text color setting label.]
en: Date Marker
ca: Marcador de data

en: The date minutes
ca: Els minuts de la data

en: The date month
ca: El mes de la data

en: The date seconds
ca: Els segons de la data

en: The date year
ca: L'any de la data

[ctx: The datepicker label when the range start is now.]
en: Now
ca: Avui

[ctx: The datepicker range definition when no events are found (for mobile).]
en: Upcoming
ca: Propers

[ctx: The datepicker range definition when no events are found.]
en: Upcoming
ca: Propers

[ctx: The datepicker range definition when no more pages of events exist.]
en: Upcoming
ca: Propers

[ctx: The days of the week text color setting label.]
en: Days of the Week
ca: Dies de la setmana

en: The default event category for events
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments

en: The default event category for events imported via .ics files
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant fitxers .ics

en: The default event category for events imported via CSV
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant CSV

en: The default event category for events imported via Eventbrite
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant Eventbrite

en: The default event category for events imported via Google Calendar
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant Google Calendar

en: The default event category for events imported via Meetup
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant Meetup

en: The default event category for events imported via iCalendar
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjnaçant iCalendar

en: The default event category for events imported via other URLs
ca: La categoria d'esdeveniment per defecte per als esdeveniments importats mitjançant altres URL

[ctx: The default message shown when an event widget is empty.]
en: This widget is empty and won't display on the front end unless you add some content in the WordPress editor.
ca: Aquest giny està buit i no es mostrarà a la portada tret que afegiu contingut a l'editor del WordPress.

en: The default post status for events
ca: L'estat de publicació per defecte per als esdeveniments

en: The default post status for events imported via .ics files
ca: Estat de publicació per defecte per a les esdeveniments importades a través de fitxers .ics

en: The default post status for events imported via CSV
ca: Estat de publicació per defecte per a les esdeveniments importades mitjançant CSV

en: The default post status for events imported via Eventbrite
ca: Estat de publicació per defecte per a les esdeveniments importades mitjançant Eventbrite

en: The default post status for events imported via Google Calendar
ca: L'estat de publicació predeterminat per als esdeveniments importats a través de Google Calendar

en: The default post status for events imported via Meetup
ca: L'estat de publicació predeterminat per als esdeveniments importats a través de Meetup

en: The default post status for events imported via iCalendar
ca: L'estat de publicació per defecte per als esdeveniments importats a través d'iCalendar

en: The default post status for events imported via other URLs
ca: L'estat de publicació per defecte dels esdeveniments importats a través d'altres URL

[ctx: The default text for the 'today' button's title and aria-label on the Week View.]
en: Click to select the current month
ca: Cliqueu per seleccionar el mes actual

[ctx: The default text label for the "today" button on main calendar views.]
en: Today
ca: Avui

[ctx: The default text label for the "today" button on the Month View.]
en: This Month
ca: Aquest mes

[ctx: The default title of the List Widget.]
en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

[ctx: The default title text for the today button.]
en: Click to select today's date
ca: Cliqueu per seleccionar la data d'avui

[ctx: The description for the base font size setting.]
en: Choose a base font size. Event text will scale around the selected base size.
ca: Trieu una mida de tipus de lletra base. El text de l'esdeveniment es redimensionarà al voltant de la mida base seleccionada.

[ctx: The description for the event date and time color setting.]
en: Main date and time display on views and single event pages
ca: Visualització principal de data i hora en vistes i pàgines d'esdeveniments individuals

[ctx: The description of the List Widget.]
en: Shows a list of upcoming events.
ca: Mostra una llista dels propers esdeveniments.

en: The details about each size available for the image
ca: Detalls sobre cada mida disponible de la imatge

en: The details of your calendar plugin and settings is often needed for you or our staff to help troubleshoot an issue. Please opt-in below to automatically share your system information with our support team. This will allow us to assist you faster if you post in our help desk.
ca: Sovint es necessiten els detalls de l'extensió i les opcions del calendari per ajudar-vos a solucionar un problema. Activeu a continuació per compartir automàticament la informació del vostre sistema amb el nostre equip d'assistència. Això ens permetrà atendre-vos més ràpidament si publiqueu al nostre servei d'ajuda.

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
ca: L'adreça de correu electrònic serà amagada en aquest lloc per evitar que els generadors de brossa el recoŀlectin.

en: The event %s cannot be migrated because we do not yet support tickets on recurring events. Remove the tickets or wait to migrate until a path is available (%sRead more%s).
ca: L'esdeveniment %s no es pot migrar perquè encara no admetem tiquets als esdeveniments recurrents. Elimineu els tiquets o espereu per migrar fins que hi hagi un camí disponible (%sMés informació%s).

en: The event %s generated an error: Migration was canceled. Please try again.
ca: L'esdeveniment %s ha generat un error: la migració s'ha cancel·lat. Torneu-ho a provar.

en: The event %s generated an error: [%s]. Please try again or check out our %sTroubleshooting%s tips.
ca: L'esdeveniment %s ha generat un error: [%s]. Torneu-ho a provar o consulteu els nostres consells de %sresolució de problemes%s.

en: The event ID is missing from the request
ca: Falta l'identificador de l'esdeveniment a la sol·licitud

en: The event ID used to globally identify in Event Aggregator
ca: Identificador d'esdeveniment utilitzat per identificar-se globalment a l'Event Aggregator

en: The event WordPress post ID
ca: L'identificador d'entrada de WordPress de l'esdeveniment

[ctx: The event accent color setting label.]
en: Accent Color
ca: Color d'èmfasi

en: The event author ID
ca: Identificador de l'autor de l'esdeveniment

en: The event author WordPress post ID
ca: L'identificador de l'entrada de WordPress de l'autor de l'esdeveniment

en: The event categories
ca: Categories de l'esdeveniment

en: The event category ID or name
ca: Identificador o nom de la categoria de l'esdeveniment

en: The event category description
ca: Descripció de la categoria de l'esdeveniment

en: The event category name
ca: Nom de categoria de l'esdeveniment

en: The event category slug
ca: L'àlies de la categoria d'esdeveniment

en: The event category term ID is missing or does not exist.
ca: Falta l'identificador del terme de categoria d'esdeveniments o no existeix.

en: The event category term ID is missing.
ca: Falta l'identificador del terme de la categoria d'esdeveniments.

en: The event category with the specified term ID could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir la categoria d'esdeveniments amb l'identificador de terme especificat.

en: The event category with the specified term ID has been deleted already.
ca: La categoria d'esdeveniments amb l'identificador de terme especificat ja s'ha suprimit.

en: The event cost
ca: El cost de l'esdeveniment

en: The event cost details
ca: Detalls del preu de l'esdeveniment

en: The event cost including the currency symbol
ca: El cost de l'esdeveniment incloent el símbol monetari

en: The event could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment

en: The event could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar l'esdeveniment

en: The event creation date in UTC time
ca: La data de creació de l'esdeveniment en temps UTC

en: The event creation date in the site time zone
ca: La data de creació de l'esdeveniment al fus horari del lloc de celebració

en: The event description
ca: Descripció de l'esdeveniment

en: The event does not have a venue assigned
ca: L'esdeveniment no té assignat un recinte

en: The event does not have an organizer assigned
ca: L'esdeveniment no té cap organitzador assignat

en: The event end date and time
ca: Data i hora de finalització de l'esdeveniment

en: The event end date in UTC time
ca: La data de finalització de l'esdeveniment en temps UTC

en: The event end date in the event or site time zone
ca: La data d'acabament de l'esdeveniment a la zona horària de l'esdeveniment o del lloc

en: The event excerpt
ca: L'extracte de l'esdeveniment

en: The event featured image ID or URL
ca: L'identificador d'imatge o l'URL de l'esdeveniment

en: The event featured image details if set
ca: La imatge destacada als detalls de l'esdeveniment si s'indicada

en: The event is already trashed
ca: L'esdeveniment ja està escombrat

en: The event last modification date in UTC time
ca: Data de l'última modificació de l'esdeveniment en temps UTC

en: The event last modification date in the site time zone
ca: Data de l'última modificació de l'esdeveniment al fus horari del lloc

en: The event long description
ca: Descripció extensa de l'esdeveniment

en: The event name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: The event organizer IDs or data
ca: Els identificadors o dades de l'organitzador de l'esdeveniment

en: The event organizers
ca: Els organitzadors de l'esdeveniment

en: The event password
ca: La contrasenya de l'esdeveniment

en: The event post ID is missing or does not exist.
ca: Falta l'identificador de publicació de l'esdeveniment o no existeix.

en: The event post ID is missing.
ca: Falta l'identificador de publicació de l'esdeveniment.

en: The event post status
ca: L'estat de la publicació de l'esdeveniment

en: The event publication date
ca: La data de publicació de l'esdeveniment

en: The event publication date (UTC time zone)
ca: Data de publicació de l'esdeveniment (fus horari UTC)

en: The event short description
ca: Descripció breu de l'esdeveniment

en: The event slug
ca: L'àlies de l'esdeveniment

en: The event start date and time
ca: La data i l'hora d'inici de l'esdeveniment

en: The event start date in UTC time
ca: La data d'inici de l'esdeveniment en temps UTC

en: The event start date in the event or site time zone
ca: La data d'inici de l'esdeveniment en el fus horari de l'esdeveniment o del lloc

en: The event status
ca: L'estat de l'esdeveniment

en: The event tag ID or name
ca: L'identificador o nom de l'etiqueta de l'esdeveniment

en: The event tag description
ca: La descripció de l'etiqueta de l'esdeveniment

en: The event tag name
ca: El nom de l'etiqueta de l'esdeveniment

en: The event tag slug
ca: L'àlies de l'etiqueta de l'esdeveniment

en: The event tag term ID is missing or does not exist.
ca: Falta l'identificador del terme de l'etiqueta d'esdeveniments o no existeix.

en: The event tag term ID is missing.
ca: Falta l'identificador del terme de l'etiqueta d'esdeveniments.

en: The event tag with the specified term ID could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir l'etiqueta de l'esdeveniment amb l'identificador especificat.

en: The event tag with the specified term ID has been deleted already.
ca: L'etiqueta de l'esdeveniment amb l'identificador especificat ja s'ha suprimit.

en: The event tags
ca: Etiquetes de l'esdeveniment

en: The event time zone
ca: El fus horari de l'esdeveniment

en: The event time zone string
ca: La cadena de fus horari d'esdeveniments

en: The event title
ca: El títol de l'esdeveniment

[ctx: The event title color setting label.]
en: Event Date and Time
ca: Data i hora de l'esdeveniment

[ctx: The event title color setting label.]
en: Event Title
ca: Títol de l'esdeveniment

en: The event venue
ca: Adreça de l'esdeveniment

en: The event venue IDs or data
ca: Els identificadors o les dades del recinte de l'esdeveniment

en: The event website URL
ca: URL de la pàgina web de l'esdeveniment

en: The event with the specified ID could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment amb l'identificador especificat.

en: The event with the specified ID has been deleted already.
ca: L'esdeveniment amb l'identificador especificat ja s'ha suprimit.

en: The event with the specified ID is not accessible.
ca: No es pot accedir a l'esdeveniment amb l'identificador especificat.

[ctx: The events bar text color setting label.]
en: Text Color
ca: Color del text

en: The file provided could not be opened. Please confirm that it is a properly formatted .ics file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer proporcionat. Confirmeu que és un fitxer .ics amb el format correcte.

en: The following %1$s have been migrated with no adjustments:
ca: Els següents %1$s s'han migrat sense cap ajust:

en: The following %1$s will be migrated with no adjustments:
ca: Els següents %1$s es migraran sense cap ajust:

en: The following fields are required for a successful import:
ca: Els següents camps són obligatoris per a una importació correcta:

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
ca: La previsualització següent no conté necessàriament totes les dades del fitxer CSV. Les dades que es mostren a continuació són una guia per ajudar-vos a assignar les columnes del fitxer CSV als camps d'esdeveniment adequats.

en: The following three fields accept the date format options available to the PHP %1$s function. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.
ca: Els tres camps següents accepten les opcions de format de data disponibles per a la %1$s funció PHP. <a href="%2$s" target="_blank">Obteniu informació sobre com podeu fer el vostre propi format de data aquí</a>.

[ctx: The font size selector setting label.]
en: By Scale
ca: Per escala

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
ca: La funció necessita un $event com a paràmetre o ser utilitzada en el bucle principal.

[ctx: The grid background color setting label.]
en: Grid Background
ca: Fons de la graella

[ctx: The grid hover color setting description.]
en: Bottom border highlight when hovering on a day
ca: Ressalta la vora inferior en passar el ratolí sobre un dia

[ctx: The grid lines color setting label.]
en: Grid Lines Color
ca: Color de les línies de la graella

en: The hash of the next expected batch, as previously provided by the client
ca: El hash del següent lot esperat, tal com havia proporcionat prèviament el client

[ctx: The header for the calendar grid color control section.]
en: Adjust Grid Colors
ca: Ajusta els colors de la graella

[ctx: The header for the color control section.]
en: Adjust Appearance
ca: Ajusta l'aparença

[ctx: The header for the font color control section.]
en: Set Font Colors
ca: Estableix el color del text

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget email section.]
en: Email:
ca: Correu electrònic:

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget phone section.]
en: Phone:
ca: Telèfon:

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget website section.]
en: Website:
ca: Lloc web:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget address section.]
en: Address:
ca: Adreça:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget phone section.]
en: Phone:
ca: Telèfon:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget website section.]
en: Website:
ca: Lloc web:

[ctx: The header text for the event date and time widget]
en: Date & Time:
ca: Dia i hora:

en: The image WordPress post ID
ca: La identificació de la imatge de l'entrada de WordPress

en: The image associated with your event could not be attached to the event.
ca: No s'ha pogut adjuntar a l'esdeveniment la imatge associada al vostre esdeveniment.

en: The image associated with your event could not be imported.
ca: No s'ha pogut importar la imatge associada a l'esdeveniment.

en: The image associated with your event is not accessible with your API key.
ca: La imatge associada a l'esdeveniment no és accessible amb la clau de l'API.

en: The image file extension
ca: L'extensió del fitxer d'imatge

en: The image height in pixels in the specified size
ca: L'alçada de la imatge en píxels en la mida especificada

en: The image mime-type
ca: El tipus MIME de la imatge

en: The image natural height in pixels
ca: L'alçada natural de la imatge en píxels

en: The image natural width in pixels
ca: L'amplada natural de la imatge en píxels

en: The image width in pixels in the specified size
ca: L' amplada de la imatge en píxels en la mida especificada

en: The import being fetched is not queued up for importing. Please try the import again.
ca: La importació que s'està recuperant no està a la cua per a importar. Torneu a intentar la importació.

en: The import failed for an unknown reason. Please try again. If the problem persists, please contact support.
ca: La importació ha fallat per una raó desconeguda. Torneu-ho a provar. Si el problema continua, poseu-vos en contacte amb el servei tècnic.

en: The import is in progress.
ca: La importació és en progrés.

en: The import record is missing the origin.
ca: Falta l'origen al registre d'importació.

en: The import unique ID as provided by Event Aggregator service
ca: Identificador únic d'importació proporcionat pel servei Event Aggregator

en: The import will be starting soon.
ca: La importació s'iniciarà en breu.

[ctx: The label for the amount of events to show in the List Widget.]
en: Show:
ca: Mostra:

[ctx: The label for the field of the title of the List Widget.]
en: Title:
ca: Títol:

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the List Widget.]
en: Generate JSON-LD data
ca: Genera les dades JSON-LD

[ctx: The label for the option to hide the List Widget if no upcoming events.]
en: Hide this widget if there are no upcoming events.
ca: Oculta aquest giny si no hi ha esdeveniments propers.

[ctx: The label for the option to only show featured events in the List Widget]
en: Limit to featured events only
ca: Mostra el giny si hi ha esdeveniments destacats

[ctx: The label of the event status select.]
en: Set status:
ca: Estableix l'estat:

en: The last time this event was imported and/or updated via import.
ca: L'última vegada que es va importar i/o actualitzar aquest esdeveniment mitjançant la importació.

[ctx: The link color setting label.]
en: Link Color
ca: Color dels enllaços

en: The link to the image in the specified size on the site
ca: L'enllaç a la imatge en la mida especificada en el lloc web

[ctx: The main header string for the Elementor event venue widget.]
en: Venue | Venues
ca[0]: Recinte
ca[1]: Recintes

en: The map does not have valid coordinates nor a valid address
ca: El mapa no té coordenades vàlides ni una adreça vàlida

[ctx: The message shown when the event status widget is empty.]
en: The Event Status widget only shows content if the chosen event has passed, been canceled, or postponed.
ca: El giny d'estat de l'esdeveniment només mostra contingut si l'esdeveniment triat ha passat, s'ha cancel·lat o s'ha ajornat.

[ctx: The multiday event bar color setting description.]
en: For all-day and multi-day events
ca: Per a esdeveniments de tot el dia i de diversos dies

[ctx: The name of the List Widget.]
en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: The new status message for the user, not localized.
ca: El missatge d'estat nou per a l'usuari, no localitzat.

en: The new status message slug, to allow for localized messages.
ca: L'àlies del nou missatge d'estat, per permetre els missatges localitzats.

en: The new status of the import.
ca: Estat nou de la importació.

en: The next import is scheduled for %1$s.
ca: La propera importació està planificada per a %1$s.

en: The number of event categories to return on each page
ca: Nombre de categories d'esdeveniments a retornar a cada pàgina

en: The number of event tags to return on each page
ca: Nombre d'etiquetes d'esdeveniment a retornar a cada pàgina

en: The number of events available in the preview may be limited by your %1$sImport Settings.%2$s
ca: El nombre d'esdeveniments disponibles a la previsualització pot estar limitat pel vostre %1$sImporta la configuració. %2$s

en: The number of events per page on the List View. Does not affect other views.
ca: Nombre d'esdeveniments per pàgina a la vista de llista. No afecta altres vistes.

en: The number of events to return on each page
ca: Nombre d'esdeveniments a retornar a cada pàgina

en: The number of organizers to return on each page
ca: Nombre d'organitzadors a retornar a cada pàgina

en: The number of posts associated with the term
ca: Nombre de publicacions associades amb el terme

en: The number of venues to return on each page
ca: Nombre de recintes a retornar a cada pàgina

en: The online course platform created by e-learning experts.
ca: La plataforma de cursos en línia creada per experts en e-learning.

en: The organizer ID used to globally identify in Event Aggregator
ca: Identificador de l'organitzador utilitzat per identificar-se globalment a l'Event Aggregator

en: The organizer WordPress post ID
ca: L'identificador de l'entrada WordPress de l'organitzador

en: The organizer author ID
ca: Identificador de l'autor de l'organitzador

en: The organizer author WordPress post ID
ca: L'autor organitzador de WordPress post ID

en: The organizer could not be created from the provided data
ca: No s'ha pogut crear l'organitzador a partir de les dades proporcionades

en: The organizer could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir l'organitzador

en: The organizer could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar l'organitzador

en: The organizer creation date in UTC time
ca: La data de creació de l'organitzador en temps UTC

en: The organizer creation date in the site time zone
ca: La data de creació de l'organitzador al fus horari del lloc

en: The organizer description
ca: Descripció de l'organitzador

en: The organizer e-mail address
ca: Per favor introduïu el vostre correu electrònic

en: The organizer email address
ca: Correu electrònic de l'organització

en: The organizer featured image ID or URL
ca: L'organitzador ha destacat l'identificador d'imatge o l'URL

en: The organizer is already trashed
ca: L'organitzador ja està escombrat

en: The organizer last modification date in UTC time
ca: Data de l'última modificació de l'organitzador en temps d'UTC

en: The organizer last modification date in the site time zone
ca: Data de l'última modificació de l'organitzador al fus horari del lloc

en: The organizer long description
ca: Descripció extensa de l'organitzador

en: The organizer name
ca: Nom de l'organització

en: The organizer phone number
ca: Telèfon mòbil de l'organització

en: The organizer post ID is missing or does not exist.
ca: Falta l'identificador de publicació de l'organitzador o no existeix.

en: The organizer post ID is missing.
ca: Falta l'identificador de publicació de l'organitzador.

en: The organizer post status
ca: L'estat de publicació de l'organitzador

en: The organizer publication date
ca: Data de publicació de l'organitzador

en: The organizer publication date (UTC time zone)
ca: Data de publicació de l'organitzador (fus horari UTC)

en: The organizer short description
ca: Descripció breu de l'organització

en: The organizer slug
ca: L'àlies de l'organitzador

en: The organizer status
ca: L'estat de l'organitzador

en: The organizer website
ca: Lloc web de l'organitzador

en: The organizer with the specified ID could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir l'organitzador amb l'identificador especificat.

en: The organizer with the specified ID has been deleted already.
ca: L'organitzador amb l'identificador especificat ja s'ha suprimit.

en: The organizer with the specified ID is not accessible.
ca: No es pot accedir a l'organitzador amb l'identificador especificat.

en: The percentage of import completed.
ca: Percentatge d'importació completada.

[ctx: The placeholder for the event status select.]
en: Select an Event Status
ca: Selecciona un estat d'esdeveniment

[ctx: The placeholder is for the localized version of the iCal UID specification link]
en: Some events at the requested source are missing the UID attribute required by the iCalendar Specification. Creating a scheduled import would generate duplicate events on each import. Instead, please use a One-Time import or contact the source provider to fix the UID issue; linking them to %s may help them more quickly resolve their feed's UID issue.
ca: A alguns esdeveniments de la font sol·licitada els falta l'atribut UID requerit per l'especificació iCalendar. La creació d'una importació programada generaria esdeveniments duplicats en cada importació. En el seu lloc, utilitzeu una importació puntual o poseu-vos en contacte amb el proveïdor de la font per solucionar el problema de l'UID; vincular-los a %s pot ajudar-los a resoldre més ràpidament el problema de l'UID de la seva font.

[ctx: The placeholder is for the localized version of the iCal UID specification link]
en: Some events at the requested source are missing the UID attribute required by the iCalendar Specification. One-Time and ICS File imports are allowed but successive imports will create duplicated events on your site. Please contact the source provider to fix the UID issue; linking them to %s may help them more quickly resolve their feed's UID issue.
ca: A alguns esdeveniments de la font sol·licitada els falta l'atribut UID requerit per l'especificació iCalendar. Les importacions puntuals i de fitxer ICS estan permeses, però les importacions successives crearan esdeveniments duplicats al seu lloc. Poseu-vos en contacte amb el proveïdor de la font per a solucionar el problema de l'UID; vincular-los a %s pot ajudar-los a resoldre més ràpidament el problema de l'UID de la seva font.

en: The plugin doesn't work.
ca: L'extensió no funciona.

en: The plugins you need at one discounted price
ca: Les extensions que necessiteu a un preu reduït

en: The position of the currency symbol in the cost string
ca: La posició del símbol monetari a la cadena de cost

en: The preview is taking longer than expected. Please try again in a moment.
ca: La previsualització triga més del que s'esperava. Torneu-ho a provar d'una vegada.

en: The provided linked post ID is not valid
ca: L'identificador de publicació enllaçat proporcionat no és vàlid

en: The records you were attempting to import were still not available when this queue was processed. Please try again.
ca: Els registres que intentàveu importar encara no estaven disponibles quan es va processar aquesta cua. Torneu-ho a provar.

en: The request was sent insecurely.
ca: La sol·licitud s'ha enviat de forma insegura.

en: The request wasn't sent from this tab.
ca: La sol·licitud no s'ha enviat des d'aquesta pestanya.

en: The requested URL does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
ca: L’URL sol·licitat no té cap esdeveniment proper i publicat que coincideixi amb els criteris de cerca.

en: The requested event archive page does not exist
ca: La pàgina d'arxivament d'esdeveniments sol·licitada no existeix

en: The requested event is not accessible
ca: Definiu una acció per a l'esdeveniment de clic

en: The requested event is not accessible without a password
ca: L'esdeveniment sol·licitat no és accessible sense una contrasenya

en: The requested event term archive page does not exist
ca: La pàgina d'arxiu del terme d'esdeveniment sol·licitada no existeix

en: The requested organizer archive page does not exist
ca: La pàgina d'arxiu de l'organitzador sol·licitada no existeix

en: The requested organizer is not accessible
ca: No es pot accedir a l'organitzador sol·licitat

en: The requested page was not found.
ca: No s'ha trobat la pàgina sol·licitada.

en: The requested post ID does not exist or is not an event
ca: L'identificador d'enviament sol·licitat no existeix o no és un esdeveniment

en: The requested post ID does not exist or is not an organizer
ca: L'identificador d'enviament sol·licitat no existeix o no és un organitzador

en: The requested post ID does not exist or is not an venue
ca: L'identificador d'enviament sol·licitat no existeix o no és un recinte

en: The requested source does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
ca: L'origen sol·licitat no té cap esdeveniment proper i publicat que coincideixi amb els criteris de cerca.

en: The requested venue archive page does not exist
ca: La pàgina d'arxiu del lloc sol·licitat no existeix

en: The requested venue is not accessible
ca: No es pot accedir al recinte sol·licitat

en: The response from the Event Aggregator server was badly formed and could not be understood. Please try again.
ca: La resposta del servidor de l'Event Aggregator estava mal formada i no s'ha pogut entendre. Torneu-ho a provar.

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
ca: El fitxer de registre seleccionat és buit o encara no s'ha generat.

en: The server is not currently responding
ca: El servidor no respon actualment

en: The server is responding with an error:
ca: El servidor respon amb un error:

en: The service has disabled oAuth. Some types of events may not import.
ca: El servei ha desactivat oAuth. És possible que alguns tipus d'esdeveniments no s'importin.

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the two style sheet options or pick a page template from your theme (not available on block themes).
ca: Les següents opcions controlen la vista del calendari. Si les coses no es veuen bé, proveu de canviar entre les dues opcions del full d'estil o trieu una plantilla de pàgina del tema. (no està disponible en temes de blocs).

en: The taxonomy the term belongs to
ca: La taxonomia a la qual pertany el terme

en: The term description
ca: La descripció del terme

en: The term name
ca: El nom del terme

en: The term parent term if any
ca: El terme principal si n'hi ha

en: The term slug
ca: L'àlies del terme

[ctx: The text label for the Day View.]
en: Day
ca: Dia

[ctx: The text label for the List View.]
en: List
ca: Llista

[ctx: The text label for the Month View.]
en: Month
ca: Mes

en: The user is not authorized to create event categories
ca: L'usuari no està autoritzat a crear categories d'esdeveniments

en: The user is not authorized to create event tags
ca: L'usuari no està autoritzat a crear etiquetes d'esdeveniment

en: The user is not authorized to create events
ca: L'usuari no està autoritzat a crear esdeveniments

en: The user is not authorized to create organizers
ca: L'usuari no està autoritzat a crear organitzadors

en: The user is not authorized to create venues
ca: L'usuari no està autoritzat a crear recintes

en: The venue ID used to globally identify in Event Aggregator
ca: L'identificador del recinte utilitzat per identificar-se globalment a l'Event Aggregator

en: The venue WordPress post ID
ca: L'identificador de l'entrada de WordPress del recinte

en: The venue ZIP code
ca: El codi postal del recinte

en: The venue address
ca: L'adreça del recinte

en: The venue author ID
ca: L'identificador de l'autor del recinte

en: The venue author WordPress post ID
ca: L'identificador de l'entrada de WordPress de l'autor del recinte

en: The venue city
ca: La ciutat del recinte

en: The venue could not be created from the provided data
ca: No s'ha pogut crear el recinte a partir de les dades facilitades

en: The venue could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir el recinte

en: The venue could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar el recinte

en: The venue country
ca: El país del recinte

en: The venue creation date in UTC time
ca: La data de creació del recinte en temps UTC

en: The venue creation date in the site time zone
ca: La data de creació del recinte en la seva la zona horària

en: The venue description
ca: La descripció del recinte

en: The venue geo latitude
ca: La geolatitud del recinte

en: The venue geo longitude
ca: La geolongitud del recinte

en: The venue is already trashed
ca: El recinte ja està a la paperera

en: The venue last modification date in UTC time
ca: La data de l'última modificació del recinte en temps UTC

en: The venue last modification date in the site time zone
ca: La data de l'última modificació del recinte en la seva zona horària

en: The venue long description
ca: La descripció llarga del recinte

en: The venue name
ca: El nom del recinte

en: The venue phone number
ca: El número de telèfon del recinte

en: The venue post ID is missing or does not exist.
ca: Falta l'identificador d'entrada del recinte o no existeix.

en: The venue post ID is missing.
ca: Falta l'identificador d'entrada del recinte.

en: The venue post status
ca: L'estat de l'entrada del recinte

en: The venue province
ca: La província del recinte

en: The venue publication date
ca: La data de publicació del recinte

en: The venue publication date (UTC time zone)
ca: La data de publicació del recinte (fus horari UTC)

en: The venue short description
ca: La descripció breu del recinte

en: The venue slug
ca: L'àlies del recinte

en: The venue state
ca: L'estat del recinte

en: The venue state and province
ca: L'estat i la província del recinte

en: The venue state or province
ca: L'estat o la província del recinte

en: The venue status
ca: L'estat del recinte

en: The venue website URL
ca: L'URL de la web del recinte

en: The venue with the specified ID could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir el recinte amb l'identificador especificat.

en: The venue with the specified ID has been deleted already.
ca: El recinte amb l'identificador especificat ja s'ha suprimit.

en: The venue with the specified ID is not accessible.
ca: No es pot accedir al recinte amb l'identificador especificat.

en: Themer's Guide
ca: Guia per als dissenyadors

en: There are a few %s to resolve and prevent 404 errors.
ca: Hi ha uns quants %s per resoldre i evitar errors 404.

en: There are no fields set up for this tab yet.
ca: Encara no hi ha cap camp configurat per aquesta pestanya.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
ca: Hi ha una nova versió de %1$s disponible. %2$s

en: There is a solution for every problem
ca: Hi ha una solució per a cada problema

en: There is an JSON error with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
ca: Hi ha un error JSON amb el servidor de l'Event Aggregator. Torneu a provar la importació més tard.

en: There is an update available for %1$s but your license has expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your license.%3$s | Updates are available for %1$s but your license keys have expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your licenses.%3$s
ca[0]: Hi ha una actualització disponible per a %1$s però la llicència ha caducat. %2$s Visiteu la pàgina web de The Events Calendar per renovar-la.%3$s
ca[1]: Hi ha una actualitzacions disponibles per a %1$s però les llicències han caducat. %2$s Visiteu la pàgina web de The Events Calendar per renovar-les.%3$s

en: There is an update for %1$s. %2$sRenew your license%3$s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
ca: Hi ha una actualització per a %1$s. %2$sRenoveu la llicència%3$s per accedir a correccions d'errors, actualitzacions de seguretat i característiques noves.

en: There is an update for %1$s. You'll need to %2$scheck your license%3$s to have access to updates, downloads, and support.
ca: Hi ha una actualització per a %1$s. Haureu de %2$scomprovar la llicència%3$s per tenir accés a actualitzacions, baixades i suport tècnic.

en: There may be an issue with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
ca: Pot ser que hi hagi un problema amb el servidor de l'Event Aggregator. Torneu a provar la importació més tard.

en: There was a problem processing your import. Please try again.
ca: S'ha produït un problema en processar la importació. Torneu-ho a provar.

en: There was an error building the record queue:
ca: S'ha produït un error en crear la cua de registres:

en: There was an error fetching the results from your import:
ca: S'ha produït un error en obtenir els resultats de la importació:

en: There were no Legacy Events to be Migrated, you are ready to rock!
ca: No hi havia esdeveniments heretats per ser migrats, estàs preparat per al rock!

en: There were no results found for %s.
ca: No hi ha resultats per a %s.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong> this month.
ca: No s'ha trobat cap resultat per a <strong>«%1$s»</strong> aquest mes.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
ca: No s'ha trobat cap resultat per a <strong>«%1$s»</strong>.

en: There were no results found for this view.
ca: No s'ha trobat cap resultat per a aquesta vista.

en: There were no results found for this view. %1$s
ca: No s'ha trobat cap resultat per a aquesta vista. %1$s

en: There were no results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: There’s a new version of %1$s available, but your license is expired. You’ll need to renew your license to get access to the latest version. If you plan to continue using your current version of the plugin(s), be sure to use a compatible version of The Events Calendar. %2$s
ca: Hi ha una nova versió de %1$s disponible, però la llicència ha caducat. Haureu de renovar la llicència per accedir a la versió més recent. Si teniu previst continuar utilitzant la versió actual de les extensions, assegureu-vos d'utilitzar una versió compatible de The Events Calendar. %2$s

en: These APIs may include the following third party services: Google Maps (API key), Meetup (OAuth token), PayPal (email, Client ID, Client Secret), Eventbrite (API key, auth URL, Client Secret), and Zoom (email, Client ID, Client Secret).
ca: Aquestes API poden incloure els següents serveis de tercers: Google Maps (clau API), Meetup (testimoni OAuth), PayPal (correu electrònic, ID del client, secret del client), Eventbrite (clau de l'API, URL d'auth, secret del client) i Zoom (correu electrònic, ID del client, secret del client).

en: These settings control the appearance of the single event pages.
ca: Aquestes opcions controlen l'aspecte de les pàgines d'esdeveniments individuals.

en: These settings impact all list-style views, including List View and Day View.
ca: Aquestes opcions afecten totes les vistes d'estil de llista, com ara la vista de llista i la vista de dia.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
ca: Aquestes opcions també s'aplicaran als esdeveniments importats més endavant mitjançant aquesta importació planificada.

en: Third Party Accounts
ca: Comptes de tercers

en: This %s has passed.
ca: Aquest %s ja ha passat.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
ca: Aquest calendari s'ha creat amb The Events Calendar.

en: This can happen when other plugins try to improve performance. %s.
ca: Això pot passar quan altres extensions intenten millorar el rendiment. %s.

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
ca: Esdeveniment de tot el dia el %%startdatewithyear%%.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
ca: Esdeveniment de tot el dia, començant el %%startdatenoyear%% i acabant el %%enddatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
ca: L'esdeveniment comença a les %%starttime%% del %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
ca: Aquest esdeveniment és de %%starttime%% a %%endtime%% en %%startdatewithyear%%.

en: This event needs to be saved before switching to Elementor.
ca: Aquest esdeveniment s'ha de desar abans de canviar a l'Elementor.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
ca: L'esdeveniment comença a les %%starttime%% del %%startdatenoyear%% i acaba a les %%endtime%% del %%enddatewithyear%%

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
ca: L'esdeveniment comença a les %%starttime%% del %%startdatenoyear%% i acaba el %%enddatewithyear%%

en: This event will not be re-imported and changes made locally will be preserved.
ca: Aquest esdeveniment no es tornarà a importar i els canvis fets localment es conservaran.

en: This extension adds a set of block patterns for events to the WordPress block editor.
ca: Aquesta extensió afegeix un conjunt de patrons de bloc per a esdeveniments a l'editor de blocs de WordPress.

en: This extension allows you to set default currency symbols for your users to choose from instead of having a plain text field.
ca: Aquesta extensió us permet establir símbols monetaris predeterminats perquè els usuaris puguin triar en comptes de tenir un camp de text normal.

en: This extension creates a useful variety of WordPress widget areas (a.k.a. sidebars).
ca: Aquesta extensió crea una varietat útil d'àrees de ginys de WordPress (també conegudes com a barres laterals).

en: This extension is a collection of tweaks and snippets for The Events Calendar.
ca: Aquesta extensió és una col·lecció de retocs i fragments per a The Events Calendar.

en: This extension replaces photo view with a tiled grid of cards featuring event images.
ca: Aquesta extensió substitueix la vista de fotos per una graella de fitxes amb imatges d'esdeveniments.

en: This extension will send an email to event organizers whenever a user registers for their event.
ca: Aquesta extensió enviarà un correu electrònic als organitzadors d'esdeveniments sempre que un usuari es registri al seu esdeveniment.

en: This information is only for guidance and not to be considered as legal advice.
ca: Aquesta informació és només una guia i no per ser considerada com a assessorament legal.

en: This information serves as a guide on what sections need to be modified due to usage of The Events Calendar and its Add-ons.
ca: Aquesta informació serveix de guia sobre quines seccions s'han de modificar a causa de l'ús de The Events Calendar i els seus complements.

en: This is a preview of the type of content you will be getting in during the import based on what is on the calendar now.
ca: Aquesta és una vista prèvia del tipus de contingut que obtindreu durant la importació en funció del que hi ha ara al calendari.

en: This is especially true if you have made any code customizations to your calendar.
ca: Això és especialment cert si heu realitzat qualsevol personalització de codi al vostre calendari.

en: This is where all of the global network settings for The Events Calendar can be modified.
ca: Aquí és on es poden modificar tots les opcions de xarxa de The Events Calendar.

en: This option allows you to automatically move past events to trash.
ca: Aquesta opció permet moure automàtivament els esdeveniments passats cap a la paperera.

en: This option allows you to bulk delete past events. Be careful and backup your database before removing your events as there is no way to reverse the changes.
ca: Aquesta opció us permet suprimir de manera massiva els esdeveniments passats. Aneu amb compte i feu una còpia de seguretat de la base de dades abans de suprimir els esdeveniments, ja que no hi ha manera d'invertir els canvis.

en: This section contains information on The Events Calendar Plugin.
ca: Aquesta secció conté informació sobre l'extensió The Events Calendar.

en: This webhook action is not currently supported.
ca: Aquest webhook no es permet actualment.

en: Three months
ca: Tres mesos

en: Three weeks
ca: Tres setmanes

en: Through the usage of The Events Calendar, Events Calendar PRO, The Events Calendar Filter Bar, Eventbrite Tickets, and Community Events plugins, as well as our Event Aggregator Import service (contained within The Events Calendar plugin), information may be collected and stored within your website’s database.
ca: Mitjançant l'ús de les extensions The Events Calendar, Events Calendar PRO, The Events Calendar Filter Bar, Eventbrite Tickets i Community Events, així com el nostre servei Event Aggregator Import (contingut dins de l'extensió The Events Calendar), la informació es pot recopilar i emmagatzemar a la base de dades del vostre lloc web.

en: Thu
ca: Dj

en: Thursday
ca: Dijous

en: Ticket Email Settings
ca: Opcions de correu electrònic dels tiquets

en: Ticket availability automatically updates
ca: La disponibilitat de tiquets s'actualitza automàticament

en: Ticket sales, attendee management, and email marketing for your events
ca: Venda de tiquets, gestió d'assistents i màrqueting per correu electrònic per als vostres esdeveniments

en: Ticket scanning with mobile app
ca: Escaneig de tiquets amb aplicació mòbil

en: Ticketing & RSVP
ca: Tiquets i RSVP

en: Tickets
ca: Tiquets

en: Time &amp; Date
ca: Hora i data

en: Time Range Separator
ca: Separador del rang de temps

en: Time Zone:
ca: Zona horària:

en: Time range separator
ca: Separador de rang d'hores

en: Time zone mode
ca: Mode de zona horària

en: Time:
ca: Hora:

en: Timezone support
ca: Assistència tècnica del fus horari

[ctx: Title for the debugging section of the general settings.]
en: Debugging
ca: Depuració

[ctx: Title for the editing section of the general settings.]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: Title for the maintenance section of the general settings.]
en: Maintenance
ca: Manteniment

en: To allow better control over dates, advanced security improvements and performance gain.
ca: Per permetre un major control sobre les dates, millores de seguretat avançades i un augment del rendiment.

en: To begin using %2$s, please install (or upgrade) and activate %3$s.
ca: Per començar a utilitzar %2$s, instal·leu (o actualitzeu) i activeu %3$s.

en: To complete this major calendar upgrade, you need to migrate your events to the new data storage system. Once migration finishes, you can take advantage of all the cool new 6.0 features!
ca: Per completar aquesta actualització important del calendari, heu de migrar els vostres esdeveniments al nou sistema d'emmagatzematge de dades. Un cop finalitzada la migració, podeu aprofitar totes les noves característiques de la versió 6.0.

en: To continue using The Events Calendar, please install the latest version of
ca: Per continuar utilitzant The Events Calendar instal·leu la darrera versió de

en: To continue using scheduled imports, please enter a valid Event Aggregator license key under %1$sEvents > Settings > Licenses%2$s.
ca: Per continuar utilitzant les importacions planificades, introduïu una clau de llicència de l'Event Aggregator vàlida a %1$sEsdeveniments > Opcions > Llicències%2$s.

en: To import Meetup events, please be sure to add your Meetup API key on %1$sEvents > Settings > Integrations%2$s
ca: Per importar esdeveniments de Meetup, assegureu-vos d'afegir la clau de l'API de Meetup a %1$sEsdeveniments > Opcions > Integracions%2$s

en: To safely cancel the migration, we need to reverse the process on any data that has already been modified. Your site will remain in maintenance mode until we have safely reversed the process.
ca: Per cancel·lar la migració de manera segura, hem de revertir el procés en qualsevol dada que ja s'hagi modificat. El lloc web romandrà en mode de manteniment fins que hàgim revertit el procés de manera segura.

en: Today
ca: Avui

en: Total events migrated:
ca: Total d'esdeveniments migrats:

en: Total events previewed:
ca: Total d'esdeveniments previsualitzats:

en: Total imported %1$s
ca: Total importat %1$s

en: Transition Duration
ca: Durada de la transició

en: Translations
ca: Traduccions

en: Trashed events will permanently be deleted in %1$d days, you can change that value using <code>%2$s</code>. <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Read more.</a>
ca: Els esdeveniments que es trobin a la paperera se suprimiran permanentment d'aquí a %1$d dies, podeu canviar aquest valor mitjançant <code>%2$s</code>. <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Més informació.</a>

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Troubleshoot
ca: Resolució de problemes

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: Troubleshooting Page
ca: Pàgina de solució de problemes

en: Troubleshooting common problems
ca: Solució dels problemas més habituals

en: Trusted to power learning programs for major universities, startups, entrepreneurs, and bloggers worldwide.
ca: De confiança per impulsar els programes d'aprenentatge per a les principals universitats, startups, emprenedors i bloguers de tot el món.

en: Try to adjust your import settings and try again.
ca: Proveu d'ajustar les opcions d'importació i torneu-ho a provar.

en: Tue
ca: Dt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
ca: Turbo carrega l'administrador de les vostres publicacions per a qualsevol tipus de publicació personalitzat amb filtres i columnes ordenables i el registre automàtic de metaboxes.

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Turn the venue name for your event into a clickable URL — a great way to link directly to a venue’s website or a virtual meeting.
ca: Convertiu el nom del recinte de l'esdeveniment en un URL clicable — una bona manera d'enllaçar directament al web d'un recinte o a una reunió virtual.

en: Two months
ca: Dos mesos

en: Two weeks
ca: Dues setmanes

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Unable to attach an image to the event
ca: No es pot adjuntar una imatge a l'esdeveniment

en: Unable to continue inserting data. Please reload this page to continue/try again.
ca: No es poden continuar inserint dades. Torneu a carregar aquesta pàgina per continuar/tornar-ho a provar.

en: Unable to find a matching post.
ca: No s'ha pogut trobar una publicació coincident.

en: Unable to find an event with the ID of %s.
ca: No s'ha pogut trobar un esdeveniment amb l'identificador de %s.

en: Unable to find an import record with the ID of %s.
ca: No es troba cap registre d'importació amb l'identificador de %s.

en: Unable to get a post of the correct type.
ca: No es pot obtenir una publicació del tipus correcte.

en: Unable to process this import - a breakage or conflict may have resulted in the import halting.
ca: No es pot processar aquesta importació: un trencament o un conflicte pot haver provocat l'aturada de la importació.

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
ca: No es poden executar les extensions de Tribe. L'amfitrió del vostre lloc web executa PHP 5.2 o superior i probablement ha desactivat o configurat malament debug_backtrace(). Vosaltres, o el vostre amfitrió de llocs web, haureu d'actualitzar PHP o configurar correctament debug_backtrace() perquè funcionin les extensions de Tribe.

en: Unable to save credentials
ca: No es poden desar les credencials

en: Unable to save scheduled import instance. Please try again.
ca: No es pot desar la instància d'importació planificada. Torneu-ho a provar.

en: Unable to save scheduled import. Please try again.
ca: No es pot desar la importació planificada. Torneu-ho a provar.

en: Undo
ca: Desfés

en: Unique System Info Key Generated
ca: S'ha generat una clau única d'informació del sistema

en: Unite the power of TEC with the ticketing of Eventbrite
ca: Uneix la potència de TEC amb els tiquets d'Eventbrite

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Column
ca: Columna desconeguda

en: Unknown or not set
ca: Desconegut o no establert

en: Unknown service message
ca: Missatge de servei desconegut

en: Unknown strategy applied to this event.
ca: Estratègia desconeguda aplicada a aquest esdeveniment.

en: Unnamed %s
ca: %s sense nom

en: Unnamed Venue
ca: Recinte sense nom

en: Unsupported
ca: No és compatible

en: Upcoming %s
ca: Propers %s

en: Update %s Category
ca: Actualitza la categoria d'%s

en: Update Authority
ca: Actualitza l'autoritat

en: Update Time Zone Data
ca: Actualitza les dades de la zona horària

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
ca: Actualització completada: la informació de zona horària s'ha afegit a tots els esdeveniments de la base de dades.

en: Update now to version %s.
ca: Actualitza ara a la versió %s.

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Upgrade FAQ
ca: PMF sobre la actualització

en: Upgrade Plugin
ca: Actualitza l'extensió

en: Upgrade is not Available
ca: L'actualització no està disponible

en: Upgrade your %1$s
ca: Actualitzeu el vostre %1$s

en: Upgrade your calendar views
ca: Actualitza les visualitzacions del calendari

en: Upgrade your calendar.
ca: Actualitzeu el vostre calendari.

en: Upgrade your event data storage system.
ca: Actualitzeu el vostre sistema d'emmagatzematge de dades d'esdeveniments.

en: Upgrade your events
ca: Actualitzeu els vostres esdeveniments

en: Upload
ca: Penja

en: Upload a CSV File
ca: Penja un fitxer CSV

en: Upload an ICS File
ca: Penja un fitxer ICS

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use General
ca: Ús general

en: Use global import settings
ca: Utilitza la configuració d'importació global

en: Use manual time zones for each event
ca: Utilitza la zona horària manual per a cada esdeveniment

en: Use our free Event Tickets plugin to get started with tickets and RSVPs.
ca: Utilitzeu la nostra extensió gratuïta Event Tickets per començar amb els tiquets i els RSVPs.

en: Use the current event ID
ca: Utilitza l'identificador de l'esdeveniment actual

en: Use the current event ID (show demo data)
ca: Utilitza l'identificador de l'esdeveniment actual (mostra les dades de mostra)

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from Eventbrite.
ca: Utilitzeu els filtres per restringir quins esdeveniments s'obtenen d'Eventbrite.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this Google Calendar.
ca: Utilitzeu els filtres per restringir quins esdeveniments s'obtenen d'aquest Calendari de Google.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this iCalendar feed.
ca: Utilitzeu els filtres per restringir quins esdeveniments s'obtenen d'aquest canal d'iCalendar.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this site.
ca: Utilitzeu els filtres per restringir quins esdeveniments s'obtenen d'aquest lloc.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from your ICS file.
ca: Utilitzeu els filtres per restringir quins esdeveniments s'obtenen del fitxer ICS.

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
ca: Utilitzeu el següent panell del personalitzador per canviar l'estil de les pàgines de calendari i esdeveniment.

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
ca: Utilitzeu les opcions següents per configurar les importacions. La configuració d'importació global s'aplica a totes les importacions, però també podeu substituir la configuració global ajustant les opcions específiques d'origen. Comproveu l'estat del servei Event Aggregator al %1$s.

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
ca: Utilitzeu les opcions següents per configurar les importacions. Esteu cercant més maneres d'importar esdeveniments d'altres llocs web?

en: Use the site-wide time zone everywhere
ca: Utilitza la zona horària del lloc web a tot arreu

en: Use this image
ca: Utilitza aquesta imatge

en: Use this shortcode to display events that are currently in progress, like webinars and livestreams.
ca: Utilitzeu aquest codi de substitució per mostrar els esdeveniments que estan en curs, com ara seminaris web i emissions en directe.

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
ca: Utilitzeu-ho per compartir informació del calendari a través de Google Calendar, Apple iCal i altres aplicacions compatibles.

en: Users submit events and sell tickets
ca: Els usuaris envien esdeveniments i venen tiquets

en: Using stylesheets and page templates
ca: Ús de fulls d'estil i plantilles de pàgina

en: Using this function before "plugins_loaded" action has fired can return unreliable results.
ca: L'ús d'aquesta funció abans d'utilitzar l'acció «plugins_loaded» pot retornar resultats poc fiables.

en: Valid Key! Expires on %s
ca: Clau vàlida! Caduca el %s

en: Value
ca: Valor

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Venue
ca: Recinte

en: Venue Address
ca: Adreça del recinte

en: Venue Address 2
ca: Adreça del recinte 2

en: Venue City
ca: Ciutat del recinte

en: Venue Country
ca: País del recinte

en: Venue Description
ca: Descripció del recinte

en: Venue Featured Image
ca: Imatge destacada del recinte

en: Venue Header
ca: Capçalera del recinte

en: Venue Map
ca: Mapa del recinte

en: Venue Name
ca: Nom del recinte

en: Venue Phone
ca: Telèfon del recinte

en: Venue Settings
ca: Configuració del lloc

en: Venue State
ca: Estat del recinte

en: Venue State/Province
ca: Estat/Província del recinte

en: Venue URL
ca: URL del recinte

en: Venue Website
ca: Web del recinte

en: Venue Zip
ca: Codi postal del recinte

en: Venue Zip Code
ca: Codi postal del recinte

en: Venue information: name, address, city, country, state, postal code, phone, website, geographical coordinates (latitude and longitude)
ca: Informació del recinte: nom, adreça, ciutat, país, estat, codi postal, telèfon, web, coordenades geogràfiques (latitud i longitud)

en: Venue location map
ca: Mapa d'ubicació del recinte

en: Venues
ca: Recintes

en: Venues should be related to this event
ca: Els recintes han d'estar relacionats amb aquest esdeveniment

en: Venues should contain the specified string in the title, description or custom fields
ca: Els recintes han de contenir la cadena especificada al títol, a la descripció o als camps personalitzats

en: Venues should have events associated to them
ca: Els recintes han de tenir esdeveniments associats a ells

en: Venues should have upcoming events associated to them
ca: Els recintes han de tenir esdeveniments propers associats a ells

en: Version Compatibility
ca: Compatibilitat de versions

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: View
ca: Visualitza

en: View %s
ca: Visualitza %s

en: View Aggregator Record
ca: Visualitza el registre de l'agregador

en: View All Add-Ons
ca: Visualitza tots els complements

en: View All Scheduled Imports
ca: Visualitza totes les importacions programades

en: View Calendar
ca: Visualitza el calendari

en: View Events
ca: Visualitza els esdeveniments

en: View Filters
ca: Visualitza els filtres

en: View My Calendar
ca: Visualitza el meu calendari

en: View all %s
ca: Visualitza tots %s

en: View and manage your license keys
ca: Visualitzeu i administreu les vostres claus de llicència

en: View article
ca: Visualitza l'article

en: View more %1$s.
ca: Visualitza més %1$s.

en: View the error report
ca: Visualitza l'informe d'errors

en: View the migration report
ca: Visualitza l'informe de migració

en: View your calendar
ca: Visualitzeu el calendari

en: View your event categories
ca: Visualitzeu les vostres categories d'esdeveniments

en: View your event organizers
ca: Visualitzeu els vostres organitzadors d'esdeveniments

en: View your event tags
ca: Visualitzeu les vostres etiquetes d'esdeveniments

en: View your event venues
ca: Visualitzeu els vostres recintes d'esdeveniments

en: View your scheduled imports.
ca: Visualitzeu les vostres importacions programades.

en: Views Navigation
ca: Vistes de navegació

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verges (Nord-americanes)

en: Virginia
ca: Virgínia

en: Virtual Events
ca: Esdeveniments virtuals

en: Visit Knowledgebase
ca: Visiteu la base de coneixement

en: Visit Troubleshooting next
ca: Visiteu la resolució de problemes a continuació

en: Visit the Add-on Page
ca: Visiteu la pàgina de complements

en: WP Cron enabled
ca: WP Cron activat

en: WP Cron not enabled
ca: WP Cron no activat

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Wallis i Futuna

en: Want this emailed to you?
ca: Voleu que us ho enviïn per correu electrònic?

en: Want to dive deeper?
ca: Voleu aprofundir més?

en: Want to take your events to the next level?
ca: Voleu portar els vostres esdeveniments al següent nivell?

en: Warnings and errors
ca: Errors i avisos

en: We are canceling your site's migration to the new system. During this time, %1$syou cannot create, edit, or manage your events%2$s. Your calendar will still be visible on your site but some frontend actions will be paused.
ca: Estem cancel·lant la migració del vostre lloc web al nou sistema. Durant aquest temps, %1$sno podeu crear, editar ni gestionar els vostres esdeveniments%2$s. El calendari encara serà visible al vostre lloc web, però algunes accions de portada es posaran en pausa.

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
ca: Ens comprometem a ajudar a fer que el vostre calendari sigui espectacular i que disposi d'una gran quantitat de recursos, incloent un %s pràctic per posar en marxa el vostre calendari.

en: We are reversing your site's migration to the new system. During this time, %1$syou cannot create, edit, or manage your events%2$s. Your calendar will still be visible on your site but some frontend actions will be paused.
ca: Estem revertint la migració del vostre lloc web al nou sistema. Durant aquest temps, %1$sno podeu crear, editar ni gestionar els vostres esdeveniments%2$s. El calendari encara serà visible al vostre lloc web, però algunes accions de portada es posaran en pausa.

en: We can help with that
ca: Podem ajudar amb això

en: We detected an event that cannot be properly migrated. Please review the report below for more information. This issue must be resolved before you can migrate your site. Once you have updated or removed the problematic event, re-run the migration preview to make sure your site is ready to go.
ca: Hem detectat un esdeveniment que no es pot migrar correctament. Reviseu el següent informe per obtenir més informació. Aquest problema s'ha de resoldre abans de poder migrar el vostre lloc web. Un cop hàgiu actualitzat o eliminat l'esdeveniment problemàtic, torneu a executar la previsualització de la migració per assegurar-vos que el vostre lloc web estigui a punt.

en: We detected one or more events that cannot be properly migrated. Please review the report below for more information. These issues must be resolved before you can migrate your site. Once you have updated or removed problematic events, please re-run the migration preview.
ca: Hem detectat un o més esdeveniments que no es poden migrar correctament. Reviseu el següent informe per obtenir més informació. Aquests problemes s'han de resoldre abans de poder migrar el vostre lloc web. Un cop hàgiu actualitzat o eliminat els esdeveniments problemàtics, torneu a executar la previsualització de la migració.

en: We did not find any Facebook Events settings to migrate.
ca: No hem trobat cap opció d'esdeveniments de Facebook per migrar.

en: We did not find any iCal Importer settings to migrate.
ca: No hem trobat cap opció de l'importador d'iCal per migrar.

en: We hope you love %1$s
ca: Esperem que us agradi %1$s

en: We hope you love The Events Calendar!
ca: Esperem que us agradi The Events Calendar!

en: We make use of certain APIs, in order to provide specific features.
ca: Fem ús de determinades API, per tal de proporcionar característiques específiques.

en: We recommend a 16:9 aspect ratio for featured images.
ca: Recomanem una relació d'aspecte de 16:9 per a les imatges destacades.

en: We recommend making this update on a %1$sstaging site%2$s.
ca: Recomanem fer aquesta actualització en un %1$slloc de proves%2$s.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
ca: Enviem descomptes als nostres usuaris principals a través del nostre butlletí de notícies.

en: We will also share some helpful info on WordPress, and our products from time to time.
ca: També compartirem informació útil sobre el WordPress i els nostres productes de tant en tant.

en: We'd love to know why you're leaving so we can improve our plugin.
ca: Ens agradaria saber per què marxeu perquè puguem millorar la nostra extensió.

en: We'll scan your events and let you know how long your migration will take. The preview runs in the background, so you'll be able to continue using your site.
ca: Escanejarem els vostres esdeveniments i us informarem de quant de temps trigarà la migració. La previsualització s'executa en segon pla, de manera que podreu continuar utilitzant el vostre lloc web.

en: We're committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available.
ca: Ens comprometem a ajudar a que el vostre calendari sigui espectacular i a disposar d'una gran quantitat de recursos.

en: We're scanning your existing events so you'll know what to expect from the migration process. You can keep using your site and managing events. Check back later for the next step of migration.
ca: Estem escanejant els vostres esdeveniments existents perquè sapigueu què esperar del procés de migració. Podeu seguir utilitzant el vostre lloc web i gestionant esdeveniments. Torneu a comprovar més tard el següent pas de la migració.

en: We're sorry to see you go.
ca: Ens sap greu veure-us marxar.

en: We've completely revamped the way event information is stored on your site's database. Upgrade now to take advantage of faster calendar load times and improved performance. As with any significant site change, we recommend %screating a site backup%s before beginning the migration process.
ca: Hem renovat completament la manera com s'emmagatzema la informació dels esdeveniments a la base de dades del vostre lloc web. Actualitzeu ara per beneficiar-vos de temps de càrrega del calendari més ràpids i d'un rendiment millorat. Igual que amb qualsevol canvi significatiu del lloc web, recomanem %screar una còpia de seguretat del lloc web%s abans de començar el procés de migració.

en: We've packaged our most popular plugins into bundles jam-packed with value.
ca: Hem agrupat les nostres extensions més populars en paquets plens de valor.

en: We've redesigned all of the calendar views to give you and your users a better experience. Beyond a brand new look, we've optimized every design for mobile and introduced key improvements for each view.
ca: Hem redissenyat totes les vistes del calendari per oferir-vos una millor experiència a vosaltres i als vostres usuaris. Més enllà d'un aspecte nou, hem optimitzat cada disseny per a mòbils i hem introduït millores clau per a cada vista.

en: Webhook not registered properly.
ca: El webhook no s'ha registrat correctament.

en: Website
ca: Lloc web

en: Website Header
ca: Capçalera del lloc web

en: Website URL CTA
ca: Crida a l'acció de l'URL de la web

en: Website Url
ca: URL del lloc web

en: Website:
ca: Lloc web:

en: Wed
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welcome to The Events Calendar
ca: Benvingut/da a The Events Calendar

en: Welcome to The Events Calendar!
ca: Us donem la benvinguda a The Events Calendar!

en: West Virginia
ca: Virgínia Occidental

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: We’ve detected that your site was still using our legacy calendar design. As part of the update to The Events Calendar 6.0, <strong>your calendar was automatically upgraded to the new designs.</strong>
ca: Hem detectat que el vostre lloc web encara utilitzava el nostre disseny de calendari heretat. Com a part de l'actualització a The Events Calendar 6.0, <strong>el calendari s'ha actualitzat automàticament als nous dissenys.</strong>

en: We’ve detected the following issues
ca: Hem detectat els següents problemes

en: We’ve put together a video tutorial showing how to create events with Tickets using our plugins. Click on the link in the link in the title to learn more.
ca: Hem creat un vídeo tutorial que mostra com crear esdeveniments amb tiquets mitjançant les nostres extensions. Feu clic a l'enllaç del títol per obtenir més informació.

en: What do I get with Events Calendar Pro?
ca: Què puc obtenir amb Events Calendar Pro?

en: What personal data we collect and why we collect it
ca: Quines dades personals recollim i per què

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
ca: Els esdeveniments fixats es mostren a la vista mensual a sobre dels altres esdeveniments dins d'un rang de dates.

en: When importing from a website that uses The Events Calendar, the REST API will attempt to fetch events this far in the future. That website's hosting resources may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
ca: En importar des d'un lloc web que utilitza The Events Calendar, l'API REST intentarà obtenir esdeveniments tan lluny en el futur. Els recursos d'allotjament d'aquest lloc web poden afectar l'èxit de les importacions. Seleccionar un període de temps més curt pot millorar els resultats.

en: When importing from an event source, this is how far into the future the events will be fetched; on slower websites a larger date range may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
ca: Quan s'importa des d'un origen d'esdeveniment, així és fins a quin punt els esdeveniments s'obtindran en el futur; en llocs web més lents, un interval de dates més gran pot afectar l'èxit de les importacions. Seleccionar un període de temps més curt pot millorar els resultats.

en: When importing from an event source, this is the maximum number of events that will be imported; on slower websites this may impact the success of imports. Setting this to a smaller number may improve results.
ca: En importar des d'un origen d'esdeveniment, aquest és el nombre màxim d'esdeveniments que s'importaran; en llocs web més lents, això pot afectar l'èxit de les importacions. Establir-ho en un nombre més petit pot millorar els resultats.

en: When it comes to paid tickets, these orders can be refunded through the e-commerce platform in use.
ca: Quan es tracta de tiquets de pagament, aquestes comandes es poden reemborsar a través de la plataforma de comerç electrònic en ús.

en: When purchasing Eventbrite Tickets, attendee, purchaser, and order information are stored and managed by Eventbrite.
ca: En comprar Eventbrite Tickets, Eventbrite emmagatzema i gestiona la informació dels assistents, del comprador i de la comanda.

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
ca: Quan es va planificar l'última execució d'aquesta importació, ja s'havia assolit el límit diari de la llicència de l'Event Aggregator .

en: When users click on the event title, they’ll be taken right to the source of your event, offering a direct route to join.
ca: Quan els usuaris facin clic al títol de l'esdeveniment, se'ls dirigirà directament a l'origen de l'esdeveniment, oferint una ruta directa per unir-s'hi.

en: When using The Events Calendar, we highly recommend that you use a geographic timezone such as "America/Los_Angeles" and avoid using a UTC timezone offset such as “UTC+9”. Choosing a UTC timezone for your site or individual events may cause problems when importing events or with Daylight Saving Time. Go to your the General WordPress settings to adjust your site timezone.
ca: Quan utilitzeu The Events Calendar,, us recomanem que utilitzeu una zona horària geogràfica com ara «Amèrica/Los_Angeles» i eviteu utilitzar un desplaçament de la zona horària UTC com ara «UTC+9». L'elecció d'una zona horària UTC per al vostre lloc o esdeveniments individuals pot causar problemes a l'hora d'importar esdeveniments o amb l'horari d'estiu. Aneu a les opcions generals de WordPress per ajustar la zona horària del vostre lloc.

en: When using The Events Calendar, we recommend that you use a geographic timezone such as "America/Los_Angeles" and avoid using a UTC timezone offset such as “%2$s”.
ca: Quan utilitzeu The Events Calendar, us recomanem que utilitzeu una zona horària geogràfica com ara «Amèrica/Los_Angeles» i eviteu utilitzar un desplaçament de la zona horària UTC, com ara «%2$s».

en: When you save this scheduled import, the events above will begin importing.
ca: Quan deseu aquesta importació planificada, els esdeveniments anteriors començaran a importar.

en: Where We Send Your Data
ca: On enviem les vostres dades

en: Where can I find a list of available shortcodes?
ca: On puc trobar una llista de codis de substitució disponibles?

en: Where's my calendar?
ca: On és el calendari?

en: Whether an event is sticky in the calendar view or not
ca: Si un esdeveniment està fixat a la vista de calendari o no

en: Whether an event should be hidden from the calendar view or not
ca: Si un esdeveniment s'ha d'amagar de la vista de calendari o no

en: Whether events linked to the venue should show a map link or not
ca: Si els esdeveniments enllaçats al recinte han de mostrar un enllaç del mapa o no

en: Whether events linked to the venue should show a map or not
ca: Si els esdeveniments enllaçats al recinte han de mostrar un mapa o no

en: Whether events should be hidden in the calendar view or not
ca: Si els esdeveniments s'han d'amagar a la vista de calendari o no

en: Whether or not this event is an all day Event
ca: Si aquest esdeveniment és o no un esdeveniment de tot el dia

en: Whether the event is featured in the calendar or not
ca: Si l'esdeveniment apareix o no al calendari

en: Whether the event lasts the whole day or not
ca: Si l'esdeveniment dura tot el dia o no

en: Whether the event should be featured on the site or not
ca: Si l'esdeveniment ha de ser presentat al lloc o no

en: Whether the event should be sticky in the calendar view or not
ca: Si l'esdeveniment ha d'estar fixat a la vista del calendari o no

en: Whether the event should show a map link or not
ca: Si l'esdeveniment ha de mostrar un enllaç de mapa o no

en: Whether the event should show a map or not
ca: Si l'esdeveniment ha de mostrar un mapa o no

en: Whether the map link should be shown for the event or not
ca: Si l'enllaç del mapa s'ha de mostrar per a l'esdeveniment o no

en: Whether the map link should be shown for the venue or not
ca: Si s'ha de mostrar l'enllaç del mapa per al recinte o no

en: Whether the map should be shown for the event or not
ca: Si el mapa s'ha de mostrar per a l'esdeveniment o no

en: Whether the map should be shown for the venue or not
ca: Si s'ha de mostrar el mapa per al recinte o no

en: Whether to hide terms not assigned to any posts
ca: Si s'amaguen els termes no assignats a cap publicació

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
ca: Tot i que els recursos anteriors ajuden a resoldre la majoria dels problemes que veiem, hi ha vegades que és possible que busqueu suport addicional. Si necessiteu ajuda amb les nostres extensions i voleu que ens hi fem un cop d'ull, seguiu aquests passos:

en: Why am I being told my license key is out of installs?
ca: Per què em diuen que la meva clau de llicència està fora de les instal·lacions?

en: Widget
ca: Giny

en: Widgets
ca: Ginys

en: Width
ca: Amplada

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
ca: Sense una ubicació definida, el vostre esdeveniment no mostrarà un fragment %sGoogle Rich%s als resultats de la cerca.

en: WooCommerce compatibility
ca: Compatibilitat amb WooCommerce

en: WordPress 5.7 includes a major jQuery update that may cause compatibility issues with past versions of The Events Calendar, Event Tickets and other plugins.
ca: El WordPress 5.7 inclou una important actualització de jQuery que pot causar problemes de compatibilitat amb versions anteriors de The Events Calendar, Event Tickets i altres extensions.

en: Works on any post type
ca: Funciona en qualsevol tipus de contingut

en: Works with Google Calendar, Meetup, and more
ca: Funciona amb Google Calendar, Meetup i molt més

en: Writes
ca: Escriu

en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yes
ca: Sí

en: Yes! You can easily accomplish this task using the stock options and multiple ticket types available with Event Tickets.
ca: Sí! Podeu fer aquesta tasca fàcilment mitjançant les opcions d'inventari i els diversos tipus de tiquets disponibles amb Event Tickets.

en: Yes, automatically share my system information with The Events Calendar support team*
ca: Sí, comparteix automàticament la informació del meu sistema amb l'equip de suport de The Events Calendar*

en: Yes, automatically share my system information with The Events Calendar's support team
ca: Sí, comparteix automàticament la informació del meu sistema amb l'equip de suport de The Events Calendar

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
ca: Us acosteu al vostre límit diari d'importació. És possible que vulgueu ajustar les freqüències d'importació planificada.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
ca: Esteu fent servir la versió %s

en: You are up to date!
ca: Esteu actualitzat!

en: You are using The Events Calendar's built-in Google Maps API key.
ca: Esteu utilitzant la clau de l'API de Google Maps integrada de The Events Calendar.

en: You are using WordPress 5.7 which included a major jQuery update that may cause compatibility issues with past versions of The Events Calendar, Event Tickets and other plugins.
ca: Esteu utilitzant WordPress 5.7 que incloïa una actualització important de jQuery que pot causar problemes de compatibilitat amb versions anteriors de The Events Calendar, Event Tickets i altres extensions.

en: You are using a custom Google Maps API key.
ca: Esteu utilitzant una clau d'API personalitzada de Google Maps.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
ca: Sempre podeu comprovar l'estat de les llicències iniciant la sessió a %1$sel vostre compte a theeventscalendar.com%2$s.

en: You can find the url you need in your Google Calendar settings.
ca: Podeu trobar l'URL que necessiteu a les opcions de Google Calendar.

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar. The owner of the original event source (e.g. the iCalendar feed or Meetup group) might also make changes to their event. If you choose to re-import an altered event (manually or via a scheduled import), any changes made at the source or on your calendar will need to be addressed.
ca: Podeu fer canvis als esdeveniments importats a través de The Events Calendar i veure aquests canvis reflectits al calendari del vostre lloc web. És possible que el propietari de la font original de l'esdeveniment (per exemple, el canal iCalendar o el grup Meetup) també faci canvis a l'esdeveniment. Si decidiu tornar a importar un esdeveniment alterat (manualment o mitjançant una importació planificada), caldrà abordar els canvis fets a la font o al calendari.

en: You can sell tickets using our built-in e-commerce option, or upgrade to Event Tickets Plus to use ecommerce plugins such as WooCommerce.
ca: Podeu vendre entrades mitjançant la nostra opció de comerç electrònic integrada o actualitzar a Event Tickets Plus per utilitzar extensions de comerç electrònic com WooCommerce.

en: You cannot delete a history record (ID: "%d").
ca: No podeu suprimir un registre d'historial (ID: "%d").

en: You do not have a license
ca: No teniu llicència

en: You do not have access to authenticate this site.
ca: No teniu accés per autenticar aquest lloc.

en: You do not have an active connection to Eventbrite through your account and Event Aggregator.
ca: No teniu una connexió activa amb Eventbrite a través del vostre compte i Event Aggregator.

en: You do not have an active connection to Meetup through your account and Event Aggregator.
ca: No teniu cap connexió activa amb Meetup a través del vostre compte i Event Aggregator.

en: You do not have permission to delete this record.
ca: No teniu permís per suprimir aquest registre.

en: You do not have permission to migrate Facebook Events settings to Event Aggregator
ca: No teniu permís per migrar les opcions d'esdeveniments de Facebook a l'Event Aggregator

en: You do not have permission to migrate Legacy Ignored Events
ca: No teniu permís per migrar els esdeveniments ignorats heretats

en: You do not have permission to migrate iCal Importer settings to Event Aggregator
ca: No teniu permís per migrar les opcions de l'importador iCal a l'Event Aggregator

en: You do not have permission to restore this post.
ca: No teniu permís per restaurar aquesta entrada.

en: You don't have permission to do that.
ca: No teniu permís per fer això.

en: You have a license key for %1$s but the key is out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your license, or purchase a new one. | You have license keys for %1$s but your keys are out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your licenses, or purchase new ones.
ca[0]: Teniu una clau de llicència per a %1$s però està fora de la instal·lació. %2$s Visiteu el lloc web de l'Events Calendar %3$s per administrar les instal·lacions, actualitzar la llicència o comprar-ne una de nova.
ca[1]: Teniu claus de llicència per a %1$s però estan fora de la instal·lació. %2$s Visiteu el lloc web de l'Events Calendar%3$s per administrar les instal·lacions, actualitzar la llicència o comprar-ne una de nova.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
ca: Heu canviat les regles de recurrència d'aquest %1$s. Si deseu l'%1$s s'actualitzaran tot els %2$s futurs. Si no volíeu canviar tots els %2$s, llavors actualitza la pàgina.

en: You have not connected Event Aggregator to Eventbrite
ca: No heu connectat l'Event Aggregator a Eventbrite

en: You have not connected Event Aggregator to Meetup
ca: No heu connectat l'Event Aggregator a Meetup

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
ca: Heu arribat al límit diari d'importació. Les importacions planificades estaran en pausa fins demà.

en: You must enter an Event Aggregator license key in Events > Settings > Licenses before using this service.
ca: Heu d'introduir una clau de llicència de l'Event Aggregator a Esdeveniments > Opcions > Llicències abans d'utilitzar aquest servei.

en: You must map columns from the CSV file to specific fields in order to perform a CSV import.
ca: Heu d'assignar columnes del fitxer CSV a camps específics per poder dur a terme una importació CSV.

en: You must provide a valid CSV file to perform a CSV import.
ca: Heu de proporcionar un fitxer CSV vàlid per dur a terme una importació CSV.

en: You must select at least one view.
ca: Heu de seleccionar almenys una vista.

en: You must update your version of Events Calendar Pro for access to calendar upgrades.
ca: Heu d'actualitzar la vostra versió de l'Events Calendar Pro per accedir a les actualitzacions del calendari.

en: You must use an integer to reduce the daily import limit
ca: Heu d'utilitzar un enter per reduir el límit diari d'importació

en: You need to connect to Eventbrite for Event Aggregator to work properly
ca: Us heu de connectar a Eventbrite perquè l'Event Aggregator funcioni correctament

en: You need to connect to Meetup for Event Aggregator to work properly
ca: Heu de connectar-vos a Meetup perquè l'Event Aggregator funcioni correctament

en: You need to upgrade!
ca: Heu d'actualitzar!

en: You should include the information below in the correct sections of you privacy policy.
ca: Heu d'incloure la informació següent a les seccions correctes de la vostra política de privadesa.

en: You're all set!
ca: Esteu a punt!

en: You've requested a non-existent tab.
ca: Heu sol·licitat una pestanya inexistent.

en: Your Event Aggregator Facebook token expired %s.
ca: El vostre testimoni de Facebook de l'Event Aggregator ha caducat %s.

en: Your Event Aggregator Facebook token will expire %s.
ca: El vostre testimoni de Facebook de l'Event Aggregator caducarà %s.

en: Your Event Aggregator license is expired.
ca: La llicència de l'Event Aggregator ha caducat.

en: Your Meetup API key is invalid.
ca: La clau de l'API Meetup no és vàlida.

en: Your Scheduled Import has been updated!
ca: S'ha actualitzat la importació programada!

en: Your calendar’s design has changed
ca: El disseny del calendari ha canviat

en: Your email
ca: El vostre correu electrònic

en: Your events are being migrated to the new system. During migration, %1$syou cannot make changes to your calendar or events.%2$s Your calendar will still be visible on the frontend.
ca: Els vostres esdeveniments s'estan migrant al nou sistema. Durant la migració, %1$sno podeu fer canvis al vostre calendari o esdeveniments.%2$s El calendari seguirà sent visible a la portada.

en: Your form had the following errors:
ca: El formulari té els errors següents:

en: Your import is currently in progress. Don't worry, you can safely navigate away&ndash;the import will continue in the background.
ca: La importació està en curs. No us preocupeu, podeu navegar amb seguretat cap a fora: la importació continuarà en segon pla.

en: Your import must include at least one event
ca: La importació ha d'incloure com a mínim un esdeveniment

en: Your license is invalid
ca: La vostra llicència no és vàlida

en: Your license is valid
ca: La vostra llicència és vàlida

en: Your preview doesn't have any records to import.
ca: La visualització prèvia no té cap registre per importar.

en: Your preview is taking a bit longer than expected, but it <i>is</i> still being generated.
ca: La previsualització triga una mica més del que s'esperava, però encara <i>s'està</i> generant.

en: Your scheduled import was saved and the first import is complete!
ca: S'ha desat la importació programada i s'ha completat la primera importació!

en: Your site could not be safely migrated to the new events system.
ca: El vostre lloc web no s'ha pogut migrar de manera segura al nou sistema d'esdeveniments.

en: Your site is now using the upgraded event data storage system. Go ahead and %1$scheck out your events%2$s or %3$sview your calendar.%2$s
ca: El vostre lloc web ara utilitza el sistema d'emmagatzematge de dades d'esdeveniments actualitzat. %1$sConsulteu els vostres esdeveniments%2$s o %3$sconsulteu el vostre calendari.%2$s

en: Your system doesn't allow us to run a preview, but you can still try a migration. During migration, %1$syou will not be able to create, edit, or manage your events.%2$s Your calendar will still be visible on your site.
ca: El vostre sistema no ens permet executar una previsualització, però encara podeu provar una migració. Durant la migració, %1$sno podreu crear, editar ni gestionar els vostres esdeveniments.%2$s El calendari seguirà sent visible al vostre lloc web.

en: Your system information will only be used by The Events Calendar's support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
ca: L'equip d'assistència de The Events Calendar només utilitzarà la informació del sistema. Tota la informació s'emmagatzema de forma segura. No compartim aquesta informació amb tercers.

en: Your update failed due to an incompatibility between the version (%1$s) of the %2$s you tried to update to and the version of %3$s that you are using. %4$s
ca: L'actualització ha fallat a causa d'una incompatibilitat entre la versió (%1$s) del %2$s que heu intentat actualitzar i la versió de %3$s que esteu utilitzant. %4$s

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
ca: Registre de l'agregador

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
ca: Registres de l'agregador

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
ca: Diàriament

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
ca: Cada 15 minuts

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
ca: Cada 30 minuts

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
ca: Cada hora

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
ca: Mensualment

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
ca: Sota demanda

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
ca: Setmanalment

en: all
ca: tots

[ctx: all events slug]
en: all
ca: tots

en: all time
ca: sempre

en: and
ca: i

en: and %s post moved to Ignored. | and %s posts moved to Ignored.
ca[0]: i entrada %s enviada a Ignorat.
ca[1]: i entrades %s enviades a Ignorat.

en: at
ca:  a

en: at approximately
ca: aproximadament

en: based on %s version
ca: basat en %s versió

en: book with The Events Calendar logo
ca: llibre amb el logotip de The Events Calendar

en: category
ca: categoria

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
ca[0]: Categoria d'%s
ca[1]: Categories d'%s

en: click here
ca: feu clic aquí

en: click here to edit it
ca: feu clic aquí per editar-lo

[ctx: column name]
en: # Imported
ca: # Importats

[ctx: column name]
en: Frequency
ca: Freqüència

[ctx: column name]
en: Last Import
ca: Darrera importació

[ctx: column name]
en: Source
ca: Origen

[ctx: column name]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: column name]
en: When
ca: Quan

en: day
ca: dia

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
ca: %1$s per %2$s

en: deactivated
ca: desactivat

en: delete
ca: suprimeix

[ctx: deprecation of legacy views]
en: The legacy calendar views are deprecated and will be fully removed in an upcoming release. You should %1$s now to prevent issues when The Events Calendar 6.0 is released. %2$s.
ca: Les vistes del calendari heretades estan obsoletes i s'eliminaran completament en una propera versió. Ara hauríeu de %1$s per evitar problemes quan es publiqui The Events Calendar 6.0. %2$s.

en: edit Events settings.
ca: edita les opcions dels esdeveniments.

en: event
ca: esdeveniment

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: event aggregator status]
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
ca: Ha fallat

[ctx: event aggregator status]
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Error <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Error <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
ca: S'ha importat

[ctx: event aggregator status]
en: Imported <span class="count">(%s)</span> | Imported <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Importat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Importat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: event aggregator status]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendent <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
ca: Horari

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule <span class="count">(%s)</span> | Schedule <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Programat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Programat <span class="count">(%s)</span>

en: events
ca: esdeveniments

[ctx: extension disallowed]
en: This extension has been programmatically disallowed. The most common reason is due to another The Events Calendar plugin having absorbed or replaced this extension's functionality. This extension plugin has been deactivated, and you should likely delete it.
ca: Aquesta extensió ha estat desactivada. Habitualment aquest fet es produeix perquè un altra extensió de The Events Calendar n'ha substituït la funcionalitat. Aquesta extensió s'ha desactivat, i probablement l'hauríeu de suprimir.

[ctx: featured events slug]
en: featured
ca: destacat

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
ca: Destacat %s

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
ca: %1$s i %2$s

en: g:i a
ca: G:i

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
ca: fa uns %s

en: iCal Importer
ca: Importador iCal

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
ca: Esdeveniments per %s

en: iCalendar Import Settings
ca: Opcions d'importació d'iCalendar

en: illustration of a book with The Events Calendar logo
ca: il·lustració d'un llibre amb el logotip de The Events Calendar

en: illustration of a phone screen with a person's face
ca: il·lustració d'una pantalla del telèfon amb la cara d'una persona

en: illustration of a thought lightbulb coming from a book
ca: il·lustració d'una bombeta de pensament procedent d'un llibre

en: illustration of an event moving from one calendar to another
ca: il·lustració d'un esdeveniment que es mou d'un calendari a un altre

en: illustration of characters being translated
ca: il·lustració de lletres traduïdes

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
ca: en uns %s

[ctx: in human readable time]
en: retrying in about %s
ca: reintentant en uns %s

en: lightbulb icon
ca: icona de bombeta

[ctx: link for connecting eventbrite]
en: Connect to Eventbrite
ca: Connecta amb Eventbrite

[ctx: link for connecting meetup]
en: Connect to Meetup
ca: Connecta amb Meetup

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
ca: Més informació sobre els esdeveniments ignorats.

en: list
ca: llista

en: list of available functions
ca: llista de funcions disponibles

[ctx: log engines]
en: None currently available
ca: No disponible

[ctx: log selector]
en: None currently available
ca: No disponible

en: logo icon
ca: icona del logotip

en: month
ca: mes

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: new
ca: nou

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ca: amb el nom de funció:

[ctx: not available]
en: n/a
ca: no disponible

en: one month
ca: un mes

en: one week
ca: una setmana

en: open-source forum on WordPress.org
ca: fòrum de codi obert sobre WordPress.org

en: opens in a new window
ca: s'obre en una finestra nova

en: organizer
ca: organitzador

en: organizers
ca: organitzadors

en: page
ca: pàgina

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: past
ca: passats

en: post a thread
ca: publica un fil

en: post moved to Ignored. | posts moved to Ignored.
ca[0]: entrada enviada a Ignorat.
ca[1]: entrades enviades a Ignorat.

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
ca: Registres de l'agregador

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
ca: Registre de l'agregador

en: postponed
ca: posposat

en: premium support on our website
ca: suport prèmium a la nostra web

en: queued
ca: cua

en: reactivated
ca: reactivat

en: read more about Facebook restrictions in our knowledgebase
ca: llegeix més sobre les restriccions de Facebook a la nostra base de coneixement

[ctx: record]
en: Add New
ca: Afegeix nou

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

en: remove
ca: suprimeix

en: screenshot of updated calendar views
ca: captura de pantalla de les visualitzacions de calendari actualitzades

en: see all
ca: veure'ls tots

[ctx: separator between date and time]
en:  at
ca:  a

en: tag
ca: etiqueta

en: the UID part of the iCalendar Specification
ca: la part UID de l'Especificació iCalendar

en: the event category term ID
ca: identificador del terme de la categoria d'esdeveniment

en: the event post ID
ca: l'identificador d'entrada de l'esdeveniment

en: the event post name
ca: el nom de la publicació de l'esdeveniment

en: the event tag term ID
ca: l'identificador del terme de l'etiqueta d'esdeveniment

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
ca: i

en: the organizer post ID
ca: l'identificador de publicació de l'organitzador

en: the organizer post name
ca: el nom de la publicació de l'organitzador

en: the venue post ID
ca: L'identificador d'entrada del recinte

en: the venue post name
ca: el nom de l'entrada del recinte

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s address: This represents the address of the %2$s %3$s.
ca: Adreça del %1$s: representa l'adreça del %3$s de l'%2$s.

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s name: This represents the name of the %2$s %3$s.
ca: Nom de l'%1$s: representa el nom de l'%3$s de l'%2$s.

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s website title: This represents the website title of the %2$s %3$s.
ca: Títol del lloc web de l'%1$s: representa el títol del lloc web de l'%3$s de l'%2$s.

en: three months
ca: tres mesos

en: three weeks
ca: tres setmanes

en: timezone settings
ca: opcions de la zona horària

en: to change how the actual time is displayed on your calendar.
ca: per canviar la manera com es visualitza l'hora real al calendari.

en: to create your own free Google Maps API key.
ca: per crear la vostra pròpia clau d'API gratuïta de Google Maps.

en: to learn more about using it with The Events Calendar
ca: per obtenir més informació sobre com utilitzar-lo amb The Events Calendar

en: today
ca: avui

en: two months
ca: dos mesos

en: two weeks
ca: dues setmanes

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown date
ca: data desconeguda

en: upcoming
ca: propers

en: updated
ca: actualitzat

en: venue
ca: recinte

en: venues
ca: recintes

en: version data missing from override
ca: falten dades de la versió per substituir-les

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
ca: s'està tornant a provar a %s

en: you can modify this setting here.
ca: podeu modificar aquesta opció de configuració aquí.
